Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Corvinus és BGE nemzetközi...

Corvinus és BGE nemzetközi gazdálkodás?

Figyelt kérdés
Ki jelentkezett még ezekre a szakokra? Hogy álltok az érettségikkel? Szerintetek meglesz a 460? :)

2017. máj. 16. 23:31
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
49%

Veled ellentétben én felsoroltam konkrét érveket, de akkor ctrl+c ctrl+v-zek:



-A Corvinus tagja a CEMS-nek ami Európa 20 legjobb business schoolját összetömörítő szervezet.


-A bce-re járnak az ország legjobb tanulói (objektíven, pontszám alapján)


-nálunk van Közép-Európa egyetlen Bloomberg pénzügyi laborja


-Magyarország egyetemeinek egyik legfejlettebb könyvtára van itt


-a legnagyobb vezérigazgatók, bankárok, miniszterek is innen kerülnek ki (nem véletlenül)


-Magyarország maroknyi jó gazdasági szakemberei/tanárai vagy a Corvinusra jönnek tanítani, vagy a CEU-ra. Akiknek nem jutott hely ezeken az egyetemeken, azoknak pedig marad a többi.


-Ha valamilyen elismert gazdasági szakember előadást tart, akkor a Corvinuson tartja meg. Ha valami fontos esemény történik, gyakran a bce is középpontban van (pl.: a Momentumos vita is itt volt)


-Struktúráltabb operatív tanterv


-Rengeteg neves cég a Corvinusra jár gtk-s gyakornokokért (Morgan Stanley, Microsoft, KPMG, stb..)


..és akkor még sorolhatnám. Most pedig várom akkor a te érveidet is, mert eddig csak a szokásos "hát ez változóban van" és társai érveket láthattuk. (jó sokáig van változóban.. :D)

2017. máj. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 varga denes ***** válasza:
0%
Strukturaltabb operatív tanterv az milyen érv? Ezek nagyrésze állítás, nem érv, pl hogy oda megy a legtobb gazdasagi szakember előadást tartani stb. Ezek csak allitasok, adatok nelkul alatamasztva. Másodszor; én ugy gondolom, hogy az altalad mondottak inkabb vonatkoznak a hirnevre+kapcsolati rendszerre, amelyben elismerem, még jobb a BCE. Viszont en az oktatas, oz orak szinvonalarol beszeltem, ami szerintem van olyan jo, mint a BCE-n. Nyilvan ezt a reszet nehez alatamasztani, igy inkabb tapasztalatbol+bce-s ismerősök tapasztalataival osszehasonlitva mondom:)
2017. máj. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 varga denes ***** válasza:
22%
*alatamasztas nélkül
2017. máj. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
30%

Nézd meg az előző MNB elnökök, gazdasági miniszterek, Private equity szakemberek, kockázati tőke szakemberek, befektetési bankárok végzettségét. Ezekre a helyekre nagyon nehéz bejutni, nagyrészük corvinusos. ;)



Az előbb kifogásoltad, hogy az én érveim nincsenek adatokkal alátámasztva, erre felhozol egyetlen egy a "hát ez változóban van"-hoz hasonló kaliberű "érvet". A bce-s órák színvonaláról fogalmad sincs, így összehasonlítani sem tudod a kettőt. Egyébként az érveim nagyrésze az oktatás színvonalára irányul: nálunk vannak a legjobb diákok és a legjobb gazdasági tanárok is, tehát nálunk jobb is az oktatás, máshogyan az oktatás minőségét nem nagyon lehet mérni. Vagy nálad miben nyílvánul meg a "jobb színvonalú oktatás"?

