Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Meg teheti a tanár, hogy nem...

Meg teheti a tanár, hogy nem tartja be a házirendet, azaz nem adja meg a kettest 1.72-től?

Figyelt kérdés
Szóval minden tanár a sulinkba x.72től megadja a jobb jegyet, 1.72-től meg adj a kettest. Minden tanárt megkérdeztünk, azt mondta meg kell adni KIVÉVE ha a második félévbe nagyon sok az a 1-es, tehát a második félév nulla, akkor meg lehet buktatni valakit 3-asra is. Nos a vicc az egészben az, hogy a kémia tanár nem akarja megadni 1.72-re a kettest csak 2.00-tól, holott a kémia nem érettségi tantárgy, a suliba mindenki gyűlöli azt a tárgyat, abból van a legtöbb bukás (jelenleg 9-en állunk így). Én az első félévben meguktam kémiából (1.5), viszont a második félévbe most 1.73 vagyok, és a második félévem még jobb is mint az első (igaz nem nehéz jobbnak lenni mint 1.5) és azt mondta az még bukás. De nem értem, mert az ofő küldött bukásértesítőt mindenkinek aki bukásra áll valamiből, nekünk is jött (hittanból bukásra álltam és azt küldték de már javítottam) de a KÉMIA PEDIG NEM VOLT BENNE. Ezek szerint lehet, hogy a tanár csak íjezget minket?

2016. máj. 25. 16:19
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
Nálunk 1,8 alatt megbuktattak.
2016. máj. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
Linkeld be az iskolád honlapját.
2016. máj. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
2016. máj. 25. 16:37
 14/34 A kérdező kommentje:
itt van
2016. máj. 25. 16:50
 15/34 anonim ***** válasza:
100%

A link segítségével kb. 10 mp volt megtalálni a házi rendet:

[link]


Ezt találtam:

"Norma: x,72 századtól folyamatos teljesítés esetén a jobbik jegyet kell megadni!

 Nem vonatkozik a x,72-os szabály azon tanulóra, aki megszerzett osztályzatainak

átlagában megnyugodva „biztonságban érezve magát”, hosszabb időn át,

bizonyíthatóan, nem tett eleget képessége szerint tanulmányi kötelezettségének.

 Nem vonatkozik a x,72 szabály arra a diákra, kinek témazáró dolgozatai alapján –

amennyiben a javított témazárók eredményét tekintve nem érik el a 1,72-es átlagot –

tudása nem éri el a tanév végére a tantervi minimumot"


Röhejes szabály. Eleve hogy lehet "folyamatos teljesítésnek" nevezni, ha valaki 1.72-es átlagot ér el? Sehogy. Viszont tökéletesen eleget tesz a "bizonyíthatóan, nem tett eleget képessége szerint tanulmányi kötelezettségének" kitételnek. Vagyis nem rónám fel a kémiatanárnak, hogy nem tartja be a házirendet. Egyébként számold ki a témazárók átlagát.

Nyilvánvaló, hogy a szabály alkotója nem az 1.72-es átlagra gondoltak a szabály megalkotásánál, hanem a 2.72-es, 3.72-es és 4.72-esre.

2016. máj. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
Nem írunk témazárót kémiából, mert akkor nem csak 9-en buknánk. Én a második félévben jobb vagyok, 3-asaim is vannak.
2016. máj. 25. 17:00
 17/34 A kérdező kommentje:
Egyébként szerintem a tanárral lehet egy kis bibi, ha mindenki utálja ebbe a suliba a kémiát, az osztályból sokan 1.7 alatt vannak, aztán a maradék 2-es, van vagy kettő 3-as. Szerintem rohadtul nem a gyerekekkel vannak a gondok, ha minden osztály átlaga 2.00 körül mozog kémiából :). Ha tanulok is 1-est írok, pedig sokkal nehezebb tárgyakból vagyok jó
2016. máj. 25. 17:10
 18/34 anonim ***** válasza:
54%

"Egyébként szerintem a tanárral lehet egy kis bibi, ha mindenki utálja ebbe a suliba a kémiát, az osztályból sokan 1.7 alatt vannak, aztán a maradék 2-es, van vagy kettő 3-as. Szerintem rohadtul nem a gyerekekkel vannak a gondok, ha minden osztály átlaga 2.00 körül mozog kémiából :). Ha tanulok is 1-est írok, pedig sokkal nehezebb tárgyakból vagyok jó"


- De nem erről szólt a kérdés, hanem hogy kötelessége a tanárnak 1,72-es átlagra megadni a kettes.

2016. máj. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:
Jó tudom, csak úgy hozzá tettem hogy a leg nagyonn .. tanár a suliba, őt utálja mindenki, lehet ezért csinálja. De kajak, semmi építő szava nincsen, el se magyaráz semmit, néha olyanokat mond h ebbe bele se kezd, mert nem értjük meg.
2016. máj. 25. 17:18
 20/34 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem meg de, veletek van a gond.

Egy gyenge iskola, gyenge tanulókkal.

Nyilvánvaló, hogy nem érettségire vagy felsőfokú tanulmányokra készítenek.

Egy normális helyen, a fél osztály több tantárgyból ténylegesen bukna. :)

2016. máj. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!