Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angol középfokú érettségi...

Az angol középfokú érettségi milyen nyelvi szinten van, önéletrajzba mehet? (A1, A2, B1)

Figyelt kérdés

Angolból van egy középfokú érettségim van. Idén érettségiztem.

(Egyébként jól beszélem a nyelvet, csak akkor nem volt annyi eszem, hogy az emeltre jelentkezzek.) Fogok nyelvvizsgát csinálni de az még pár hónap és most önéletrajzot írok, egy állásra jelentkezem és nem tudom hogyan megy ez.

Beleírhatom hogy rendelkezem ilyennel? De akkor melyiknek felel meg a bizonyítványom? A1, A2, B1?



2019. aug. 9. 10:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
B1
2019. aug. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az érettségi B1, de ha jobban beszéled, akkor miért nem azt írod be, ahogy beszéled? A papír senkit se érdekel, a tudás számít!
2019. aug. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
"Hiába teljesíti a vizsgát 100%-osra, az érettségi bizonyítvány ebben az esetben nem lesz egyenértékű a nyelvvizsgával, még alapfokúval sem! Annak ellenére sem, hogy a középszintű angol érettségi szintje az alapfok (A2-B1-es) követelményeinek felel meg."
2019. aug. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A középfokú érettségi B1 szintű, ahogy már írták, csak annyival egészíteném ki a történetet, hogy ez része az érettséginek, nem nyelvvizsga. Viszont, ha van olyanod, akkor az interjú is angol nyelven megy, mert elvégre bármit beleírhatsz egy önéletrajzba, akkor is, ha viszed a nyelvvizsga-bizonyítványt, sőt.

- info tanárom mondta, multi cégeknél valószínű.

2019. aug. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy szerintem most így elég az, ha annyit írsz, jól beszéled az angolt, vagy hasonló, nem kitérve papírokra.

Ha europass önéletrajzon dolgozol, segít ez az oldal: [link]

2019. aug. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én eddig mindig úgy írtam be, hogy milyen szinten beszélem a nyelvet de zárójelbe beírtam, hogy milyen papírom van róla. Ha tényleg fontos a nyelvtudás a munkához, akkor nem fognak a papír hiányán elutasítani, mert ha valóban használni kell a nyelvet, akkor az interjúztatáson úgy is elő fog kerülni.
2019. aug. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Úgy döntöttem, hogy egyenlőre nem írok be semmit, mert a munka szempontjából végülis nem fontos.
2019. aug. 24. 23:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!