2017. máj. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
33%
És egyébként még mindig nem hoztál fel egyetlen érvet sem :D
2017. máj. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 varga denes ***** válasza:
0%
Mire alapozod, hogy nálatok vannak a legjobb gazdasági tanárok? Ha így is lenne, nem csak ettől függ az oktatás minősége; tanár-diak arány, tananyag, orak felszereltsége, követelmények stb
2017. máj. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
0%
Nem értem miért vagytok úgy oda ezekért az egyetemekért. A Metropolitan Egyetem mindkettőt veri, főleg ha nemzetközi gazdálkodásról van szó. A javaslatom az, hogy ha megbecsült szakember szeretnél lenni várj egy évet és jelentkezz a Metropolitan Egyetemre.
2017. máj. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
31%

Ha objektíven nézed a dolgokat, sokkal jobbak a lehetőségeid a BGE-n, mint a BCE-n, ha jó tanuló vagy. Kétségtelen tény, hogy az NG-n a legtöbb államis a BCE-re megy. Hozzáteszem, hogy a jelentkezőkből mintegy 200-250-en érik el a 460 pontot. Ennek jelentős része 160 körül a BCE-re jelentkezik és felveszik. A maradék megy a többi egyetemre. A BGE-re mennek akik nem érik el a 460 pontot, illetve azok akik elérik és mehetnének a BCE-re is, de inkábba BGE-t választják, mert jobb helyzetbe kerülnek a BGE-n, mivel ott csak 15-20 államis lesz, a többi költségtérítéses.

A képzés minősége ezen a szakon körülbelül azonos a BCE-n és a BGE-n. Mind a kettő gyakorlatias. A BME GTK-t én sem venném számításba, mert nem gyakorlatias a képzése.

A BGE-n nagyon sok lehetőséged van külföldön elvégezni egy vagy több félévet. A francia és angol nyelvű képzésben kettős diploma szerzésére van lehetőséged a BGE-n, ami nagyon nagy előny.

2017. máj. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
Nem is értem Déneskét, hogy miért keveri ide a BME-t?! Szövegértést nem fejlesztenek nálatok? Corvinusról és BGE-ről van szó.
2017. máj. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%

Üdv mindenki! Kissé elkésve ugyan, de én is szeretnék hozzászólni a témához. Az eddigi válaszokon elborzadtam, egyetlen normálissal sem találkoztam. Értsétek már meg hogy összehasonlító véleményt nem nyilvánítunk addig, ameddig nem tapasztaltuk saját bőrünkön mind a két végletet. Ha csak egy aspektusból szemlélődünk, nem jelentjük ki nyíltan hogy EZ MÁR BIZONY JOBB xy meg kutyafüle miatt. Persze vannak objektívabban megállapítható tények, meg persze vannak olyanok is amik inkább szubjektívek. Általános trend a hallgatók között hogy mindenki a saját egyetemét dicséri, és lenézi az összes többit, főleg azokat amelyek ugyanazon a szakterületen mozognak mint az övé. Persze az egy nagyon jó dolog ha mindenki megvan elégedve a választott felsőoktatási intézményével, és még ez büszkeséggel is tölti el, de könyörgöm, ne legyetek már ennyire szűk látókörűek. Fogadjátok el hogy máshol is vannak okos, intelligens emberek akik legalább akkora dologra hivatottak mint ti.


Én például a BGE-n tanulok (hűha biztos egy elfogult BGE-s vélemény lesz...) Kereskedelem és Marketing szakon. Tavaly érettségiztem 460 pontot szedtem össze, ezzel pedig állami ösztöndíjas helyre tehettem szert. Persze mehettem volna Corvinusra, de miért is? Ja.. mert hogy szebb a neve? Vagy mert mérföldekkel jobb mint a BGE? Nos, lehet.. bár aligha van ez így. Való igaz, az én szakomon rajtam kívül 10 államis van nagyjából és 260 fizetős. Ellenben a Corvinuson meg az évfolyam fele legalább állami támogatott. Kijelenthetjük tehát hogy az okosabbak a Corvinuson vannak? Hát ig-ee, NEM! Vagy legalábbis attól függ hogy miben mérjük az okosságot. Az érettségi eredmény önmagában higgyétek el nem sokat árul el az emberről. Általában persze akik több pontot szedtek össze jobban teljesítenek, szorgalmasabbak, talán kicsit gyorsabb is a felfogásuk, DE NEM MINDEN ESETBEN. Az egyetemi évek alatt ezek a látszólagos nagy differenciák (már ami a felvi pontokat illetik) könnyedén eltudnak ám tűnni.


