Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Corvinus és BGE nemzetközi...

Corvinus és BGE nemzetközi gazdálkodás?

Figyelt kérdés
Ki jelentkezett még ezekre a szakokra? Hogy álltok az érettségikkel? Szerintetek meglesz a 460? :)

2017. máj. 16. 23:31
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
13%

"Én például a BGE-n tanulok (hűha biztos egy elfogult BGE-s vélemény lesz...) Kereskedelem és Marketing szakon..",


"..Kereskedelem és Marketing területen a BGE a legjobb.."


Áá, kicsit sincs semmi elfogultság a válaszodban :D Tudod, attól hogy sokat mondogatsz valamit még nem válik valóra. A BGE, BME sem rossz egyetem, de gazdasági képzésekben nem lehet összehasonlítani a Corvinuséval.

2017. jún. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:

De, az a nagy helyzet hogy összelehet. Attól mert nem vagy tisztában a dolgokkal, még ez így van. Egyébként én idézőjelesen írtam hogy a legjobb.. Vannak különböző rangsorok amik különböző szempontok alapján rangsorolja az egyes szakokat. Lehet hogy nem voltam eléggé objektív, de a 2016-os rangsor alapján valóban a "BGE-s kermark diploma" van az első helyen, még egyszer mondom a MUNKÁLTATÓI VISSZAJELZÉSEK ALAPJÁN.. Na persze lehetne vitatkozni azon hogy ez mennyire hiteles, meg hasonlók. Nyilván meghatározott számú visszajelzés alapján készítik ezeket a kimutatásokat, biztosan nem 100%-ig fedik le a valóságot. Ugyanakkor meg leírtam hogy minden más képzésen a Corvinus, vagy esetleg 1-2 másik egyetem áll az első helyen. (Gyengébbek kedvéért nem a BGE) De persze mindez egyfajta statisztika alapján... A való életben ettől hatalmas eltérések is lehetnek. De továbbra is kimerem jelenteni hogy az oktatás színvonalát nézve, nincsen akkora különbség a két egyetem között...


Egyébként meg - és akkor itt le is zárom egyúttal a témát - felesleges azon vitatkozni hogy melyik a jobb. Nem nagyképűségből mondom, de ha 10-20 év múlva össze kellene vetni a fizetéseket, lehet érdekes dolgokra bukkannánk. Ráadásul meg minden diploma csak annyit ér, mint amennyit maga az ember.

2017. jún. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, hogy te milyen rangsort néztél, de a gazdasági képzésekben a Corvinus vezeti a 2017-es HVG-s rangsort még mindig. Linkeld már be kérlek azt a rangsort amit te néztél
2017. jún. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim válasza:

Utolsó előtti válaszoló, köszönöm, hogy vagy!! :D Felüdülés volt olvasni a véleményedet a sok összehasonlítgató, nagyképű komment után :D

Hogy legalább én a kérdésre válaszoljak, én BGE-re jelentkeztem nemzetközi gazdálkodásra angol nyelven :) Sajnos nekem a 460 nem fog összejönni, kb 400 pontom lesz csak, úgyhogy maradt a költségtérítéses. Egyébként szerintem akármelyik egyetemet választja az ember BME,BCE,BGE közül, nagyon nem tud vele mellélőni... Egyik ismerősöm is BGE-n tanult, francia nyelven ugyanezen a szakon, ő azt mondta elég sokat szenvedett vele, de ő alapjáraton ùgy került be, hogy franciából azért még nem állt C1 szinten, tehát neki már csak a nyelv miatt is nehezebb lehetett. Ha egyébként el is végzed az alapszakot, szerintem tanácsos utána mesterre menni, így önmagában az, hogy az alapszak most BCE, BGE vagy BME...nem sokat nyom a latban.

2017. jún. 14. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
Ha már felmerül a francia nyelvű képzés, akkor nincs sok választási lehetőség, hiszen csak a BGE-n van, nincs a BCE-n. Viszont mindkét egyetemen van idegennyelvi hozzájárulás az angol és francia nyelvű szakon, amit viszont tavaly pl. a BCE nem reklámozott nagyon a honlapján. Ez államisként is fizetendő minden félévben. Én a franciára járok egyébként, és nem bántam meg.
2017. jún. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

Ahogy a válaszokból is látszik szerintem mindegyik helyen kb hasonló szintű a képzés szóval szerintem azt válaszd, ami számodra a legszimpatikusabb! (Légkör, épület stb. ha esetleg voltál nyílt napon)

(Egyébként hihetetlen, hogy még egy ilyen kérdésnél is fel tudjátok hozni a SOTE vs vidék vitát)

2017. jún. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!