Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Külföldre költözött magyarok...

Külföldre költözött magyarok mennyire felejtik el a magyar akecentust?

Figyelt kérdés
Ahogy telnek az évek és pl. hazajönnek 2 hétre akkor azért néhány év után már észrevenni rajtuk, hogy más nyelvet használnak nap mint nap?

2019. nov. 29. 16:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

En 2 eve lakok kint Amerikaban. Ugyan ugy beszelek magyarul mint elotte, annyi hogy 1-2 kifejezes nem jut neha eszembe es angolul vannak szavak amiknek nem tudom a magyar megfelelojet annak ellenere hogy tudom mit jelent az a szo. Magyar akcentusom van ettol fuggetlenul.


Talalkoztam kint olyannal aki tobb mint 20 eve kint el kb 8 eves kora ota es tokeletesen, folyekonyan beszel magyarul. Azok a magyarok akikkel kint talalkoztam mindegyik akcentus nelkul beszel magyarul.

Az beszeli a magyart akcentussal magyarkent aki kint szuletett(magyarok a szulok de o soha nem elt Magyarorszagon) vagy aki direkt ugy tesz mintha o mar jobban tudna angolul mint magyarul es ugy tesz mintha akcentusa lenne mikor magyarul beszel.

Az aki jatsza a fejet hogy o angolul jobban tud es a magyart kezdi elfelejteni az tipikusan nem jar magyar kozossegekbe hanem Magyarorszagra latogatva jatsza az agyat a magyar baratok, rokonok elott.

2019. dec. 1. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is utálom ezeket az embereket akik így megjátsszák magukat. Én 8 éve élek Angliába, 14 éves korom óta. Van egy Magyarországi gyermekkori ismerősöm aki alig egy éve szintén kiköltözött, találkoztunk és törte a magyart arra hivatkozva hogy hát neki nincsenek magyar ismerősei kint. Ennek ellenére nem jutott eszébe hogy milyen szót mondott a kezelésére az angol doki meg amikor angol szavakat használt olyan hibásan használta őket hogy majdnem szembe röhögtem. Én annyit vettem észre magamon hogy néha kicsit másképp rakom össze a szavakat, de teljesen értelmesen csak nem úgy ahogy az ismerőseim mondanák. Meg ahogy a többiek is mondják van olyan hogy nehéz lefordítanom olyan szavakat amiket eddig csak angolul hallottam.
2019. dec. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 webnyelv ***** válasza:
100%

Ebben a videóban olyan magyar beszél, aki több évet töltött Amerikában. Kb. 2 perc környékén kezd ő beszélni:


https://www.youtube.com/watch?v=c1vAGTBRU00


Ő leginkább néhány szakkifejezést használ furcsán, mert odakint főleg azzal a tudományterülettel foglalkozott.

2019. dec. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%

Nekem volt két, rettenetesen sznob barátom. Ők bármikor, ha a sznobság szóba került, hosszan elemezték, hogy ők miért nem sznobok. :D Ez jutott eszembe, mikor realizáltam, hogy a válaszadók nagyobb hányada saját magáról állítja azt, hogy nincs ákcentusa. :D


Szerintem amúgy ez nagyon egyszerű, akinek nincs akcentusa, az az odakinti nyelven beszél szarul. :)

2019. dec. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem amúgy ez nagyon egyszerű, akinek nincs akcentusa, az az odakinti nyelven beszél szarul. :)"


A ketto nem fugg ossze.

Beszelhet valaki akcentussal egy nyelvet de folyekonyan es hibatlanul.

Akkor fog valaki akcentus nelkul beszelni ha gyerekkoraban kb 7 eves kora elott megtanulta a nyelvet. Bizonyos esetekben 15 evesen is meglehet egy nyelvet tanulni minimalis akcentussal.

Ha a gyereked angliaban nott fel akkor angol akcentusa lesz de ha magyarul beszelsz hozza akkor magyarul is megtanul akcentud nelkul. Igy 2 nyelvet beszel mintha 2 anynyelve lenne.

2019. dec. 3. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
100%

10 éve, 24 éves korom óta élek külföldön. A magyart akcentus nélkül beszélem, és ez már így is marad. Néha van 1-1 szó, ami nehezen jut eszembe, fél tűnt, hogy néha nehezebben fejezem ki magam, de ennyi. Sajnos idekint nincs magyar kapcsolatom, ahhoz, hogy magyarul beszélhessek, telefonálnom kell. De még így sem sikerült a nyelvet elfelejtenem.

Sőt! Most épp babázok itthon. 1 éves, de csak magyarul ért. Az apja "ki is van akadva", hogy a gyerek őt nem érti. Számomra fontos, hogy tudjon magyarul! Most még van esélyem megtanítani...

2019. dec. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon gáz... X év után sincs akcentusom, miért lenne??? Az "r" nàlam is lágyabb, de ez nem akcentus, szimplán angol nyelvterületen ezt szokod meg. Nincs olyan, hogy pár èv alatt elfelejted az anyanyelved. Ezek az emberek szimplán nyomik, ès azt hiszik, ezzel többek lesznek, miközben magukat égetik. Ismerek olyat, aki 50(!!!) éve él Ausztráliában, mégsincs akcentusa, csak néha angol szavakat csempész be a mondatokba (ami neki fel se tünik), és más a hanglejtése.
2019. dec. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
100%

Van youtubeon egy video ahol, 1956ban emigralt embereket mutatnak be akik kint èlnek azóta is ès riportot csináltak velük ès, elèg jól beszèltèk a nyelvet, kisebb hibákkal.

Frei Tamás A világ leggazdagabb Magyarjai, ez a videó címe

2019. dec. 19. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!