Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Meg teheti a tanár, hogy nem...

Meg teheti a tanár, hogy nem tartja be a házirendet, azaz nem adja meg a kettest 1.72-től?

Figyelt kérdés
Szóval minden tanár a sulinkba x.72től megadja a jobb jegyet, 1.72-től meg adj a kettest. Minden tanárt megkérdeztünk, azt mondta meg kell adni KIVÉVE ha a második félévbe nagyon sok az a 1-es, tehát a második félév nulla, akkor meg lehet buktatni valakit 3-asra is. Nos a vicc az egészben az, hogy a kémia tanár nem akarja megadni 1.72-re a kettest csak 2.00-tól, holott a kémia nem érettségi tantárgy, a suliba mindenki gyűlöli azt a tárgyat, abból van a legtöbb bukás (jelenleg 9-en állunk így). Én az első félévben meguktam kémiából (1.5), viszont a második félévbe most 1.73 vagyok, és a második félévem még jobb is mint az első (igaz nem nehéz jobbnak lenni mint 1.5) és azt mondta az még bukás. De nem értem, mert az ofő küldött bukásértesítőt mindenkinek aki bukásra áll valamiből, nekünk is jött (hittanból bukásra álltam és azt küldték de már javítottam) de a KÉMIA PEDIG NEM VOLT BENNE. Ezek szerint lehet, hogy a tanár csak íjezget minket?

2016. máj. 25. 16:19
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
En most erettsegizem egy igen nívós gimiben. Mi is rettentően utaltuk a kemiat, de nem erdeklt senkit,nem szeretni,tudni kellett...:)) nalunk 2,0 alatt szoba sem alltak az emberrel, es a tobbi hegynek x,75tol LEHETET SZO javito feleletrol a jobb jegyert:)
2016. máj. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
jegynek*
2016. máj. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
31-es: Az azért nagyon durva. A 2.00-ás átengedés talán jogos, nos de hogy mondjuk 4,6-ra ne adjanak ötöst, abszurd. Ez lényegében azt jelenti, hogy egyszeri rossz jeggyel már akármit csinálsz, nem lehetsz ötös. Ez már szerintem minden, csak nem motiváló, inkább arra ösztönöz, hogy akkor már inkább sz@rj le mindent a két felvételi tárgyon kívül, mert úgyis duplázni fogsz...
2016. máj. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
100%
Bár lassan 4 éves már a kérdés, de ennek ellenére tanárként engedjétek meg, hogy egy kicsit a másik oldalt is képviseljem. Én angolt tanítok egy gimnáziumban. Hivatalosan az intézmények házirendje nem mondhatja meg egy tanárnak, hogy hányas tizedes értéktől lehet megadni a jobb jegyet, ez mindig is a szaktanárra volt bízva. Mivel az angol érettségi tantárgy ezért én egy kicsit szigorúbb vagyok, és bizony 2.0 átlagtól adok csak elégséges osztályzatot. Úgy gondolom, hogyha már valaki érettségizni szeretne, akkor ne ilyen 1.75-tel akarjon odamenni. Ezért cserében viszont az írásbeli számonkéréseket is az érettségi alapján értékelem, tehát nem 50% elérésével van elégséges, hanem 25%-tól. 40%-tól közepes, 60%-tól jó, és 80%-tól pedig jeles.
2020. jan. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!