Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tudnám fejleszteni a...

Hogy tudnám fejleszteni a nyelvemet? Többi lent

Figyelt kérdés
Szóval most volt a besoroló a leges legerősebb csoportba kerültem és komoly kitűzéseink vannak, 12. végére C2-t várják el (legalábbis a maximalista kisegítőtanár vagy nem tudom hogy magyarázam) és bemutatkoztunk, pár óra részvétel után, rájöttem én nagyon gyenge vagyok a csoporthoz képest (bemutatkozásnál mindenki mondta hogy ő minden filmet angolul néz, van aki yt-n csak angol videót néz, van aki animét néz angol felirattal) nem tudnának szüleim fizetni különtanárt (meg nem is lenne sok értelme, sokkal olcsóbban lehetne magunktól is tanulni) netflixet sem fizetnék, szóval a másik kérdésem: melyik az a weboldal vagy alkalmazás ami minőségibb, hasonló a netflixhez, ingyenesen lehet nézni filmeket, angolul vagy angol felirattal?

2019. szept. 11. 17:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Youtubeon, indavideon, vimeon van fent elég sok film amelyeket lehet angolul nézni, néha még feliratosan is.


Emellett nagyon sok módon tudod fejleszteni az angolodat. Például, ha hallgatsz külföldi zenét akkor olvasd el a szövegeket, nézz utána hogy mit jelent, ha egy szót vagy mondatot nem értesz. Olvass angolul könyveket, lehet hogy nehéz lesz az elején de majd belejössz. Biztos van olyan dolog ami az érdeklődési körödhöz kapcsolódik és tudsz róla olvasni. Ugyanígy olvashatsz híreket angolul, amúgy sem árt már egy kamasznak tisztában lenni azzal hogy mi történik a világban. (BBC News vagy Euronews alkalmazás például telefonra is van már) Interneten is hogyha akármire rá akarsz keresni, csináld angolul. Van rengeteg fórum, beszélgetős oldal ahol szintén az érdeklődési körödtől függően angolul részt vehetsz.


Próbáltam olyan dolgokat összeszedni amelyekkel igazából "tanulás" nélkül tudod fejleszteni a nyelvtudásod, úgy hogy közben hasznos és szórakoztató dolgokat csinálsz. Persze emellett rengeteg ingyenes anyag van a neten, kifejezetten tanulási célból, de gondolom hogy arra nehezebben szánja rá magát az ember.

2019. szept. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
48%
Javasolnám a Duolingo alkalmazás használatát, sok bizonytalan ismeretet belédver jól, pontosan és ha minden funkciót használsz, akkor olyasmi mintha valami (nem unalmas) baromságot játszanál a telefonodon (vagy számítógépen), csak ez éppen nem baromság.
2019. szept. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát, én nem tudom, mennyi idő lesz még amíg a "12. végére" eljön, de az biztos, hogy C2-re nem lehet eljutni szellemi munka nélkül. Azt én értem, hogy az egy nagyon vonzó lehetóség, hogy tunyán nézel ostoba sorozatokat és közben meg hopp, okos lettem (mint A pusztítóban, mikor Syl ráébredt, hogy tud kötni). Ahhoz normális szókincs kell, ami még a hírcsatornán sem nagyon szedhető fel. Annál kissé több kell, politikai vitaműsorok, stb..

A dujolinkó meg B2-re visz fel, azt írják, hát ha még nem vagy ott...

2019. szept. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
B2-t mindenki tudja már, köszi az elözőeknek is
2019. szept. 17. 19:45
 5/5 A kérdező kommentje:
Ha majd elkezdem tanulni a spanyolt magamban, akkor használni fogom a duolingot.
2019. szept. 17. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!