Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Menni fog egyszerre? 4 idegen...

Menni fog egyszerre? 4 idegen nyelv a többi tantárgy mellet?

Figyelt kérdés

2 idegen nyelvet az iskolában tanulok, kettőt egyedül.

A nyelvek:

Angol: 8 éve tanulom, abból az első 4 semmit nem ért, de szépen lassan haladok...

Francia: 1 éve tanulom. A tanár alkalmatlan, semmit nem tudunk, órán semmi értelmeset nem csinálunk, aztán felad a (franciául levő!) könyvből X oldalt.

Orosz: 1 éve és 3 hónapja tanulom, tanár nélkül viszonylag lassan haladok, de folyamatosan bővítem a szókincsemet és a nyelvtannal is foglalkozok. Ez a kedvenc idegen nyelvem, szinte már megszállott vagyok.

Svéd: Egy hónapja kezdtem bele, egyelőre inkább a szavakkal/kifejezésekkel foglalkozom, de ezt se szeretném abbahagyni.


Ezek mellett külön foglalkozom a matematikával heti kétszer, mert nagyon érdekel és az iskolában lassan haladunk egyesek miatt.


Hehe... Mit gondoltok, menni fog? (Elsősorban saját tapasztalatok érdekelnek.)



2019. aug. 23. 23:42
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

Ide nagyon passzol Yoda mester mondása:

"tedd vagy ne tedd, de ne próbáld"

Eleget kérdezősködtél itt, kezdj neki.

2019. aug. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

"Nem fog menni, mert lerí, hogy ez csak az egódról szól.

Gondolom máshol is híreskedsz, hogy te 4 nyelvet tanulsz, igaz egyen se tudsz megszólalni, se nyelvvizsga, se semmi, de nem is ez a lényeg, hanem hogy te 4 nyelven tanulsz :D"


Angolt, franciát minden ismerősöm tudja, mivel iskolában kötelezően tanulom. Oroszról közeli barátaim és a családom tud csak, többen meg is vetnek érte.

A svédről pedig senki nem tud rajtam kívül.

Ide se azért jöttem, hanem mert tapasztalatokra voltam kíváncsi (bár rettenetesen makacs vagyok, szóval szerintem megpróbálom, a válaszok ellenére).

2019. aug. 24. 18:35
 13/19 anonim ***** válasza:
30%

Akkor fogadd lelki támogatásom.

Hiszek benne, hogy képes vagy rá.

:)

2019. aug. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
#13 Köszönöm szépen. :)
2019. aug. 24. 20:24
 15/19 anonim ***** válasza:

Állíts fel rangsort, jó lesz az angol, francia, orosz, spanyol, csökkenő sorrendben.

Alkalmazz előnyszabályt, tehát csak akkor foglalkozz a másik kettővel, ha az angolra, franciára már biztosítottad az időt. Nem akadályozhatják a magasabb rangú haladását.

2019. aug. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha a francia nyelvvel - miután az úgyis kötelező - bármi problémád van, szívesen segítek. Franciaországban tanultam, műfordító vagyok.

Angolból és oroszból is tudnék valamennyit segíteni, de ahhoz mások biztos jobban hasznodra lesznek.

A svédhez sajnos nem értek, de sok sikert és sok akaraterőt kívánok mind a négyhez!

2019. aug. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. :)
2019. aug. 26. 20:35
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem első körben azt a két nyelvet tanuld, ami kötelező, s miután túl vagy a nyelvvizsgán és érettségin, belevághatsz egy 3. vagy 4. nyelvbe is komolyabban.


Leírom a konkrét saját és barátom esetét. Mindketten angolul és németül tanultunk a gimiben, de mindkettőnket más nyelv érdekelt. Ő kínaiul, én pedig dánul akartam tanulni. Ő szinte azonnal belevágott, járt nyelvtanfolyamra és minden idejét erre fordította. Végül a nyelvi érettségije - ami ugye kötelező - borzalmasan sikerült németből és a nyelvvizsgája sem lett meg. Most angolból és németből is B1 körül van (ha nem alatta) és kínaiul is kb ezen az A2-B1 közötti szinten van, mivel az egy sokkal nehezebb nyelv (akárcsak az általad említett orosz és svéd). A nyelvtanulásban szerintem nagyon nagy segítség, ha már más nyelveket magabiztosan beszélsz. Én bármennyire is vágytam arra, hogy dánul tanuljak, "nem engedtem meg magamnak", amíg a másik két nyelvből el nem érem ezt. Így évek teltek el sajnos, de közben mindkét nyelvből megszereztem a C1-es nyelvvizsgát és most kezdtem el a dánt, ami így már nem akkora kihívás, mint akkor lett volna, ha évekkel előbb kezdem, amikor még az angol és a német sem ment annyira jól.


Szerintem érdemes türelmesnek lenned, lesz még időd mindenre, nem kell mindenbe egyszerre belefogni. Sajnos az angol és a francia számodra kötelező, ezen nem tudsz változtatni. Amíg ez így van, addig koncentrálj ezekre, és ha már nem kell kötelezően ezekkel foglalkoznod, akkor vágj bele a másik kettőbe.

2019. szept. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én egyszerre tanultam 3 nyelvet és mindegyikből le is nyelvvizsgáztam, szóval szerintem nem lehetetlen, ha van hozzá kitartásod.:)
2019. nov. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!