Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Erről a szintről hogyan...

Erről a szintről hogyan fejleszthetném tovább az angoltudásomat?

Figyelt kérdés

Még gimiben megcsináltam a C1-es nyelvvizsgát, de nem érzem úgy, hogy valóban tudnék angolul.

Gimi óta nem kellett megszólalnom, angol szöveget alkotnom, és félek, hogy más nem is tudnék.

Jelenleg biosz szakos egyetemista vagyok, és sok angol nyelvű szakirodalmat kell olvasnunk, ami nagyjából megy is, viszont szeretnék olyan szintre kerülni, hogy én is tudjak majd esetleg angol cikkeket írni, ha majd kutatni fogok.

De így Erasmusra se nagyon merek jelentkezni, mert mi van, ha nem fogom érteni az órákat (néha nagyon összefolyik nekem az angol beszéd, és egész egyszrűen nem tudom kivenni a szavakat), vagy nem fogok tudni beadandókat írni.


Vannak ilyesmi nyelvtanfolyamok? Vagy merre, hova induljak? Eddig nem nagyon szerettem volna pénzt költeni erre, mert néha így is nehezen jövök ki, de be kell látnom, hogy egyedül nem tudok ebben fejlődni.



2019. dec. 31. 12:26
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
Ha C1 szinten vagy, nem okozhat gondot a hallott szöveg megértése. A szaknyelv ráadásul könnyebb, mint a hétköznapi, mert a szókincse meglehetősen szűk. Ha mégis gondod van valamivel, akkor gyakorold! Ha a hallott szöveg értésével, akkor azt, ha az írásbeli fogalmazással, akkor azt!
2019. dec. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én inkább interneten keresnék levelezőtársakat, skypeolnék, de vannak angol nyelvű klubbok is Pesten. A nyelvtanfolyamokról nincs jó tapasztalatom, egy felfrissítésért meg pláne nem adnék annyi pénzt. Akkor már inkább keresnék egy angoltanárt, aki elvállalna egy-két alkalommal.
2019. dec. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Esszé írás (thesis writing) kurzus elvégzése erősen ajánlott. De jót válassz! mert sokan mondják hogy értenek hozzá, közben meg nem is. USA egyetemeken ezt 2 féléven át is tanulják de 1 szemeszter mindenképpen ajánlott ha találsz ilyet.


És járj el valahová beszélgetni!

2019. dec. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hangoskönyv

Audible tagság 30 napig ingyenes, az 2 könyv


De nem vagy C1 szinten, ha probléma a hallott szöveg megértése

2019. dec. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az a baj, hogy nem használod aktívan, természetes hétköznapi közegben és spontán a nyelvet. Más az, ha tankönyvekből tanulsz, idegen nyelven olvasol stb. és más az, ha "alkotsz", idegen nyelven beszélsz és írsz pusztán azért mert éppen úgy tudsz, úgy kell és nem tantermi nyomásra vagy konkrétan nyelvtanulási célzattal. Ezt itthon mondjuk annyira nem könnyű megoldani, de pl. egyetemen azért lehet találni külföldi diákokat, esetleg tudsz jelentkezni Erasmus buddynak, esetleg tudsz felvenni idegen nyelvű szabvált, esetleg jó ha találsz olyan diákmunkát, ahol tudod használni a nyelvet, akkor az is jó (mondjuk ez nehéz, én speciel nem találok ilyet sehol) vagy, ha van a városban bármi lehetőség élőben használni a nyelvet, akkor azt is érdemes megragadni (pl. American Corner, nálunk ők csinálna beszélgetős klubokat, de tartanak íráskészség fejlesztő workshopokat is, de ott vannak esetleg külföldi önkéntesekkel foglalkozó irodák, esetleg language exchange klubok és hasonlók, városa válogatja, hogy éppen mik vannak). Plusz nyilván külföld pl. ösztöndíj (akár egy félévre, akár nyári egyetemre, nem tudom, hogy nálatok milyen lehetőségek vannak), önkénteskedés (pl. workaway, esc)...

Én is hasonlóképpen vagyok ezzel. Szintén gimiben csináltam meg a felsőfokút, azóta az egyetemen is angol nyelven tanulok már több éve (anglisztikás vagyok, szóval konkrétan minden angolul van, az órák, a beadandók, az olvasmányok stb.), de én is azt érzem, hogy romlik a nyelvtudásom, mert nem használom. Nyilván angol nyelven olvasok, filmezek, az órákon is angol nyelven kommunikálunk stb., de ez mind nem elé. Ugyan nincsen bajom a nyelvtannal, megértem amit hallok/olvasok, ki tudom fejezni magam írásban és szóban stb., de igenis érzem magamon, hogy ez így nem jó és ez így nem elég. Én voltam már egy nyáron külföldön nyári egyetemen és ott tényleg azt tapasztaltam, hogy rengeteget fejlődtem és nagyon jól éreztem magam, végre nem csak öncélúan használhattam a nyelvet és emiatt idén nyárra is azt tervezem, hogy elmegyek önkénteskedni külföldre. Szóval én azt ajánlom neked is, hogy ha van lehetőséged akkor élj vele. Ha ténylegesen van nyelvtudásod, akkor kell egy kis idő, amíg az ember megszokja, hogy idegen nyelven hallgatja az órákat és idegen nyelven jegyzetel stb., de ebbe gyorsan bele lehet jönni és emiatt nem kell félni az Erasmustól.

2019. dec. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Miként #1 megjegyzi, kutyaharapást a szőrével. Hallgass angol politikai csatornát. Majd rááll a füled.
2019. dec. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!