Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SOTE-sok! Azokat a vidéki...

SOTE-sok! Azokat a vidéki medikusokat is lenézitek, akik másodév után átmennek Pestre, vagy csak akik végig vidéken tanulnak?

Figyelt kérdés
Olvastam sok provokatív kérdést, legutóbb a SOTE vs Németországot, de ez nem olyan. Csak kimondom a tabu témát. Mindenki úgy csinál mintha nem egy hangos kisebbségről lenne szó, de nem. Jártam medikus kupán, beszéltem olyan SOTE-ssal, aki a haverom, de még neki is vannak elejtette szavai, amiből egyértelmű, hogy szerinte egy vidékit könnyebb elvégezni. Szóval ezt a fajata, sokszor kimondatlan "csak vidékre jársz/jártál" zok is megkapják, akik átjelentkeznek a SOTE-ra 2 vagy 3 év után? (Ismerek több embert pl az SZTE-ről, akik idén mentek át)

2016. okt. 28. 09:33
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
*mintha egy hangos kisebbségről lenne szó
2016. okt. 28. 09:35
 2/21 A kérdező kommentje:

*elejtett, fajta, azok is

Bocs, telefonról írtam.

2016. okt. 28. 09:36
 3/21 A kérdező kommentje:
Még a teljesség kedvéért leírom, hogy tisztelet a kivételnek, de személyes tapasztalatom, hogy a SOTE-sok nagyon nagy hányada elitista, és lenéznek kb mindenkit (még a vidéken tanuló szintén medikusokat és ott végzett szintén orvosokat). Vidéki medikusként beszéltem pár SOTE-ssal, és néhányan olyan lekezelően beszéltek velem, mintha minimum a Harvard orvoskarán tanulnának.
2016. okt. 28. 09:43
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Személyes véleményem az, hogy nem egy hangos kisebbségről van szó, hanem egy max kettő, hangos és unatkozó kockáról, aki itt ezzel trollkodik.


A témához konkrétan meg annyi, hogy hülyék mindenhol vannak. Nem kell velük beszélgetni és ennyi.

2016. okt. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Hangos kisebbség alatt nem az itteni trollokra gondoltam. Azokra a SOTE-sokra, akik ki is mondják, hogy ezt gondolják. Tapasztalatom szerint a SOTE-sok 70-80%-a pedig kimondatlanul gondolja ezt.
2016. okt. 28. 10:10
 6/21 anonim ***** válasza:
A te véleményed ez. Beszéltél kb, mennyivel? 50 emberrel? Akkor sokat mondtam.
2016. okt. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Intelligens ember még mindig nem foglalkozik ezzel a butasággal, hiába tesz fel valaki hetente egy ezzel kapcsolatos kérdést, a többiekre meg nem kell figyelni. a SOTE továbbra sem ad semmivel többet, ami kézzel fogható lenne. Nem leszel attól jobb orvos, hogy ott végzel. A papír a laikus/sznob ember számára többet jelenthet, illetve kapcsolati tőke építésben lehet, hogy minimálisan jobb, de ennyi. És ez is az embereken múlik, nem az egyetemen.

Már rezidensként sem fog senkit érdekelni, hogy hol végeztél, az fogja az embereket érdekelni, hogy milyen az emberi- és szakmai hozzáállásod, milyen gyorsan tanulsz meg új dolgokat, és a tanultakat hogyan tudod alkalmazni. Ezek közül pedig egyiket sem az egyetem fogja neked megadni.

2016. okt. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
De térjünk vissza a kérdéshez. Nem a hallgatók vagy ott végzettek száma a lényeg. Még a legjobbfej SOTE-s ismerősöm is elejt fél mondatot néha, hogy azért a SOTE a legnehezebb orvosi Mo-n. Szóval nem olyan lenézésre gondolok, hogy leköp vagy szóba se áll egy másikkal, de a nagy részükben van felsőbbrendűségi érzet a többi medikus felé. Az érdekelne, hogy ez azok irányába is van, akik pl harmadévtől tanulnak csak a SOTE-n, vagy őket már "egyenrangúnak" tekintik. (Jogosan vagy jogtalanul, az most mindegy, nem ez a kérdés)
2016. okt. 28. 11:59
 9/21 anonim ***** válasza:
A kérdésed általánosít egy jelenséget, ami nincs. Így nem lehet rá válaszolni. Ez olyan, mint a párkapcsolatok kategóriában, amikor valaki úgy kezdi a mondatot, hogy a "A nők mièrt gondolják azt, hogy..."
2016. okt. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
35%
Hany kerdest irsz meg ki?
2016. okt. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!