Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Minek tanuljak ha jól akarok...

Minek tanuljak ha jól akarok keresni (havi 7-800 ezer fölött)?

Figyelt kérdés

Melyik egyetemet szakokat érdemes választani?

Eddig ezeken gondolkodtam: agysebész vagy sebész (mondjuk akkor lehet külföldre kéne mennem) , banki tanácsadó vagy dolgozó, profi fótós.


Szerintetek milyen szakmákkal lehet itthon jól keresni?



2019. jún. 2. 20:30
 111/134 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó.


Arra értettem, hogy a potenciális jelentkezők/hallgatók száma nem egyenlő a ténylegesen valamit felmutatni tudók számával.


Szóval az, hogy egy egyetem adott szakján tanulnak 500-an mondjuk egy évfolyamban, az nem jelenti, hogy mind az 500 profi vagy hogy profivá fog érni. Azt is számold bele, hogy hányan hullanak ki.


A 6000-re reagálva csak a jelenkezésre értettem. Igen van, aki nem kerül be államira, akkor marad a fizetős vagy választ egy olyan helyet, ahová viszont bejutna államira. Vagy sokan vesznek fel diákhitelt, amivel költségeket tudnak fedezni. Csalóka az a 6000, mert sokan másodiknak harmadiknak is jelölnek be helyeket. Nagy részük bejut, csak nem feltétlen első helyre.


Az, hogy neked megvan a tehetséged, és értesz hozzá az egy a sok közül. Neked nyilván összejön, mert jó vagy. Na de nem a mindekivel kell számolni. Szóval ahogy írtam az 500-ból vajon hány ember az, aki mondjuk tényleg eléri a profi szintet. Szerintem nem sok. 5-10% talán...?


Igen, csábító a pályakép, csak nem mindenki fut be, ez igaz mindenhol.


Mellettük a jogászok és orvosok hiszik azt sokszor, hogy egyből milliókat keresnek. Pedig a valóság ennél összetettebb dolog. Ezt azért írom, mert sokan tényleg pénzért/hivalkodásból választják, és ez sokaknak ad egy lendületet.


Pedig a gazd. és pénzügy matematikai elemzés nem jelent hátrányt. Ez konkrétan a világ top egyetemeinek a közgáz képzéseivel bőven felveszi a versenyt.


Amúgyis 5 év egyetemi tanulás nem árt, ha akarsz egy biztos alapot. Psz-re rátenni egy pénzügy mestert mondjuk szintén 5 év lesz összesen.


De jah, ezek az elemző szakok, mint a biztositási és pénzügy matek Msc, Alkalmazott matematika, közgazdasági elemző, talán van még egy-két ilyen szak, nem jut eszembe.


De a kérdező nyilván jól akar keresni, és ő azt mondja a kérdéseben hogy közel az egy millióhoz, akkor informatikus vagy informatikus vállalkozó. IT-ben hamar lehet jól keresni, ha ráérzel.


De nyilván ő dönt.

2019. aug. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/134 anonim ***** válasza:
100%

Remélem ebből a válaszból rájössz egyszerűen csak nagyra tartod magad és nincs benned semmilyen alázat ami az orvoshoz feltétlen de minden egyénnek szükséges... Megjegyzés: ilyen embereket senki nem bírja tehát akkor a jó keresethez a kapcsolatoknak is lőttek ha nem változtatsz.


Idei felvételi ponthatárok és statiszták az orvosi egyetemeken:


SOTE: 456 pont 1033an jelölték első helyen ebből 398at vettek fel


Dehát ehhez képest egy vidéki egyetem semmi mert hát te mindent tudsz. Nézzük:


Pécs: 459 pont 339en jelölték első helyen ebből 209et vettek fel

tényleg semmi pesthez képest...


Debrecen: 411 pont 418an jelölték első helyen ebből 217et vettek fel


Szeged: 427 pont elsőnek 388an elsőnek jelölték ebbő 220-at vettek fel


Tehát a statisztikák szerint igen a SOTEra jelentkeznek a legtöbben mivel az kifejezetten ORVOSI egyetem vannak más szakjai is de alapvetően orvosi. Mint látod pécsi egyetemen volt a legmagasabb pont határ mivel az orvosi kar itt nagyon népszerű ebben az esetben semmit nem jelent az hogy vidéki vagy sem. A DE és az SZTE ponthatárai alacsonyabbak voltak de nem azért mert gyengébb a szakja hanem mert nem akar mindenki orvosnak menni.


