Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy emelt szintű angol érettsé...

Egy emelt szintű angol érettségi (>90%) vagy a C1 nyelvvizsga a nehezebb?

Figyelt kérdés
Most ősszel tervezem lerakni mindkettőt, szerintetek melyik a nehezebb és mennyivel?

2019. aug. 15. 19:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
92 lett az emelt angolom, négy év gimnáziumi tanulás után (második nyelvként, német után). A C1 viszont még biztosan nem menne :)
2019. aug. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Na az elég rossz hír, mert nekem is második nyelvem a német után és én is csak 4 éve tanulom :D
2019. aug. 15. 19:43
 3/16 anonim ***** válasza:
88%

#1 Ez engem is meglepett, ennyire "nehéz" lenne a C1?

90+%-ot elérni emelt szinten.. nem semmi. Én meg azt hittem, hogy majd pár hónap múlva megpróbálom én is a C1-et, de ezek szerint akkor még kell rá készülnöm bőven.

2019. aug. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%

De menne, 1-es! Az nem érv, hogy "biztosan nem menne"!

Ki kell fogni, témája válogatja. Lehet emelten nehezebb téma, mint felsőfokon, az írásbelin pedig van use of English, ami a nyelvvizsgán, ha nem olyat választasz, nincs. Hiába B2 papíron az emelt, a gyakorlatban sokszor C1. 90 fölötti emelt már belépő a felsőfokra.

2019. aug. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
4, hát, nekem pl az érettségin mázlim volt, nem tudom, ti mit mondanátok el abbann a témában, hogy látátséültek integrált/szegregált oktatása... nekem anyukám látássérült szakos gyógypedagógus :D Az tuti, hogy sokan örültek aznap, hogy ez nekem jutott :)
2019. aug. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%
Az emelt érettségi B2-es szintű, de előfordulhat benne C1-et súroló feladat is. Ezért az emelt érettségi könnyebb, mint egy C1-es nyelvvizsga.
2019. aug. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
45%
Hey emeltszintü erettsegi peppen eleri a közepfokot a c1 viszont felsöfok sokkal erösebb
2019. aug. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
45%
emeltszintü erettsegi eppen eleri a közepfokot a c1 viszont felsöfok sokkal erösebb
2019. aug. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
34%

7-8-as, te nem tettél se emelt szintet, se felsőfokot! Ne beszélj olyanról, amiről fogalmad sincs!

Ja és messze nem "éppen eléri a középfokot"!

2019. aug. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
53%
Én az emelt érettségit és a felsőfokú nyelvvizsgát egyszerre csináltam, a szóbelik között mindössze 3 nap volt. Ha az írásbeliket és szóbeliket nem vesszük külön, akkor az emeltem 10 százalékponttal lett jobb, mint a felsőfokom. És ez szerintem azért megbízható adat, mert ugyanakkor csináltam, ugyanazzal a tudással.
2019. aug. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!