Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy emelt szintű angol érettsé...

Egy emelt szintű angol érettségi (>90%) vagy a C1 nyelvvizsga a nehezebb?

Figyelt kérdés
Most ősszel tervezem lerakni mindkettőt, szerintetek melyik a nehezebb és mennyivel?

2019. aug. 15. 19:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
77%
9-es. En tettem mindkettot es a c1 sokkal kemenyebb. Valoszinu a masik hozzaszolo is tett.
2019. aug. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
19%
Bocs c2 van szval tudom mi a különbség egy emeltszintu érettségi nekem nem tema ;)
2019. aug. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
32%
Bocsi, utolso, de villogassal alatamasztani az ervelest. Nos szorakoztato latni :D
2019. aug. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
32%

C1 > Emelt érettségi >= B2 > Közép érettségi


Az emelt érettségi nagyon közel van a B2-höz. Talán egy hangyányival nehezebb.

2019. aug. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
38%
A lepontozgatás sem fog segíteni. Egyszerűen rakjatok már egymás mellé egy C1-es szöveget meg egy emelt szintű angol érettségit és máris érezni a kiáltó különbséget.
2019. aug. 18. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nyelvi előkészítőn voltam gimiben (5 év). Volt osztálytársam végzős évben ősszel tette le az emeltet 80-90% körüli eredménnyel, a felsőfokút viszont csak utána tavasszal vagy június körül 68%-ra, ha jól emlékszem, és előtte talán egyszer már megpróbálta és akkor nem sikerült neki, de erre lehet rosszul emlékszem. A lényeg az, hogy az emelt jóval jócskán megelőzte a felsőfokút, és - noha teljesen egyénfüggő, hogy ki mennyire tudná letenni ezeket akár egyszerre - én inkább azt ajánlanám, hogy előbb tedd le az emeltet, a C1-et meg told ki kicsit, mondjuk a következő vizsgaidőszakig. De persze ezt neked kell tudnod, hogy képes lennél-e rá. Minden ember más képességekkel rendelkezik. Ja és hogy a konkrét kérdésre is azért válaszoljak, az emelt érettségi könnyebb, mint egy felsőfokú, már csak azért is, amit előttem írtak már páran, hogy az emelt B2 szinten van.
2019. aug. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!