Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az idén érettségiztem de nem...

Az idén érettségiztem de nem sikerült túl jól a kémia emelt, ezért jövőre újra próbálnám. Gondolkoztam a fogorvosi vagy gyógyszerészeti karon és sokat olvastam róluk, mi a véleményetek ezekről a karokról ( Pesten és Szegeden )?

Figyelt kérdés

2017. aug. 13. 11:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
#8 Hatodik válaszoló vagyok, nem volt speciális módszerem, mindig féltem tőle, hogy akkor sem fog menni, ha komoly energiát fektetnék bele, időm sem volt nagyon rá, de másodszorra már tudtam, hogy nem ronthatom el, úgyhogy leültem mellé, és azt mondtam magamnak, hogy addig nem állok fel mellőle, amíg teljesen át nem látom. Helyes hozzáállással konkrétan egy szál problémám nem volt vele, csak el kellett hinnem, hogy nem akkora mumus, mint aminek mindenki beállítja. :)
2017. aug. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Nem kioktatást, hanem tanácsot kértem. De azért köszönöm. Úgy emlékszem nem írtam, hogy nem ismerem ezeket a gyógyszergyártó cégeket és azt sem, hogy hol szeretnék dolgozni. Biztos te jobban tudod. Vélemény szerint fontosak a tanárok, ugyanannyira mint a kapcsolatok.
2017. aug. 21. 00:47
 13/16 anonim ***** válasza:
0%

# 12.: Nem kioktatás, csupán nem akarjuk hallani, ha 5-7 év múlva nem lesz állásod, vagy nem olyan lesz, amit te elképzeltél.


Igen, egyébként valamelyik előző válaszolónak igaza volt, ha már a kémia emelt sem sikerült jól, akkor a gyógyszerész, orvosi nem biztos, hogy fog menni.


És te írtad, hogy budapesti vagy, azaz ott laksz.

Na most, ha ott laksz, jobban jársz, amennyiben mindezt kihasználod és első helyen budapesti egyetemeket jelölsz meg.

Mi a garancia, hogy vidéken jobb tanárok lesznek, vagy jobb közösség? Szerintem semmi.

2017. aug. 21. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó válaszolónak: sejtésed sincs a karról, igaz? Nem mindenki aki gyógyszerész lesz akar ipari területen elhelyezkedni. Az meg hogy ne lenne munkahelye.. hát elég valószínűtlen.

A kérdezőnek pedig: elsőre nekem sem sikerült a kémia érettségim. Következő évben pedig szegedre jöttem. Irtó lusta vagyok tanulni (most is épp vizsgára kéne készülnöm) , szóval ha én meg tudom csinálni, akkor te is. Most olvastam egy választ a SOTEról, hogy alig alszanak az elsőéves hallgatók. Ez itt egyáltalán nem így van. Nyilván itt is kell tanulni, de nem szakadsz bele. Szinte minden tárgyból van lehetőség konzultációra ha valami nem megy.

Sok sikert a felvételihez!

2017. dec. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
46%

Nos, ez egy eléf controversial kérdés. Nem megy a kémia, igen? Akkor nem ajánlom, hogy a gytk-ra gyere. Nem mondom, hogy itt csak profik vannak, de egy biztos, komolyan érdeklődnek a kémia iránt. Az a 10-en valahánypont különbség a SZE és SE között nem jelenti azt, hogy ott kevésbé lenne erős a követelmény. A szegeden végzettek közel 80% közforgalmú gyógyszertárakban helyezkedik el. Erre vonatkozó statisztikát találsz a magyar gyógyszerész kamara oldalán, ahol letölthető pdf-ben a végzettek elhelyezkedési tapasztalatairól is olvashatsz. A debreceni és pesti gyógyszerészkarnak elég jó ipari kapcsolatai vannak, de ez igazából semmit sem jelent, mert minden ugyis csak tőled függ majd, és attóp, hogy mit akarasz csinálni. Külföldre is mehetsz majd dolgozni, ha jók a kapcsolataid és a nyelvtudásod. Akadémiai kutatásokban is dolgozhatsz és hidd el nem csak akkor ha kitűnő az átlagod.

Amit egyenlőre ajánlok:

- Ne gyere a gytk-ra, ha fogorvos/orvos akarsz igazából lenni, ez egy másik oldala az eü-nek, akkor már inkább menj szakápolónak.

- Ne gyere a gytk-ra továbbá, ha nem tetszik a kémia. Az, hogy nem megy még nem kifogás önmagábán, hiszen ahogy egy másik válszolóbis íta NINCS lehetetlen, csak rajtad áll, hogy leülsz és megtanulod.

2018. jan. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 pitya1414pitya válasza:
Szia végül mi lett, újra érettségiztél? Hogy sikerült, felvettek? Én Szegeden vagyok GYTK-s ha bármi kérdésed van nyugodtan írj!
2018. aug. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!