Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az olasz jelenidő használata...

Az olasz jelenidő használata azonos az angollal?

Figyelt kérdés
melyik igeidőt mikor kell használni

#olasz #olasz nyelvtan #igeidők olasz #jelen idő olasz
2019. szept. 9. 20:13
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Két jeleidő van az olasz nyelvben:


1) az egyszerű jelen: ogni giorno leggo un libro (mindennap olvasok egy könyvet) tehán a jelenben történik, mostanában stb.


2) a folyamatos jelen: sto leggendo un libro (éppen most olvasok egy könyvet) tehát nem mostanában, hanem a cselekvés abban a pillanatban történik, amikor kimondom.


Az, hogy az angollal azonos-e, nem értem, mivel minden nyelvben a jelenidőt ugyanarra a cselekvés idejének kifejezésére használják.


Egyébként van 5 múlt idő, 2 jövő idő, plusz a 2 feltételes mód, illetve a kötőmód 4 igeideje.

2019. szept. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem arra gondol a kérdező, hogy a magyarban nem nagyon teszünk különbséget jelen és jelen kózött.

Én nem tudok olaszul, de az alapján, amit írtál, ezek megfeleltethetőek a present simple és present continuous igeidőknek, de nem minden nyelvben van ezekre külön igeidő, pl. magyarban nincs de hollandban, németben, franciában sincs köztük különbség.

2019. szept. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!