Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy dolgozzam fel otthon az...

Hogy dolgozzam fel otthon az 1000 kérdés 1000 válasz angol középfokú könyvet?

Figyelt kérdés
Hogy lenne érdemes beosztani, mennyi időt szánni rá naponta? Ti hogy tanulok belőle? Mennyi idő alatt lehet vele végezni?
2019. szept. 13. 00:34
 1/8 anonim ***** válasza:
23%

Sehogy. Minek tanulsz ilyen baromságokat?

Helyette nézzél angolul filmeket felirattal. Legalább nem unatkozol.

2019. szept. 13. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szedd le a nyelvvizsga témaköröket. És az alapján haladj a könyvben. Felesleges minden kérdést megnézni szerintem, csak az alap kérdéseket. Betanulni sincs értelme, olvasgasd és a szószedetet is megnézheted.

A szituációknâl és a képeknél érdemes megnézni pár példát, de ott sincs értelme magolni.

Szerintem ne parázd túl. Középfokon nem fognak lehetetlen dolgokat kérdezni. Inkább csak egy laza beszélgetés lesz a hétköznapi dolgokról. Nyugodtan kamuzz is, ha úgy neked egyszerűbb beszélni. Nem a tartalom a lényeg, hanem hogy kommunikatív legyél, aránylag helyesen beszélj és választékosan, amennyire középfokon elvàrhatò.

A sorozat nézés tényleg sokat segít a szóbelihez. Bővíti a szókincsed és a magnós rész is sima liba lesz.

2019. szept. 13. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
Példának jó. Én csak olvastam mint egy regényt. A szókincse elég jól használható. Idő attól függ, mikor lesz a vizsga, de rendszeresen érdemes vele foglalkozni.
2019. szept. 13. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%
Én max 15 percet foglalkoznék vele naponta. Arra jó, hogy kicsit használd az agyad de nem hiszem, hogy hatékonyan lehetne így nyelvet tanulni.
2019. szept. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
A könyv jó. Érdemes témánként néhányat kívülről megtanulni. Bár furcsán hangzik ez,de ezzel a szókincsed - kifejezések formájában - intenzíven nő.
2019. szept. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%

Megnézném én azt a sorozatot, amelyikben ilyen szókincs és kifejezések vannak alapvető témánként, fürdőszoba berendezés, sport, betegségek, stb., mint ami ezekben a könyvekben.

Mint amit nemrégiben olvastam itt a Gyakorin kijelentést, hogy valami iszonyú rövid idő alatt megnézte otthon a Jóbarátokat (azt el kell ismernem, hogy fizikailag lehetséges volt, napi 16 óra vagy mennyi idő tévénézéssel), és a felére már értette az összes igeidőt. Miközben háromról úgy esett szó benne, hogy egyikről egy példa volt, másik kettőből meg egy se. :D

2019. szept. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hatalmas szókicset lehet már azzal is felszedni, hogy egyszer elovasod. Én a helyedben úgy csinálnám, hogy naponta elolvasok belőle x kérdést, vagy esteleg egy egész témakört. Inkább apránként haladj vele, és ne egyszerre akard az egészet "kivégezni", mert úgy nem üllepszik le az anyag és kevesebbet fogsz megjegyezni. Azonban semmiféleképpen se magoljál be belőle válaszokat, csak tanulj meg pár kifejezéseket, amik szerinted hasznosak és igazak is rád.( Bár a nyelvizsgán úgyse fogja senki se leelenőrizni senki se, hogy mi az igazság, de szerintem így sokkal magabiztosabban lehet beszélni, de ez emberfüggő)
2019. szept. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ebből tanulok, igaz német felsőfokot.

Nagyon jó könyv, rengeteget lehet belőle tanulni.

Olvasom a szöveget, az idegen szavakat megtanulom, tanulok belőle kifejezéseket, szófordulatokat, van hogy a mondatokat is kielemzem, nyelvtan gyakorlása gyanánt.

Miután átnéztem egy témát, írok magamnak egy összefoglalót belőle, ezzel gyakorlom az írást is. Az összefoglaló kérdésekre szóbam válaszolok, így a beszédet is gyakorlom.

Ez a legjobb könyv amivel eddig találkoztam, csak tudni kell használni. Nincsen általános szabály hogy hogyan, úgy kell, ahogyan neked a legjobb, ezzel még tanulni is tanulsz :)

2020. jan. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!