Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SOTE-sok! Azokat a vidéki...

SOTE-sok! Azokat a vidéki medikusokat is lenézitek, akik másodév után átmennek Pestre, vagy csak akik végig vidéken tanulnak?

Figyelt kérdés
Olvastam sok provokatív kérdést, legutóbb a SOTE vs Németországot, de ez nem olyan. Csak kimondom a tabu témát. Mindenki úgy csinál mintha nem egy hangos kisebbségről lenne szó, de nem. Jártam medikus kupán, beszéltem olyan SOTE-ssal, aki a haverom, de még neki is vannak elejtette szavai, amiből egyértelmű, hogy szerinte egy vidékit könnyebb elvégezni. Szóval ezt a fajata, sokszor kimondatlan "csak vidékre jársz/jártál" zok is megkapják, akik átjelentkeznek a SOTE-ra 2 vagy 3 év után? (Ismerek több embert pl az SZTE-ről, akik idén mentek át)

2016. okt. 28. 09:33
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
A válaszolók közt gondolom, van SOTE-s, aki (a válasza alapján) normálisan gondolkodik. De javaslom a 2017-es pécsi medikus kupán felvenni egy POTE/DOTE/SZOTE pólót és úgy megpróbálni más SOTE-sokkal haverkodni (hogy azt hiszik, vidéki orvosin tanulsz). Meg fogsz lepődni.. kb szóba se állnak az emberrel, ha igen, akkor is lenézően.
2016. okt. 28. 13:07
 12/21 anonim ***** válasza:
53%
Hát akkor nagyon remélem, hogy a pécsi medikus kupán az összes ilyen SOTE-s idiótára rázuhan valami. Ha én vidéki medikusként odamennék valakihez, és ő engem lenézne, mert ő SOTE-s, én meg CSAK vidéki, ott helyben fejberúgnám, ha csaj, ha srác. Végtelenül szánalmas, egoista, unintelligens gondolkodás, de ha ez a SOTE-sok jelleme, akkor ugye nem is kérdés már, hogy melyik a legrosszabb orvosi itthon... :)
2016. okt. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A legböszmébb Feri ***** válasza:
84%

A SOTE az lópikula. Ellenben a BME embertelenül nehéz. Besz*rsz, mire elvégzed. Egy vizsgára többet kell tanulni, mint a Corvinuson és a Sotén egyszerre!

Csak a BME a király, nem is értem, a sok lúzer miért jár más kamu helyekre.

(na, kábé ennyire unalmas és hülyeség már ez a sotés hülyeséged, drága kérdező)

2016. okt. 29. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:

Nagyon provokatív a kérdésed. Soha nem néznék le senkit, pláne nem egy sorstársat, aki medikus és orvosira jár.

Képzeld, nekem olyan ismerősöm van, nem is egy, aki SZOTEs és azt gondolja,hogy nála nincs is nagyobb király a vilagon. Akkor most ebbol arra kovetkeztessek, hogy minden szegedi medikus bunkó, lekezelő? Ha hulye vagy, beképzelt es óriási az egod, akkor tok mindegy h DOTE/POTE/SZOTE/SOTE-ra jarsz.

Na meg őszintén, kit erdekel, mit gondol rólad nehány random ember?

Üdv, egy SOTEs.

2016. okt. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
79%

Kedves Kérdező!


Ha azt a nyilvánvaló választ adom a kérdésedre, hogy nem, akkor szemlátomást azt úgy értelmezed, hogy, nem, akik átjönnek, azokat nem nézem le, csak a többieket, köztük téged.


Azt vettem észre, hogy legalább fél éve már, hogy hetente vagy akár gyakrabban is érkezik egy kérdés abban a témában, hogy a Sotésok lenézik-e a vidéki orvosisokat. A válaszok többségéből arra következtetek, hogy ez nem így van. Ha én tettem volna fel a kérdést minden alkalommal, akkor mostanra vagy meggyőzött volna a sok válaszoló, hogy nem így van, vagy feladtam volna, hogy valaha is megértik a problémámat és nem kérdeznék ebben a témában ezen az oldalon többet, hiszen akik ezeket a kérdéseket figyelik, mindig nagyjából ugyanazok. Hadd hozzak egy hétköznapi példát: a buszmegállóban várakozol, de a busz nagyon hosszú ideje nem jön, hiába a menetrend. Látod, hogy mások is türelmetlenül várnak a buszra veled együtt, de az csak nem jön. Ekkor támad egy elképzelésed, hogy a busz bizonyára azért nem jön, mert te is ott állsz a megállóban. Megkérdezed az egyik veled várakozót, hogy szerinte is ez lehet-e az oka annak, hogy nem jön a busz. Ő bizonyára más véleményen lesz. A kérdésem: minden buszmegállóban várakozót megkérdeznél? Mit tennél, ha mindegyikük nemmel válaszolna a kérdésedre?