Most azt fogod írni az eddigiek alapján hogy "dehát ha nekik ment nekem is fog"

A válasz: Nem. Az hogy most leszel 11.-es azt jelenti hogy eddig a gimiben ha 9.-től jársz oda egy éve tanulsz bioszt gimis alap szinten és két éve kémiát. És fogalmad sincs arról milyen egy fakt.


Az érettségi ha tényleg érdekel a tantárgy lehet könnyű is ahogy mások írták de még így is simán lehet nehéz.


Elmondom milyenek egy tantárgyból az érettségi tételek. A legtöbb tantárgyból 20 tétel van. De van amiből 40 pl tesi, mert abból van A és B tétel vagy éppen bioszból ugyan ez.

Közép szintű érettségin ezt a 20 tételt a tatár mondja meg. Pl törin tétel lehet az 56-os forradalom, vagy pl IV. Béla tehát a tanár itt konkrétan megmondja a tételt. De itt ugye közép szintről van szó és ez ugye neked szóba sem jöhet ha orvosira mennél.

Emelt szinten már nincs megmondva a tétel konkrétan, hanem ha pl most megint a törit vesszük akkor olyan tételt kapsz hogy a második világháború. Nincs semmi olyan konkrétum mint a közép szinten, hogy a második vh Magyarországon, vagy második világháború okai, vagy Németországban, a Szovjetunió a második világháborúban. Semmi. Annyi hogy kapsz 20 nagyon tág témakört. Vagy ha az emelt bioszt nézzük ugye a itt szintén van A és B tétel de nem 20 hagyjuk már, 100 :) 50 A 50 B


Egy darab emelt érettségire tényleg fel lehet készülni egy év alatt de az orvosira 2 kell kémia biosz.


Elmondom ismerősöm példáját; nagyon jó tanuló volt 12.-ben nem tudta mi akar lenni így nem felvételizett de megcsinálta az emelt bioszt. Mivel okos volt nem úgy mint te az ötlete meg sem közelítette a tiédet mivel őt érdekli a biosz kémiából is jó az is érdekli, elgondolkodott az orvosin de nem úgy mint te, nem a pénzért. Ő elment egyik orvos ismerőséhez és mellette dolgozott a nyáron így látta hogy milyen is orvosnak lenni. Nem volt kémia emeltje erre felkészült egy év alatt és jelentkezett a PTE-re. És őt, aki egy évet CSAK a kémiára szánt nem vették fel mert pár ponton múlt neki.


De neked ekkora problémád nem lesz mert meg sem fogod közelíteni az egyik orvosi ponthatárát sem. Sem a debreceniét sem a szegediét és nyilván a SOTE és Pécs szóba sem jöhet.


És tényleg azt sajnálom én is mint a többiek hogy nem látom amikor pofára esel...

2019. aug. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/134 anonim ***** válasza:
100%

112-es szerintem annyira nem bonyolult megcsinálni egy emelt bioszt és emelt kémiát.


Pláne úgy, hogy a biosz három éves tantárgy a kémia pedig kettő. Igen, van ahol több évig tanítják, de ott szét van osztva a tananyag, van idő minden témára szinte.


De a biosz ugye 10-11-12-ben van. Amiből a 10-es tankönyv (állattan és növénytan főleg, mozaik) az áltisis teljes környezet és biológia tárgyak összefoglalása 70-80%-ban, ergó marad a 11-es és 12-es biosz tananyag, amiből a 12-es megint piszok egyszerű tananyag. Szóval marad a 11-es könyv, ami viszonlag hosszú.


Kémiából is a 9-es könyv rengeteg áltisiben tanult információt tartalmaz. Marad a 10-es.


Szóval annyira nem sok, de elismerem, hogy ha a kérdező vagy bárki első alkalommal tanul életében először magától, akkor furcsa lehet.


Angol középfokú ma meg már egyszerű. Szinte egy csomó minden angolul van a neten, nem nagy kihívás.


Bent maradni az egyetemen, na az már megint más.


Egyik haveromat készítettem fel biosz és kémia emeltre és röhögve bejutott egyetemre. Mert én próbálta úgy magyarázni neki, hogy keressen logikát ahol lehet. De idő kell, amíg átlátja, igen. Szóval nem lehetetlen.


