Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Apáczai vagy Eötvös?

Apáczai vagy Eötvös?

Figyelt kérdés
Nagyon Természettudományos beállítottságú vagyok, szeretnék kémiával foglalkozni. Az Apáczai országos szinten 5., az Eötvös 2., viszont az Apáczai ország-első kémia oktatásban, és nagyon felszerelt laborjuk van. Azok, akik oda jelentkeznek, az emelt szintű kémia érettségit csak úgy kirázzák a kisujjukból. Ráadásul heti 6 óra van, és ha felfigyelnek rám, akár az ELTE-re is behívhatnak, előnyöm lehet. Az Eötvös viszont nem korlátozódik le ennyire a kémiára, nagyon jó iskola. Eddig biztos voltam abban, hogy oda akarok menni. Még változtathatok a sorrenden, mindkettőben voltam már szóbelin. Mit tegyek?

2017. márc. 3. 22:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyikkel se jársz rosszul, ha szigorúan a kémia számít, akkor Apáczai, de ha neked az Eötvös szimpatikus, menj oda nyugodtan, és ugyanúgy kirázhatod az ujjadból az emeltet.
2017. márc. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%
Egyszeru: hol erezted magadat jobban, mikor szobeliztel?
2017. márc. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%

Olyan nincs, hogy akár az ELTE-re is behivhatnak.

Ha ennyire tudod, hogy kemiaval akarsz foglalkozni, akkor Apáczai, ha lehetséges, hogy a jövőben mással akarsz foglalkozni, akkor Eötvös.

2017. márc. 4. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
71%
Az ELTE-re nem fognak behívni. Oda felvételizni kell. Az más kérdés, hogy ilyen magas szintű tudással sima ügy a bekerülés
2017. márc. 4. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Szia:) szerintem most a tanuláson kívül mást is figyelembe kell venni az iskola választásnál. Mindkettő nagyon erős gimi, de az nem mindegy, hogy hogy érzed magad az adott suliban. Pl lehet, hogy valahol úgy megtanulod a kémiát, mint sehol máshol, de lehet, hogy egy barátod sem lesz, rosszul fogod magad ott érezni és így az a 4 vagy 5 év a gimiben szenvedés lesz. Szerintem ne csak a tanulasról szóljanak a gimnáziumi évek, sőt! Ez leginkább a szórakozáz ideje, élvezd ki!:) és bármelyiket is választod biztos vagyok benne, hogy nem kerülnél hátrányba az ELTE-n. Hiszen ha csak megmondod, hogy hova jártál máris látni fogják, hogy az ország legjobbjai közül való vagy. Sok sikert a döntésben!
2017. márc. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Melyik szakokra jelentkeztel az Eötvösben?
2017. márc. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem fognak behívni, egyszerűen csak előnynek számít. A szóbeli úgy volt, hogy az Eötvösben nem sikerült olyan jól, de én is érdekeltem őket, rólam is kérdeztek, az Apáczaiban csak egy feladatlapot kellett megoldanom és elmagyarázni a válaszomat. És mindenképpen kémiával akarok foglalkozni. Különösebben az Apáczai tetszett nagyon, de lehet, hogy ez azért van, mert beszabadítottak a kémia laborjukba és megmutattak egy kísérletet.
2017. márc. 4. 12:00
 8/21 A kérdező kommentje:
És mindenhol csak természettudomány szakra jelentkeztem, sehova máshova.
2017. márc. 4. 12:01
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem számít előnynek, hidd el, az egyetemi felvételi teljesen más, mint a középiskolai. :) Az ELTE veled nem találkozik, nem tudja, kiket vesz fel, kizárólag a pontjaid számítanak, ahol szintén nem jelenik meg, hogy hova jártál. Szóval ezt az érvet felejtsd el.


Egyébként, én az Eötvösbe jártam, és imádtam. Az Apáczai szóba sem került, szóval arról nem tudok nyilatkozni. Nekem az EJG iszonyatosan sokat adott minden területen, tudásban, hozzáállásban, szabadidőben, egyéb dolgokban is. Valóban nem korlátozódik le ennyire egy tárgyra, egyrészt széles palettát kínál, másrészt pedig, amit választasz, abban segít neked. Mondjuk megjegyezhetném, hogy én is konkrét céllal érkeztem az Eötvösbe (egy bizonyos tantárgy miatt), és most az egyetemen ennek a szöges ellentétét tanulom. (Nem azért, mert megutáltam volna az eredetit.) De persze elhiszem, hogy te már most iszonyúan elhivatott vagy a kémia iránt, és becsülöm is.

Ezeket tudtam leírni, de döntened neked kell. Hajrá hozzá!

2017. márc. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és ha jól tudom, az Eötvös mostanában szervez valami suliba betekintést a felvételizőknek. Szerintem menj el arra, hátha segít dönteni. ;)
2017. márc. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!