Függetlenül attól, hogy valaki a SOTE-n vagy vidéken tanul orvosnak, látáni fogja, hogy a fenti gondolatmenettel azt szeretném illusztrálni, hogy a gondolkodásodban obszesszív-kompulzív vagy doxasmatikus torzulás észlelhető. Előbbire utal, hogy a kérdésedet egy hirtelen kényszerítő impulzusnak engedelmeskedve tetted fel, ahogyan azt magad is elismered, mikor leírod, hogy telefonról írtál. Ha ugyanis én egy kicsit is igényes vagyok (a javításaidból kitűnik, hogy az vagy), és a kérdésem nem sürgős, akkor nem telefonról írom, hanem megvárom, amíg le tudok ülni egy rendes billentyűzethez. Ehelyett Te gyorsan megírtad a kérdést, majd ugyanolyan kapkodva és kényszeresen többször is kijavítottad azt. Hogyan éreznéd magad, ha azt mondanám, hogy még ezek után is maradt a kérdésedben hiba?


A második, doxasmatikus torzulást látszik igazolni a tény, hogy minden kérdésedben szenvedő alany vagy, hiszen érzelmi közösséget vállalsz azzal a sokszáz vidéki medikussal, akit veled együtt lenéznek a Sotésok. Az indoklásodban szubjektív dolgokra hivatkozol, pl. elejtett szavak, amiket esetleg mások nem, csak te vagy képes kihallani a beszédből. Akárhányan állítják, hogy a kérdéseid mögött álló elsődleges feltevés, miszerint a sotésok lenézik a vidékieket, köztük téged, nem igaz, te ezt nem fogadod el igaznak, valósnak. E három tény számomra kimeríti a téveszme fogalmát: énre vonatkozó, a valóságban megalapozatlan, korrigálhatatlan ítélet.


Felmerül persze az is, hogy a kérdéseid egy fáradhatatlan elme provokatív termékei, amelyek megpróbálják a sotés vagy álátalában vett magyar orvosközösség figyelmét rád irányítani. Ez inkább hisztrionikus személyiségzavarra utal.


Mivel a gyakorikérdések.hu távolról sem ad lehetőséget arra, hogy teljes kórrajzot vegyek fel rólad, javaslom, hogy észrevételeimmel fordulj egy kollégához, és mondd el neki, hogy mi zavar. Talán együtt sikerül majd rájönnötök, hogy miben gyökerezik ez a nyugtalanító gondolat, hogy a sotésok lenézik a vidéki medikusokat.

2016. okt. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
18%

Nem tudom miért írsz ki 10 ilyen kérdést. Egy olyan jelenségről beszélsz ami nem létezik, de még ha létezne se kéne vele fogalkoznod.

Ilyen kicsi az önbizalmad/önértékelésed, hogy ezzel fogalkozz és tipródj naphosszat?


Ha valahogy sikerül az átjelentkezés ÉS felvesznek valahogy sote-ra ÉS jól tanulsz szerintem senki nem fog lenézni.

2016. okt. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%

# 12

Roppant kultúrált viselkedés lenne a részedről egy ilyen szituációban *taps*

Úgy van, rúgd fejbe a rohadt sote-sokat, lehetőleg még mielőtt bármit szólhatna *BÚM HEADSHOT * csak úgy kollektív prevenció gyanánt, mert nem vidéki egyetemet jelöülte első helyen pár éve.


Csak gratulálni tudok, az ilyen hozzászólások gazdáinak. Szinte biztosra veszem, hogy kultúrált, kellően toleráns és emberséges orvosok lesznek mire elvégzik az egyetemet.

2016. okt. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
96%

Vidéki orvosin tanítok. A való életben szerencsére nem túl gyakran találkoztam lenézéssel SOTE-s hallgatók vagy oktatók részéről, pedig jópárszor jártam is már ott, és máshol is találkoztam velük. A jelenség a neten viszont fokozottabban létezik, de ezt csak néhány (2-3) troll (vagy talán ugyanaz több fiókkal?) generálja. Nem értek egyet az előttem szólókkal abban, hogy a kérdező gyakran ír ki kérdést a témáról, mivel pont az ellenkezője a jellemző: a trollok írnak ki napi rendszerességgel lenéző kérdéseket, mint pl. a ma reggel kukába került németországos kérdés.