De gondolj bele, hogy a több száz jelentkezőből mennyi az, aki tényleg készült, ki az, aki csak lutrizik (ilyen is van sok) aki csak próba-szerencse alapon megy. Sokan nagyon izgulnak ilyenkor. Naná, hogy a várható eredmény ilyesmi lesz, amit írtál a számok terén.


Amúgy 112-es sokakat a pénz, presztízs és a hivalkodás vonz sajnos. Jogász sajnos ugyanez. Már nem mindenkit a biológia iránti szeretet és hivatás vonz. Sokan azt hiszik, hogy egyből nyugatra mennek és milliomosok lesznek. Nem olyan biztos az.


Szinte minden szakon vannak, akik a nagy kereset és siker reményében választják azt, amit.

2019. aug. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/134 anonim ***** válasza:
100%

#113

Én úgy értettem ha nem érdekli nagyon nehéz lehet. Osztálytársam csak kémia emeltet csinált bioszt nem, nehéz volt de élvezte úgyhogy annyira ez nem zavarta. A kérdező esetében meg nyilván baromi nehéz lesz :D

2019. aug. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/134 Fizikakedvelő ***** válasza:
100%
#114:Valójában aki érdektelen,az bukhat el a legkönnyebben. Véleményem szerint a pénz mint olyan már csak azért sem tud egymagában komoly motivációt biztosítani,mert távlati célként lehet kitűzni. Részeletezték már előttem,hogy teljesen irreális még innovatív területen is,az azonnali jómódúság elérése. Ellenben ha az embert valami érdekli s ezzel tisztában is van,az a távlati célhoz vezető úton egyfajta "nyugtot" s lelki kiegyensúlyozottságot jelenthet. Régen sem volt ez másképp,csak azóta kialakult egy "pályaválasztási minimum",ami a továbbtanulni vágyó fiatal érdeklődését is figyelembe veszi.
2019. aug. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/134 anonim ***** válasza:
100%

Kiköltözöl gyakorlott szakiként az osztrák határ mellé és ennyit megkeresel. 2 ezret kap az aki profi, és persze 13.14. havival.

Sopron-Szombathely-Móvár kiváló erre.


Mondjuk Bécs környékére ingázni a legtutibb. Ott a 2 ezer viszonylag sima JÓ szakemberként.



Máshol, hogy ezt megkeresd itthon felsővezetőnek kell lenned 50 évesen.



Vannak a határ mellett szaki ismerőseim, egy BP-i ki sem nézné, hogy mennyit keresnek. Nem vicc.

2019. aug. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/134 anonim ***** válasza:
100%
Jah és nem félre érteni, a 2 ezer az euró. És nettó.
2019. aug. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/134 anonim ***** válasza:
100%
65-66-os válaszban írtam már a jogasz szakrol, de nem olvastad el. Miért vagy ennyire pénzéhes? Ezt tanultad otthon? Gondolom, a családodban senki sem diplomás, és kapcsolatrendszeretek sincs, azért kérdezősködsz itt. Az a tipikus, középmezőnybeli vidéki gimnáziumban felhajpolt tudású zeró vagy, aki majd csodalkozik az első egyetemi szobelin, mikor úgy vágjak ki, hogy a taknyan csúszik. Ilyeneket írnak itt, hogy 380 első helyes jelentkezőbol 200-at, vagy mennyit vesznek fel. Vicc. 1997-ben engem csak az ELTE AJK-ra jelentkezo 7200 (azaz hetezer-ketszáz) nappalira aspiráló közül vettek fel a 360 egyikeként. Az evfolyamrol aztán csupán kettonknek lett PhD fokozata. Ahova én jartam, 30 doktori iskolai hallgato közül ketten szereztünk fokozatot. A kolléga egy fel évvel utánam. Ezek a realitasok. Ehhez képest minden belvárosi elitgimnázium beltenyeszete tücsökzenekar.
2019. szept. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/134 anonim válasza:
100%
Nem leszel orvos Amerikában ha nem ott diplomázol le mert más országok egyetemei által kiállított diplomákat ott nem fogadják el. Az ottani tandíjról pedig ne is beszéljünk szóval ha a szüleid nem gazdagok, vagy ha nem kapsz jó ösztöndíjat (ami ha csak a pénz hajt, neked lehetetlen), akkor sajna felejtős
2020. szept. 1. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/134 anonim ***** válasza:
100%
Mi lett veled, kérdező?
2020. szept. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!