Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Meg teheti a tanár, hogy nem...

Meg teheti a tanár, hogy nem tartja be a házirendet, azaz nem adja meg a kettest 1.72-től?

Figyelt kérdés
Szóval minden tanár a sulinkba x.72től megadja a jobb jegyet, 1.72-től meg adj a kettest. Minden tanárt megkérdeztünk, azt mondta meg kell adni KIVÉVE ha a második félévbe nagyon sok az a 1-es, tehát a második félév nulla, akkor meg lehet buktatni valakit 3-asra is. Nos a vicc az egészben az, hogy a kémia tanár nem akarja megadni 1.72-re a kettest csak 2.00-tól, holott a kémia nem érettségi tantárgy, a suliba mindenki gyűlöli azt a tárgyat, abból van a legtöbb bukás (jelenleg 9-en állunk így). Én az első félévben meguktam kémiából (1.5), viszont a második félévbe most 1.73 vagyok, és a második félévem még jobb is mint az első (igaz nem nehéz jobbnak lenni mint 1.5) és azt mondta az még bukás. De nem értem, mert az ofő küldött bukásértesítőt mindenkinek aki bukásra áll valamiből, nekünk is jött (hittanból bukásra álltam és azt küldték de már javítottam) de a KÉMIA PEDIG NEM VOLT BENNE. Ezek szerint lehet, hogy a tanár csak íjezget minket?

2016. máj. 25. 16:19
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

1.72?

Náluno 2.00tól adják meg a kettest.... de a 4.8tól már az 5öst megadják. Csak a kettest nem. Szóval nem kötelezsége.

Matematikailag már 1.5től megkellene adniuk a kettest... :D

2016. máj. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a fizikatanár pl. 1.8 alatt nem adja meg a jobb jegyet, valaki lehet bukni is fog évvégén belőle mint a sicc.


Egyébként;

-Amennyi ideje már ezzel voltál elfoglalva, addig simán belepislanthattál volna a kémiába.. és talán szólni a tanárnak hogy te igenis a jobb jegyet akarod, ennek érdekébe megteszel mindent (akár egy jó felelettel pl.).

-Egy tanár a hozzáállást is értékeli és a szorgalmat, ha pedig azt látja hogy nagyívben - már bocsánat a szóért - sz*rsz bele akkor ne várj tőle jobb jegyet..

-Utálom ezt a "NEM ÉRETTSÉGI tárgy" dumát.. akkor is tantárgy és tanulni kell rá, inkább azzal van itt a baj, hogy csak úgymond a szigorú 'kötelező' érdekel sokakat, hogy le legyen tudva és kész.. holott ennél sokkal izgalmasabb és érdekesebb dolgokba lehet belemélyedni (akár a kötelezőbe is akadhat vannak ilyenek, ami nem tananyag és mégis érdekes)

-Ugyan nem ismerem a tanárt, de akkor is nem a tanárnak tanulsz, hanem saját magadnak, és csak - mellékesen - közlöm hogy a kémia ott van a mindennapi életed MINDEN apró szösszenetében! Akárcsak gondolj a levegő összetételre, háztartási vegyszerekre, magára a főzésre (mely kicsit elvonatkoztatva hasonlatos egy laboratóriumbeli munkavégzéssel), akár a polimerek (belőlük előállított műanyagok) világa =)


Elég szomorú amint olvastam, hogy aki majd megy hozzátok jövőre 9.-be; az nem fog se kémiát, bioszt, föcit tanulni.. Vegyék még el azt a kevés óraszámot is a természettudományoktól, mikor a logikát és komplex megértést azok adják :))) Itt tartunk, GRATULÁLNI tudok csak!!!!!!!! nem folytatom ...

2016. máj. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
60%

Nevetséges hogy itt háborogsz, és lustaságodat elfedendő - próbálsz a tanárra fogni mindent. Sajnos ide jutott az oktatási rendszer, amit ugye 89 óta folyamatosan építenek le. Most már mindenki olyan hülye lehet, amennyire csak akar, lehet visszadumálni a tanárnak stb.

Tiszteletem a Kémiatanárodnak, aki még abba a hagyományos tipusba tartozik, akik megtartják az eredeti színvonalat, és próbálják szakszerűen nevelni a mai diákgenerációt.


Ha 1.72 az átlagod, ez nyílván mutatja a lelketlen hozzáállásodat, a negatív megitélésed a tárgyhoz, de nem utolsósorban a szorgalmad is.