Az egyik olyan a 34%-os válaszoló (aki épp az imént szólt hozzá), aki 2016 márciusában saját állítása szerint még Pécsre járt, és azt gondolta, hogy a SOTE a leggyengébb ( http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar.. , 20-as hsz.). Júniusban pedig már DOTE-hallgatónak vallotta magát (miközben félév közben nyilván nem tudott egyetemet váltani), aki szerint a pécsi a leggyengébb ( http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar.. , 19-es), de azért annak nem adna doktori címet, aki a SOTE-n végez ( http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar.. 9. hsz.)... Ja, és mindezt 17 évesen, és úgy, hogy közben Budapesten is sok időt töltött, mert vezetni meg ott tanult ( http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__egyeb-kerdesek__78.. ). Utóbbiról azért lehet tudnui, hogy az ő kérdése, mert korábban a felhasználóneve is látható volt, csak miután rákérdeztem tőle, hogy hogy is van a fenti történet, inkább eltüntette. Vicces, hogy ezek után ő mondja azt (pl. most a 16-osban), hogy a jelenség nem létezik, persze azért hozzáteszi, hogy AKKOR nem néz majd le senki, ha átjelentkezel a SOTE-ra, ÉS átvesznek, ÉS jól is tanulsz :)


A másik a már csak 59-60%-os válaszoló, aki most ehhez a kérdéshez szerencsére még nem szólt hozzá. Az ilyen emberek akkor válnak hiteltelenné, amikor egyszer előszerettel bizonygatják, hogy ők (sőt, senki...) soha egy rossz szót sem szólt a vidéki egyetemekre ( http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar.. , 9-es), máskor meg azért kijelentik, hogy szerintük a vidékiek nem dolgoztak meg annyira a diplomáért, mert a debreceni meg a szegedi egyetem is könnyebb, mint a SOTE ( http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar.. , 11-es), vagy épp minden lehetőséget megragadva szidják a pécsi egyetemet ( http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar.. , 2-es, http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__7932.. , 9-es, http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar.. , 24-es), amikor meg valaki rákérdez a konkrétumokra, akkor jön a néma csönd..... Persze közben azt hirdetik, hogy a vidéki orvostanhallgatóknak kisebbrendűségi komplexusuk van, meg a SOTE ellen szabadultak el az indulatok, meg nem értik, hogy miért kell mindig vitát generálni ( http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar.. , 6-os, 12-es), meg hogy a vidékiek miért méregetik a micsodájukat ( http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula.. , 7-es és 8-as). Közben éppen ők generálják a vitát és méregetnek (pedig állítólag SOTE-hallgatók). Pl. itt is: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar.. ). Onnan lehet tudni, hogy a fenti hozzászólások szerzője ugyanaz a személy (ha a stílusból és a tartalomból nem lenne egyértelmű), mert korábban 61%-os volt, és pont mindegyik hozzászólás szerzője pontosan ugyanakkor esett vissza 60-ra (majd ma 59-re is).


Tehát szerintem csak egy hangos kisebbségről van szó. Az ilyen emberek viszont a SOTE-nak is sokat ártanak, mert miután folyton hangoztatják ezen véleményüket, sokan azt fogják gondolni, hogy az átlag SOTE-hallható is olyan...


Az értelmes emberek mind tudják, hogy mind a 4 magyar egyetem világszínvonalú, és egyik sem jobb a másiknál, így nem is nézik le a másik egyetemre járókat. Többségében a SOTE-ra is ilyen, értelems emberek járnak. A 2-3 provokátor meg lehet, hogy életében nem járt még orvosi egyetem közelében sem, főleg annak tükérben, hogy szinte hozzászólásonként változik az is, hogy melyik egyetemre járnak, meg az is, hogy éppen melyiket nézik le. Az ilyen buta, rosszindulatú emberekkel meg egyszerűen nem nagyon érdemes foglalkozni, le kell írni az igazságot, hogy mások elolvashassák, utána meg már senki sem fogja a trollokat komolyan venni, mert nincsenek érveik.

2016. okt. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
5%

Egyébként gyakorikérdesekes válaszolókról elég sokat elmond, hogy az 60%-os értékelést kap, aki fejbe rúgná a SOTE-sokat függetlenül attól, hogy lány e vagy fiú e az illető.


"SOTE-s, én meg CSAK vidéki, ott helyben fejberúgnám, ha csaj, ha srác."


mint Én (0%) aki ezt enyhén szólva bunkónak és szánalmasnak tartom.

2016. okt. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
84%
Látom 34%, hogy nem véletlen ilyen az értékelésed. Én azt mondtam, hogy az olyanokat rúgnám fejbe, akik ezért lenéznek, nem minden SOTE-st. Ismerek jópárat, jó arcok, nem néznek le senkit, de mint minden egyetemen, biztos ott is vannak ilyenek. Ez a kérdés hetente felmerül, a kérdezőnek meg kéne egy jóféle IP-ban, hogy ne tudjon ilyen provokatív baromságokat kiírni. De csak a te kedvedért, leegyszerűsítem: nem mindet, hanem azokat, akik lenéznek. :)
2016. okt. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!