Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Anglisztika szakhoz milyen...

Anglisztika szakhoz milyen érettségi kell?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Idén fogok érettségizni, és szeretnék anglisztikára jelentkezni utána. Azt tudom, hogy angol emelt szintű kell, de mellé kell még valamiből emelt érettségi, vagy nem kötelező?

A válaszokat előre is köszi!



2018. szept. 5. 14:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%
A felvin nézelődj, de szerintem elég az angolt emelt, nem kell sok pont.
2018. szept. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Angol*
2018. szept. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Elég 1 emelt, viszont azért ajánlott 2-t csinálni, mert általában magas rá a ponthatár, és kellenek ugye a plusz pontok, az emelt pedig +50 pont.
2018. szept. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, inkább úgy mondanám, hogy eléggé változatos a ponthatára a szakmák, úgyhogy nyilván attól is függ, hova akarsz menni. Ha ELTE a cél, akkor 400 fölöttire lehet számítani.
2018. szept. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szaknak*
2018. szept. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ah, értem, köszi.

Valamelyikőtök erre a szakra jár? Mit gondoltok róla, szeretitek?

2018. szept. 5. 16:45
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Sokáig terveztem anglisztikára menni, de végül más mellett döntöttem.

Miért szeretnél egyébként oda menni, ha kérdezhetem? A motiváció fontos ahhoz, hogy majd szeresd amit tanulsz.:)

2018. szept. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Igazából én tolmács/fordító szeretnék lenni, és ezért akarok erre a szakra menni, meg a nyelvet is nagyon szeretem.

De ahogy most értesültem róla, az őszi érettsegiről lecsúsztam, mert elfelejtették közölni, hogy meddig kéne jelentkezni rá, de mindegy, ez már más téma...

2018. szept. 5. 21:49
 9/11 anonim ***** válasza:
Miért kellene őszi érettségi?
2018. szept. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Akkor szerettem volna az emelt angol megcsinálni, és akkor csak 3 érettségi marad tavaszra
2018. szept. 6. 05:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!