Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pécsi orvosi diplomával...

Pécsi orvosi diplomával milyen lehetőségeim lennének?

Figyelt kérdés

Pécshez közel lakom, idén felvételizek orvosira. Budapest anyagi okok miatt nem játszik, ezért a PTE-ÁOK-t tettem első helyre.

Milyen lehetőségeim lesznek ezzel a diplomával? Nem csak GYIK-en, de sok helyen olvastam, hogy a Semmelweis-diplomához képest a vidéki orvosi kb WC-papír. Jó, ez nyilván túlzás, de sok helyen írják, hogy közel sem olyan színvonalas, tekintélyes, a kutatási eredményekben, rangsorokban is, és ismertségben, elismertségben is elsöpri a Semmelweis a három vidékit. Viszont én diploma után, ha már lesz állásom (és nem a családot terhelve, hanem saját pénzből) szeretnék Budapesten élni és dolgozni. De ha jól tudom, a vidéki orvosik nagyon rossz hírűek (főleg a Semmelweishez képest) mind idehaza, mind külföldön.



2018. márc. 15. 14:51
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
88%
Nem hiszem el, hogy nem ugyanaz a troll vagy aki itt él és ezt böfögi fel hetente. Ilyen vehemensen csak ő védi az álláspontját. Ha jogász lennék már a gatyád ráment volna arra amit itt csinálsz.
2018. márc. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de kezeltesd magad. Téveszméid vannak vagy nem tudom. Szerinted mindenki a vidéki orvosikkal trollkodik vagy mi van?

Nem érted, hogy 18 éves felvételiző vagyok, direkt belinkeltem a cikkeket, amik aggasztanak (meg voltak más hasonlók is, de nem találtam meg mindegyik linkjét).

Nem lovagolok semmin, nem ragaszkodom semmihez. Ezt írtad :

"Az első munkahely után senkit sem szokott érdekelni a diplomád semmilyen területen" Tehát az első munkahelyig igenis számít szerinted.

Szerintem mind a 4 ugyanolyan jó, engem az átlagember (társadalom) vélemény és a szakmán belüli elismertség aggaszt.

2018. márc. 15. 16:36
 13/36 A kérdező kommentje:
Mindegy, kösz a semmit és hogy le lettem ugatva...
2018. márc. 15. 16:44
 14/36 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

Itt van ez is, tessék. Ugyanazt támasztja alá, amitől eddig tartottam, népszerűtlen gagyiságnak tartják a vidéki egyetemeket. Ezért félek a társadalmi, szakmai elítéléstől.

2018. márc. 15. 17:01
 15/36 anonim ***** válasza:
84%
Szánalmas vagy.
2018. márc. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:

Miért lennék szánalmas?! Elolvastad a cikket, amit linkeltem az előbb? Ebben is azt írják, hogy népszerűtlenek a vidéki egyetemek, és a megkérdezett hallgatók is azt nyilatkozták, hogy inkább dolgoznak egyetem mellett, de Budapesten akarnak tanulni.

Na, ezek után ne mondd, hogy alaptalan a félelmem!

Ha ugyanolyan jónak tartanák a vidéki egyetemeket, akkor miért mennének el dolgozni egyetem mellett, csak azért, hogy Pesten tanulhassanak? Ez a társadalmi álláspont. Ettől félek.

És már ne is haragudj, de miért lennék szánalmas meg troll?!

"Szerintem mind a 4 ugyanolyan jó, engem az átlagember (társadalom) vélemény és a szakmán belüli elismertség aggaszt." Ebből mi nem volt érthető? Melyik szót magyarázzam el?

2018. márc. 15. 17:07
 17/36 A kérdező kommentje:
Látom, csak a rágalmazás meg a köpködés megy, a válaszolás már kevésbé.
2018. márc. 15. 17:20
 18/36 A kérdező kommentje:

Gondolom, szerinted itt is mindenki troll:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..

Egy ember írta, hogy mindegy, a többi rávágta, hogy Semmelweis.

2018. márc. 15. 17:26
 19/36 anonim ***** válasza:
90%

Miért írsz ki kérdést olyasmiben, amire egy adott választ vársz és semmi mást? Tudod, aki őszintén érdeklődik, az elfogadja, hogy a válasz az, hogy NEM, nincs igazad.


Te nem ezt várod, te csak szidni akarod a vidéki egyetemeket. Ahogy minden IQ harcos troll itt. Ennyi az igazság. Egy vagy a többi közül.

2018. márc. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:
Igen, a linkelt kérdésben is mindenki troll, aki egyből rávágta, hogy Semmelweis. Aki pedig azt írta, hogy mindegy, mert mind a 4 ugyanolyan jó, le lett pontozva. Ezért félek, mert ez van az emberek fejében, hogy ha orvosi, akkor Semmelweis, a többi gagyi. És a belinkelt kérdés is ezt támasztja alá, már bocs... Hogy ez az emberek többségének véleménye.
2018. márc. 15. 17:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!