Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Trónok Harcával mennyire...

Trónok Harcával mennyire fejleszthetem az angolom?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy mind a 8 évadot megnézem (újra), angolul, de mindezt úgy, hogy :

1. Hallgatom a szöveget és megpróbálom leírni, amit hallok (ha kell visszatekerek és újra)

2. Hallgatás után beleolvasok a felirat fájlba, megnézem mit hibázok

3. Megpróbálom magamtól lefordítani, ismeretlen szavakat kiírni

4. Megnézem a magyar feliratot


A magyar feliratot gondolom nem vehetem pontos fordításnak, de azért mennyire támaszkodhatok rá?

(B2-es nyelvvizsgát szeretnék tenni kb. január környékén. Emellett van pár nyelvtan könyvem, mega kreatív angol könyv, régi fajta).


Ez jó fajta nyelvtanulás vagy válasszam inkább a tanárt?


Köszönöm a válaszokat!



2019. okt. 8. 17:10
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Oké csak ezek a magyar faliratok nem tudom mennyire elfogadhatóak. Ahogy végignéztem, néha elég szabadon fogalmaznak.

feliratok(pont)info -ról szedtem le

2019. okt. 8. 17:43
 12/20 A kérdező kommentje:

Itt egy példa ami kicsit bűzlik nekem:


One lot steals a goat

from another lot,

before you know it

they're ripping each other to pieces.


Erre ennyi a magyar: (az a "before you know it" lemaradt)


Az egyik ellop egy kecskét a másiktól,

és máris széttépik egymást.

2019. okt. 8. 17:50
 13/20 anonim ***** válasza:

.... bűzlik neked? Pedig tökéletes fordítás, ez egy nagyon alap és gyakran használt angol idióma:


before you know it = máris, nagyon hamar (valami nem várt módon gyorsan bekövetkezik)


Lásd:


[link]


[link]

2019. okt. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

13-as köszönöm!

Most hogy ezt így elmondtad, kicsit megnyugodtam :D

2019. okt. 8. 18:15
 15/20 anonim ***** válasza:
A kecskelopás és egymás szétcincálása szókincs valóban hasznos a B2 nyelvvizsgára. ha jól emlékszem, a múltkor volt olyan Euro nyelvvizsga is, ahol arról kellett beszélni, hogy Arthur király kardja több pontért kapható-e, mint egy lézergéppisztoly 2 pótakkuval.
2019. okt. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Tényleg kedves utolsó? Ezt most komolyan mondod?

Esetleg ha már ilyen vicces voltál akkor van e valami más ötleted?

2019. okt. 8. 20:49
 17/20 anonim ***** válasza:
Őszinte leszek: egy Jóbarátokkal jobban járnál a B2-es vizsgára. Abban szerepelnek mindennapi szituációk, tárgyak és eszközök nevei, alap szituációk, viselkedési formák, telefonálás, találkozás, késés, útbaigazítás, stb. amik lesznek is a vizsgádon. És még vicces is.
2019. okt. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Gondoltam rá, komolyan! De én nem szeretem a háttérben röhögős sorozatokat. :(

De értem mit akartok mondani nekem, a trónok harcában nem szerepel mindennapi szituáció, és a szövegezés sem mindennapi. Majd lehet idővel váltok másra.

2019. okt. 8. 21:39
 19/20 anonim ***** válasza:
Sex and the city? :) Túl csajos?
2019. okt. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Igen :D Fiú vagyok.
2019. okt. 8. 22:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!