Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Corvinus és BGE nemzetközi...

Corvinus és BGE nemzetközi gazdálkodás?

Figyelt kérdés
Ki jelentkezett még ezekre a szakokra? Hogy álltok az érettségikkel? Szerintetek meglesz a 460? :)

2017. máj. 16. 23:31
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
59%

Erdekes, hogy nehanyan mennyire eltajoltak vagy lehet direkt mondanak hulyesegeket trollkodasbol nem tudom...

BGE-s vagyok, szerintem szinvonalas kepzes folyik nalunk, akiket innen ismerek egy rossz szot nem hallok toluk. Nem csak az szamit milyen egyetemen vegzel, hanem hogy mennyire fejleszted magadat onalloan is suli mellett: mind szakmailag mind emberileg.

Es sose akartam a BCE-re menni, BME-n gondolkodtam, de nem bantam meg, hogy BGE-re jottem vegul.

Egyebkent valamilyen szinten belelatok mindharom egyetem "eletebe" mivel a BME-n es a BCE-n is dolgoztam/dolgozok. Ezaltal tanarokat, ugyintezoket es jelenleg is ott tanulo/mar vegzett diakokat is ismerek ezen egyetemekrol:)

2017. máj. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
39%

Kerdezo csak most latom milyen szakrol kerdezel, elnezest psz-eskent valaszoltam:)

(12es)

2017. máj. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:
Idegennyelvű képzések is érdekelnek, ebben pedig szintén a BCE/BGE párosról hallottam a legjobbakat. Angol vagy francia nyelvű gazdasági képzésekről mit gondoltok?
2017. máj. 17. 18:13
 14/36 anonim ***** válasza:
75%

Szia!

Én nagyon nem ismerem ezeket az egyetemeket,de van egy olyan rokonom,aki a BGE-re jár. Nem volt elég ponja a Corvinusra(430-440 pontja volt),de nem bánta meg. Szeret oda járni,gyakorlatias az oktatás,nem úgy,mint a Corvinuson,ahol az elméletet nyomják. Sok egyetemnek nagyobb a füstje,mint a lángja.:)

(Kedves 10. válaszoló! Miért gondolod,hogy a SOTE a legjobb? A többi vidéki orvosival mi a helyzet? )

2017. máj. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
17%

Éppen ezaz, hogy nincs olyan jó GTK képzése a BME-nek, mint a BCE-nek. Magyarországon az a maroknyi JÓ gazdasági szakember/tanár vagy a Corvinusra, vagy a CEU-ra megy tanítani.



Kérdező, itt sok elfogult választ fogsz kapni, én próbálok elfogulatlanul válaszolni amennyire csak tudok: Gazdasági, közgazdasági oktatásba a Corvinus a legjobb Magyarországon és itt lesz a legtöbb lehetőséged is kapcsolatokat kiépíteni, ami az üzleti életben nagyon fontos. Ha meglesz rá a pontod mindenképpen ide menj, ha nem, akkor én a BME-t választanám a helyedben, mert azért itt is jó a képzés és legalább közelebb lehetsz műszaki emberekhez, ami később hasznosnak is bizonyulhat. A BGE-t tényleg csak végső esetben válaszd.

2017. máj. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
43%
Sokat hallom mostanában azt, hogy "gyakorlatias" a képzése a BGE-nek, míg a Corvinuson elméletibb. Ezt valaki ellőtte még valamikor itt gyakorin, és azóta divat ezt mondani.. :D Hát elárulok neked valamit: egyetemre azért jársz, hogy az elméletet megtanuld, de azt kőkeményen, gyakorlatot pedig majd megszerzed ha elmész gyakornokoskodni. Azzal a "gyakorlattal" amit egyetemen szereznél a munkapiacon úgysem mennél semmire (főleg gazdasági szakokon), mert minden évben változik minden. Szerinted pl. mérnökinfón megtanulnak rendesen programozni az emberek? Az alapokat igen, de onnantól magadra vagy utalva azon kívül, hogy megadják az elméleti alapokat.
2017. máj. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 varga denes ***** válasza:
29%

Utolsó válaszoló,

De, igenis van olyan jó a BME GTK gazdasagi képzésben, mint a BCE, és ezt most az oktatásra értem. Tapasztalatból írom ezt:) a kapcsolati rendszer valoban jobb egy kevéssel a corvinuson, de

1) ez változóban van erősen

2) a kapcsolati rendszer nem minden.

Üdv

2017. máj. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 varga denes ***** válasza:
20%
*16-osnak szántam az üzenetet
2017. máj. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
0%
#19-es én is az oktatásra értettem, és minden másra azon kívül.
2017. máj. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 varga denes ***** válasza:
15%
Jöhetnek a konkrét érvek:)
2017. máj. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!