Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ilyet megtehet a tanár?

Ilyet megtehet a tanár?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy átmentem egy másik tagozatra még félév előtt és eddig mindig a régi tanárom zárta le a jegyeimet,azonban mateknál valamiért nem.Ugye lett egy új matektanárom aki szerintem igazságtalanul zárt le.Ugyanis nekem nagyon rosszul megy a matek,sajna nem az erősségem de próbálok minden tőlem telhetőt megtenni,még külön járok korepetálásra is és az a helyzet hogy 2.6-ra álltam matekból és azthittem hogy megadja a hármast vagy ha nem is akkor majd irat velem valamilyen dolgozatot később.Azonban az történt hogy óra legelején közölte velem hogy az egész féléves anyagbol amit év eleje óta veszünk most irat és ha nem lesz meg a hármas akkor nem fogom megkapni a jobbjegyet.Eleve egy sima dolgozatra is több órákat készülök és nagyon ritka hogy hármasnál jobbat irjak, viszont ő egy egész féléves anyagból iratott amiről én semmit sem tudtam ugyanis egy szót sem szólt csak óra elején...esélyem sem volt felkészülni és nagyon magam alatt vagyok emiatt.:(Tudtommal csak a röpdogákat nem köteles bejelenteni,de ez rosszabb mint egy témazáró,mert egy Tz-ben csak egy anyagot kérdeznek ebbe pedig legalább 3 anyagrész volt. ilyet megtehet a tanár?Egyébként most kezdtem a gimnáziumot szóval 9.-es vagyok és humán tagozatos.Szerintetek szólnom kéne az igazgatónak? :(

2017. jan. 17. 11:13
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
biztos lehetsz benne hogy nem a szorzó táblát kérdezte :) másrészt pedig akinek jók a képességei az egy dolog hogy megjegyzi,de én sajna nem vagyok jó matekból.egyébként meg ha ma mondja akkor csütörtökön írtam volna meg...eleve pénteken zár le nálunk mindenkit szóval simán belefért volna
2017. jan. 17. 11:41
 12/30 anonim ***** válasza:
83%
Fél évi anyagot visszakérdezni azért elég komoly dolog xd szemétség is bejelentés nélkül. Akkor is ha tanultad már, most honnan kéne emlékezned rá?!
2017. jan. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
csak azért idegeskedem mert eléggé maximalista vagyok....próbálok minden tőlem telhetőt megtenni a jobbjegyekért fizika és a kémia is 4-es azokkal nincsen gondom a többi meg ötös csak egyszerűen idegesít hogy a jó jegyek között ott egy kettes...ráadásul matekból...
2017. jan. 17. 11:45
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
Simán kijavítod. Én javítottam félévi 2est 4esre pedig a tanár is utált. Ez a 2es egy jó lecke arra hogy kicsit belehúzz matekból. Tudom hogy nehéz nekem se volt az erősségem de ha napi fél órával többet tanulsz és jársz korrepetálásra akkor szerintem simán meglesz a jobb jegy év végén
2017. jan. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
12%

Tévedés, bejelenteni sem kötelezettsége, sem a témazàrót se a félévit, se semmit. Neked mi dig úgy kell készülni az órákra hogy bàrmikor számonkérés esetén a legjobb tudásodról számott tudj adni.... ne éljetek álomvilágban...

És ha ez ennyire szúrja a pici kis igazsságérzeted, ne is menj egyetemre inkább. Vagy nőj fel addigra

2017. jan. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim válasza:
100%
Nyugi, nekünk is volt ilyen tanárunk, mi is szívtunk, de a végén már inkább csak nevettünk a dolgon. Nem érdemes szólni senkinek egy ilyen piti dologért. Inkább embereld meg magad, ez most lesz ahányas lesz, aztán következő félévtől javítasz. Én is matekból voltam gyengébb, amiből következett, hogy a fizika is nehezebben ment. Ha a fizika és kémia neked jól megy, a mateket is fel tudod tornázni. Sok sikert, és kitartást!
2017. jan. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
74%
Nem tartom korrektnek, és sem tanulói sem oktatói szempontból hatékonynak sem, de ez van. Ha van olyasmi az iskolai szabályzatban, hogy a témazárókat be kell jelenteni előre, akkor szólhatnál, de igazából teljesen egyetértek a többiekkel abban, hogy nem éri meg, hogy már az első gimis éved elején konfliktusba keveredj vele!
2017. jan. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pedig ezt nem volt köteles bejelenteni, mert ez nem egy kötelező dolgozat volt, hanem egy LEHETŐSÉG, hogy jobb jegyet kaphass, tehát még ő volt a "jófej", hogy egyáltalán megpróbálhattad. (Más kérdés, hogy semmi értelme nem volt.)

Szerintem felesleges emiatt hisztizni. Nyeld le, majd kijavítod.

2017. jan. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
egyrészt nem hisztizek csupán igazságtalannak érzem.Másrészt pedig szerintem ha egy ilyen dolgozatot nem jelentenek be az nem "LEHETŐSÉG"ha nem esély a rontásra...
2017. jan. 17. 12:21
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Az volt a kérdésed, hogy megteheti-e a tanár. Ha önigazolást szeretnél, teljesen érthető, de ettől még mindenki a véleményét mondja el, és nem rossz szándékkal, szóval értelmetlen vitatkozni/kiabálni/lepontozni őket érte. Megértem, hogy dühös vagy, de sajnos ez megtörténik. Igen, mind tudjuk, milyen az ilyen, mindegyikünknek volt ilyen tanára. Az, hogy maximalista vagy, viszont nem jogosít fel arra, hogy a 2,6-os átlagodért hármast akarj. Nem azért, tudom, hogy nem így megy, de aki maximálista, nem jobb jegyet vár, hanem tesz érte. Mindenki jobb jegyet akar, a nem-maximalisták is, de ez nem mindig így működik. Persze, hogy rossz érzés a kettes, de teperhetsz a hármasért következő évben. Senki nem fogja látni a félévi bizidet (technikailag ez csak egy tájékoztatás), és év végén sokkal jóindulatúbb lesz majd az összes tanár.


A miheztartás végett; a tanár röpdogát íratott veletek, amiből azt próbálja leszűrni, hogy mennyire ragadt meg az egész féléves anyag, nem volt köteles bejelenteni. Megint csak a miheztartás végett jelzem, hogy aki, megértette, de nem gyakorolta, sokkal rutintalanabbul fog hozzáállni a pár hónapos feladatokhoz (sokkal lassabban és nagyobb hibaszázalékkal), mint azok, akik nem übermatekosok, de sokat gyakorolták, már ha nem eszméletlen tehetségesek a matematikában, de akkor meg nincs szüksége javításra.

2017. jan. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!