Zéró hozzáállással ne számíts többre. Véleményem, hogy 2,00 alatt nem szabadna senkit átengedni, ez nálunk is így volt, teljesen normális.

2016. máj. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
Persze, okoskodjatok csak, ahoz értretek:D. 1 kémia órát nem láttatok még, de véditek a tanárt, tipikus hozzáállás. Érdeks módon a füzetembe MINDEN KI*BASZOTT JEGYZET LE VAN ÍRVA DE RO*HADTUL NEM ÉRTEM MERT SEMMIT SE MAGYARÁZ EL, CSAK ÍRJA ÍRJA ÍRJA ÍRJA. Mindent arra fog, hogy nem dolgozunk órán, holott már 2 füzetem is betelt mert teli írtam, most jön a 3. De okés, szidjatok csak, ehez értetek :D De azért megnézénm a savanyú képeteket a mi tanárunk kémia óráján :). És nem hinném hogy hülyeség, hogy eltörölik az ilyen tárgyakat szakközép sulikból, mert helyettük lesz sokkal több gyakorlat, ami szerintem kicsit fontosabb. Valahogy az elkekrtotechnika jobban lázbahoz, mint egy kémiai egyenlet.
2016. máj. 25. 21:01
 25/34 anonim ***** válasza:
Nekunk is kegyetlen volt akemia tanarunk es nekunk se magyarazott el semmit se es nalunk nem 3, hanem 4 spiralfuzet telt be, ugy hogy eleg kisbetukkel szoktam irni es olyan dogakat osszeallitott o is, hogy az ember csak a jozan paraszti eszere tudott ott hivatkozni meg a fuzetebol megtanultakrol es wikipediarol is hozzakellett olvasni egy kicsit es kepzeld megis otos lettem kilencedikben. Sot nem csak en, hanem az osztaly javaresze is. Perzse nalunk is voltak kettesek, akik megtamultak a fuzetet, de eppen arra tanitanak az ilyenek, hogy ne csak a minimumot akard.
2016. máj. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

Persze:)

Az én sulim konkrétan kémiából minden téren első...

Biztosan megpusztulnék az ország egik gyenge szakközépjében:DDD

2016. máj. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

Az jó, ha betelt már füzet, ebből is látszik, milyen nagy precizitással rendelkezik a tanár, hiszen felír mindent a táblára.

A helyedben megbecsülném, most már csak a régitipusú jó tanárok ilyenek. Régen még elhivatásból választotta az ember a tanári pályát, ma már nem biztos h. ez így van.

Lehet, hogy később még visszasírod, nem szabad lebecsülni, ma még nem tudhatod, mit hoz a jövő.


Apropó, ha meg valamit nem értesz, vagy úgy érzed "nem magyaráz" akkor KÉRDEZZ!

Hogy a tanár is lássa az érdeklődést. Oda kell menni hozzá szünetben, stb. és kérdezni kell!


Nameg nem árt az sem, ha néha benézel a könyvtárba, biztosan találsz olyan künyvet, amibe leírják azt érthetően, amit te nem értettél.


Mondjuk ehhez mind idő kell, szorgalom és kitartás, ahogy a reáltárgyakhoz általában.

2016. máj. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

Nàlunk a tanárok mindig tisztázták a kerekítésüket. Pl: történelemből minden x,8-tól kerekített automatikusan felfelé KIVÉVE 1,8, mert a kettes csak 2,0-tól van. Egyébként nálunk általában az 1,8 volt amitől megadták, de nem minden tárgyból.

Ha a tanár azt mondja, nem adja meg, akkor így jártál. Bukta. Ó, hogy hány osztálytársam bukott így... Ez van.

2016. máj. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim válasza:
Hidd el aki itt van a kis 13 évesektöl kezdve mindenki látott már kémia orát .. én sem voltam sosem jo belöle . Ha elmagyarázták sem voltam képes felfogni de arra a k**urva dolgozatra mindig tanultam olyan nincs ,hogy nincs témazáro egy tantárgybol ... azok a jelentös jegyek ha általános iskolai nyelven megérted akkor ugymondom ,hogy a témazáro jegyed a nagyjegy a többi meg csak van azért,hogy vágjad mégis mit cseszel el és h motiváljon a tanulásban ...
2016. máj. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 Tom Benko ***** válasza:
Igazad van, mindenki hülye, csak te vagy helikopter.
2016. máj. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!