Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit gondoltok, az anyanyelv...

Mit gondoltok, az anyanyelv kizárásával meg lehet tanulni egy idegen nyelvet?

Figyelt kérdés
Például egy ember meg szeretne tanulni olaszul teljesen kezdő szintről. A ciao-n és a pizza-n kívül semmit sem tud olaszból. Elmegy egy olasz anyanyelvű tanárhoz, aki nem tud magyarul. Lehetséges így valóban jól megtanulni egy nyelvet szerintetek vagy mindenképpen szükségesek legalább az elején pl. a magyar nyelvű nyelvtani magyarázatok?
2019. dec. 8. 12:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Német kéttannyelvűben is először magyar tanárokkal tanultunk magyarul a német órákon. És amikor elvileg mindenki már a középfok közelében volt, második évben, akkor kezdtünk el német anyanyelvű tanárral tanulni és németül a tantárgyakat (pl. matek)
2019. dec. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Meg lehet tanulni. Főleg anyanyelvi tanártól, akinek van gyakorlata az egynyelvű oktatásban.
2019. dec. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok,

az biztos, hogy meg lehet tanulni, de nem biztos, hogy gyorsabb vagy hatásosabb.

2019. dec. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha nem Magyarországon élsz és tanulsz, igen.

Ha az adott ország nyelvét nagyon jól beszéled, ugyanolyan iramban, mintha magyarról tanulnád, de persze ez is emberfüggő.

2019. dec. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nulláról kezdve nehezebb. Én olyan tanfolyamra jártam, ahol anyanyelvi tanár volt, nem beszélt más nyelven, és sokszor gond volt, hogy valamit nem értettünk, és nem tudta elmagyarázni, vagy nem értettük az adott szó jelentését. Átiratkoztam olyan tanfolyamra, ahol magyar anyanyelvű, de nagyon jó tanár volt, nála megtanultam az alapokat, majd erős alapfok után mentem olyan magántanárhoz, akivel csak angolul beszéltünk, majd pár hónap után kiköltöztem anyanyelvi területre, és igazából itt tanultam meg beszélni. Olaszul is felsőfokon beszélek, ezt még a középiskolában kezdtem, lépésről lépésre, nyelvtan, szókincs, hagyományos nyelvtanulás. Sokkal mélyebbnek, és helyesebbnek érzem az olasz tudásomat, habár mindkét nyelven folyékonyan beszélek, és van felsőfokú nyelvvizsgám. A lányom 3 nyelvű, ő mindhármat anyanyelvi környezetben tanulta, a hátránya, hogy nem tud közvetíteni a nyelvek között.
2019. dec. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!