Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Apáczai vagy Eötvös?

Apáczai vagy Eötvös?

Figyelt kérdés
Nagyon Természettudományos beállítottságú vagyok, szeretnék kémiával foglalkozni. Az Apáczai országos szinten 5., az Eötvös 2., viszont az Apáczai ország-első kémia oktatásban, és nagyon felszerelt laborjuk van. Azok, akik oda jelentkeznek, az emelt szintű kémia érettségit csak úgy kirázzák a kisujjukból. Ráadásul heti 6 óra van, és ha felfigyelnek rám, akár az ELTE-re is behívhatnak, előnyöm lehet. Az Eötvös viszont nem korlátozódik le ennyire a kémiára, nagyon jó iskola. Eddig biztos voltam abban, hogy oda akarok menni. Még változtathatok a sorrenden, mindkettőben voltam már szóbelin. Mit tegyek?

2017. márc. 3. 22:13
1 2 3
 11/21 beatlefan válasza:
tényleg ne csak azt nézd, hogy a kémiát melyik iskolában hogyan tanítják, hiszen nem csak azt fogod tanulni a következő 4 évben. fontos az is, hogy melyik helyen érezted magad jobban, melyik volt szimpatikusabb. mindkét suli a középiskolás rangsor elején van(nagyon), mindkét helyen színvonalas oktatás folyik. lehet, hogy az apáczaiban jobb a kémia, de ugyanúgy kifoghatsz ott is egy rosszabb tanárt. az, hogy általánosan milyen, még nem jelent mindent.
2017. márc. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Barátnőmet behívták az Eötvösbe, mindenre szépen válaszolt, mindent, amit a tárgyból kérdeztek, tudott, de nagyon durván lepontozták, mert nem volt nekik szimpi... ez az Apáczaiban nem így működik, ezt azért szerintem érdemes számításba venni... Egyébként hol vagy az ideiglenes rangsorokban?
2017. márc. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Azt mondják, hogy mindkettőben nagyon jó az osztályközösség, ezt én biztosra nem tudhatom. Ideiglenes rangsorban Apáczai:11 Eötvös:75. Most már tényleg nem tudom mit tegyek. Az Apáczaiban nincs fakultáció, az Eötvösben nem vehetem fel ugyan azt a tantárgyat több fakultációra, az sem biztos, hogy végig imádni fogom a kémiát... Teljesen össze vagyok zavarodva.
2017. márc. 12. 14:04
 14/21 anonim ***** válasza:
Igen, ma kezdődik 4-kor
2017. márc. 13. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Szia, az EJG-n belül csak a Természettudományt jelölted meg?
2017. márc. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 bbmarta ***** válasza:
Végül hogy döntöttél?
2017. márc. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Valószínűleg az Apáczait teszem előre
2017. márc. 16. 07:13
 18/21 anonim ***** válasza:
Az Eötvös és az Apáczai is kirakta a végleges listát. Végül is hova vettek fel?
2017. ápr. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Mindkét helyre felvettek volna, de az Apáczai előrébb volt a listámon. Oda 6. helyen kerültem be.
2017. ápr. 21. 16:36
 20/21 anonim ***** válasza:
Szuper, gratulálok. :) Sok sikert a gimis éveidhez! :)
2017. ápr. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!