Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi csináljak, ha nem akarja...

Mi csináljak, ha nem akarja megtanulni?

Figyelt kérdés

14 éves a lányom, kitűnő angolból, már nyelvvizsgája is van. A probléma az, hogy a tanárnőjük feladott egy megtanulandó szöveget és amikor a gyerekem megkérdezte, hogy szó szerint kell-e megtanulni, a tanárnő teljesen kiakadt, hogy "Ez milyen kérdés, természetesen szó szerint".

A lányom viszont nem hajlandó megtanulni, mondván ennek így semmi értelme, ettől még nem lesz jobb angolból, teljesen felesleges megtanulni egy újrahasznosításról szóló szöveget szóról szóra.

Én ezt megértem, de akkor is meg kell tanulnia, nem akarom, hogy rossz jegyet kapjon. Hogyan vegyem rá, hogy nekiálljon?

A lányom nagyon határozott személyiség, mindig is nehéz volt meggyőzni.


2019. okt. 20. 19:38
 1/3 anonim ***** válasza:
93%
"nem akarom, hogy rossz jegyet kapjon" - miért nem? Egész évre vetítve nem számíthat valami sokat. Majd mással kijavítja. Persze, nem jó a tanár h*lyeségeivel szembe menni, de én ráhagynám, ha már van nyelvvizsgája, elég nagy hozzá, hogy felmérje a tettei következményeit.
2019. okt. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
65%
Mit számít egy rossz jegy? Megvan a nyelvvizsgája, tehát lényegtelen, hogy hányast kap.
2019. okt. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Milyen szintu nyelvvizsgaja van?

Szerintem, a lanyod azert makacskodik, mert nem meri bevallalni, hogy szorol-szora meg fogja tudni tanulni a szoveget. Ez nem segit a kerdesben, de majd rajon, hogy az ember sajat karabol tanul. Persze, majd nem csinalja meg a kiadott feladatot, es majd fel lesz haborodva, hogy dehat o “kituno “ angolbol. Majd ebbol is tanul a lanyka.

2019. okt. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!