Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen titka van az "egyszerű"...

Milyen titka van az "egyszerű" Angol nyelvnek?

Figyelt kérdés

Arra gondolok hogy már az első kiejtett angol szónál megmondom hogy valaki tanulta a nyelvet vagy valakinek anya nyelve.


Hogyan kell úgy kiejteni a szavakat, hogy ne legyen teljesen (tanult) szabályos, hogy ne érezzék azt hogy te tanultad a nyelvet. Annyira szabályosan ejtek ki mindent, hogy rendesen rossz hallani magamat, picit szlengesebben kéne beszélnem és talán jobb lenne?


Illetve olyan mondatokat/szavakat tudnátok írni amik nem a nagykönyv szerint vannak.

Pl: I am 18 years old. -> I'm 18.

Stb.


Valamilyen oknál fogva nem tudom elsajátítani a nyelvet, mert könyvből és az iskolából csak a szigorú szabályokat tanulom.

Kint Angliában meg olyan lazán beszéltek az emberek, illetve az itteni Amerikai katonák is olyan szlengesen beszélnek. Sokkal jobb ezeket hallgatni, mint azt a megszokott szabályos angolt.


Szóval tippek és vélemények?



2019. júl. 31. 20:33
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Az egyetlen esélye annak, hogy egy magyar olyan jól beszéljen angolul, hogy senki ne hallja meg, hogy nem anyanyelve az angol az, hogyha még gyerekkorában nyelvterületre költözik és ott nő fel. A feladat mindenki másnak lehetetlen, még annak is, aki fiatalkorában emigrál és külföldön tölti a hátralévő éveit. De persze ez nem jelenti azt, hogy ne lehessen csiszolni mindig az angol kiejtéseden, s ennek legegyszerűbb módja, hogyha kimész mondjuk egy évre dolgozni vagy tanulni. Ezenkívül nézz a YouTube-on brit, amerikai és ausztrál vlogokat, az is segíthet.
2019. júl. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%

Azert sztem nem lehetetlen. Van olyan aki olyan jol beszel angolul h eszre sem veszed hogy nem angol az anyanyelve. Pl pewdipie

Szeri tem amit igazannehez lehet megtanulni az a cockney meg a walesi kiejtes

2019. júl. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Reakció a #2-re: Lehet, hogy Te nem veszed észre valaki kiejtésén, hogy nem született angol, de egy született angol észreveszi, és ez számít. A hangzókat nem tudod pontosan úgy képezni, hiába élsz kinn évekig, és ezt azonnal meghallják. Nekem legalábbis ez a tapasztalatom. Gyerekkorban még lehet ezen változtatni, később már nem. Sőt, még egy odakint született pakisztáni kiejtésén is meg lehet hallani azt, hogy gyerekkorában otthon nem angolul beszélt a szüleivel.
2019. aug. 1. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ajánlok neked egy youtube csatornát: English with Lucy
2019. aug. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én angol nyelvterületen dolgozom egy olyan területen, ahol nagyon fontos a nyelvtudás. Mégis amint kinyitom a számat, mindenki rögtön tudja, hogy külföldi vagyok. Szóval ne stresszelj ezen, attól még a nyelvtudáaod
2019. aug. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
* Szóval... Attól, hogy akcentussal beszélsz még lehet nagyon jó a nyelvtudásod.
2019. aug. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!