Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet tanuljam meg a...

Melyik nyelvet tanuljam meg a három közül? Német, Spanyol vagy Francia?

Figyelt kérdés
Angolt tanulom, azon kívül ez a három a legbeszéltebb nyelv Európában. Mindhárom nyelv tetszik, és nem tudom eldönteni hogy melyiket érdemes megtanulni. Itthon képzelem el az életem, de ki tudja mit hoz az élet, lehet hogy Berlinbe, Párizsba vagy Madridba fogok élni :D

2019. okt. 11. 18:04
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Franciát. Sok helyen beszélik és gyönyörű. Bár rengetegen modják rá, hogy nehéz nyelv, nekem sokkal könnyebben megy, mint a német.

Egyébként amihez a szíved híúz a legjobban. Ha érdekel az orzság, kultúra... sokkal könnyebben fog menni, mint egy mások által hasznosnak mondott nyelv amihez semmi motivációd nincs.

2019. okt. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
72%

Ez igen könnyű választás, ugyanis

- a német nyelvű országok az #1 számú munkavállalói célországok itthonról (főleg a Brexit után)

- a hazánkban működő külföldi cégek jelentős része német

- nagy valószínűséggel soha életedben nem lesz szükséged sem a spanyolra, sem a franciára.

2019. okt. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Meghoztam a döntést! Spanyolt fogok tanulni, nem tudom miért de úgy érzem hogy nagy szükségem lesz rá az életben, és a Latin zenéket is imádom! Tudtok valami jó oldalt kezdőknek?
2019. okt. 12. 09:49
 14/21 anonim ***** válasza:
20%
Életed legrosszabb döntését hoztad meg, egy olyan nyelvre fogsz éveket elpazarolni, amelyet soha, ismétlem: tényleg soha nem fogsz használni. Az összes ismerősöm, aki spanyolul tanult, így járt ezzel. Mindenesetre sok sikert!
2019. okt. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Mindhármat :D de először a németet.
2019. okt. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Miért hoztam életem legrosszabb döntését? Ha sokat járok külföldre, ne mondd hogy nem hasznos a spanyol!
2019. okt. 12. 12:49
 17/21 anonim ***** válasza:
33%
Eddig hányszor voltál Spanyolországban vagy Dél-Amerikában? És szerinted hányszor jársz majd a jövőben? Na pont ennyire hasznos a spanyol.
2019. okt. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Igazad van, nem jártam még ezeken a helyeken mert túl fiatal vagyok hozzá (14). De ha felnövök világjáró szeretnék lenni, és az is leszek mert profi sportoló vagyok!
2019. okt. 12. 14:28
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Hajrá spanyol!

Nem, nem rossz döntés. A német majd később befigyelhet. De a spanyol remekül fog menni.

2019. okt. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Hajrá spanyol! Amúgy meg miért ne mindet? Előtted az élet! 😄
2019. okt. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!