Vitathatatlan hogy a Corvinuson több az ilyen eminens, szorgalmas hallgató, akik mellett talán jobban tud fejlődni az ember, legalábbis ami a tananyagot illeti. Talán több gazdag ember csemetéje megy oda, bár nem tudom hogy ezt milyen statisztikákkal lehetne alátámasztani. Mindenesetre valóban rengeteg híres, neves, vagyonos közgazdászt nevelt ki, és sokan közülük még most is aktívan részt vesznek a magyar gazdasági élet vérkeringésében. Mondjuk az már egy másik téma, hogy ezek a "nagy tudású" emberek mennyire kamatoztatták a tudásokat a gyakorlatban... Sajnos sok emberre igaz mind a mai napig az a mondás: hogy aki tudja csinálja, aki nem az meg tanítja. És ezzel én nem a tanárokat akarom lebecsmérelni, hiszen nagyra tartom legtöbbjüket, de van aki elbecsmérelte a tudását. Csaj sajnos az is igaz hogy Magyarországon van egy olyan szint ami után már szakmailag nincs tovább (mármint előreugrás szempontjából), és ez a szint sokszor elég hamar eltud érkezni.


Feltételezem ha nemzetközi gazdálkodásra mész akkor valamilyen szinten üzletelni akarsz/fogsz. Az üzleti, kereskedő véna egy olyan dolog amit nem tud az ember egyetemi előadásokon/szemináriumokon elsajátítani, ahhoz egyfelől rátermettség kell, másfelől meg kapcsolati tőke. Ezért fontos hogy iskolán kívül is ismerkedj a csoporttársakkal, kitudja ki fog neked segíteni majd a jövőben. Az meg orbitális hülyeség és tévedés hogy mondjuk a Corvinusos vagy BME diploma többet érne gazdasági képzésen mint mondjuk a BGE-s. A munkáltatók semmit nem bíznak manapság már a véletlenre. Az hogy hol és mennyit fogsz keresni, szinte csak rajtad áll, de persze nem árt ha van ismertséged és némi rálátásod a gazdasági életre. De ezt a rálátást bármelyik nevesebb gazdasági képzésen eltudod sajátítani. Illetve még hozzátenném hogy minden egyetemen vannak olyan szakok amik kitűnnek a többiek közül, tehát pl: Kereskedelem és Marketing területen a BGE a "legjobb", főként a munkáltatói visszajelzések alapján, Turizmuson egyenlő a helyzet, míg a többi szakon főként szintén a Corvinus és más egyetemek vannak az első helyen.


Gyakori téma hogy a Corvinus elméleti, a BGE gyakorlatiasabb. Ebben van némi igazság, de baromira nem olyan szembeötlő a különbség mint ahogyan azt ti gondolnátok. A BGE 4 főiskola egyesüléséből jött létre, a főiskolák mindig is gyakorlatiasabbak voltak mint az egyetemek. Ebből adódik hogy például bizonyos tárgyakat gyakorlatiasabban tanítanak, értsd: pl: statisztika excelben, illetve sok a számítógépes vizsga, beadandó dolgozat, projekt munka és prezentáció. De nem jelenti azt hogy ugyanez a gyakorlatiasság ne lenne meg a Corvinuson, csak ott más tárgyak keretében, vagy más módon nyilvánul meg.


Sajnos mind a két egyetemen egyre lejjebb megy színvonal. Régen sokkal kisebb volt a differencia a két egyetem között, legalábbis ami a felvett elsőéves hallgatók kiválóságát illeti. Egy időben több képzési szakterületen is bőven előrébb volt a BGE, mint mondjuk a Corvinus. Most a Corvinus nagyon elhúzott, főként a kutató munkák és a hatalmas mennyiségű pénzpumpálás következtében. De ettől még nem rossz döntés a BGE-t választani. A BGE pont ott jó ahol a Corvinus kevésbé, és fordítva. Az hogy a BGE-ről csak rosszat hallottam, rossz tanárok, rossz közösség egy mese, és a Corvinusosok terjesztették el. Azt pedig hogy a Corvinus a sznobok, urizálók és #apumegvette fiatalok gyűjtőhelye meg a BGE-sek. Ezzel nincs mit tenni. Mindenesetre már olyan baromi hosszúra sikeredett ez a kis mondókám hogy befejezem, szívesen válaszolok privátba bárminemű egyéb kérdésre a témával kapcsolatban. PÍSZ!

2017. jún. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!