Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Idén érettségiztem,443 pontom...

Idén érettségiztem,443 pontom lett, jogos a félelmem az ELTE ÁJK-tól?

Figyelt kérdés
Szóval 2 emeltet tettem, az egyik francia a másik történelem volt. Elég sokat készültem a törire és jól is sikerült, de félek, hogy nem leszek elég az ELTE jogi karához. Szerintetek érdemes ennyi ponttal oda menni? Természetesen önköltségesre, mert államira nem jutnék be...
2015. dec. 13. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Hidd el, hogy nem azon fog múlni, hohy hány ponttal kerültél be. Nálunk van, aki 462-t írt és ostoba, csak seggelni tud, van aki meg csak 392-t mégis brillírozik, mert az itt tanultak már érdeklik.

Szóval nem hiszem, hogy félned kéne.

2015. dec. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Teljesen jogos. Ha ilyet tudsz kérdezni, nem szeretném elképzelni, milyen jogász lenne belőled.
2015. dec. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Minek kell bántani szegényt?

Figyelj, a pontok csak a bejutáshoz kellenek, utána már semmit nem jelent. Minden további attól függ, hogy időben észreveszed-e a megnövekedett elvárásokat (magyarán: első hét után elkezdesz minden nap tanulni az első szemeszter végéig. Utána, ha átmentél, már második szemeszterben tudni fogod mennyit kell tanulnod).


Hatalmas segítség, ha rögtön a legelején kialakítasz a csoporttársaiddal egy "tanuló kört". Mai technológiával ez nagyon egyszerű; gmail-ben létrehozol egy levelezőkört és google drive-on közös mappát, majd mindegyik csoporttársadat meghívod oda. Együttesen biztosan nem fog semmilyen információ elveszni, jegyzetek beszerzése (megosztása) gyerekjáték lesz, stb. Egyedül nagyon nehéz lenne.

2015. dec. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó! : )
2015. dec. 14. 12:40
 5/5 anonim ***** válasza:

Ki bántotta? A jó jogász szerintem magabiztos és tájékozott. Aki magabiztos, bármilyen eredményt is ért el eddig, hisz benne, hogy többre is képes. Aki tájékozott, az tudja, hogy nincs szoros összefüggés a felvételi pontszám és az egyetemi teljesítmény között.

Ez a kérdés egyikről sem árulkodik.

2015. dec. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!