Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Két év alatt mennyire tudnék...

Két év alatt mennyire tudnék jól megtanulni angolul?

Figyelt kérdés

Ha még sohasem tanultam, tehát a 0-ról.

Németből érettségiztem annak idején.


A célom 2 év alatt a C2-es szint elérése, nem tudom hogy ez mennyire reális.


Sok időm lenne tanulni. Munkanapokon átlagosan 2 órát tudnám tanulni, szabadnapokon, tehát hétvégén 4 órákat is belefektetnék a tanulásba.


Ennyi idő alatt, ennyi tanulással egy átlagos képességgel rendelkező személy milyen szintre juthat el 2 év alatt?


Köszönöm.


2019. dec. 31. 15:34
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm!


Természetesen nem csak napi 2 órát tanulnám az anyagot.


Hanem a holtidőket is kihasználnám, viszont azt nem számoltam bele ebbe - tehát például különböző hangoskönyveket vagy direkt ilyen angol oktatóanyagokat hallgatok a buszon utazás közben naponta, vagy munka közben is tudom hallgatni ezeket néha-néha, de főzés közben is tudom például, úgyhogy azért nem feltétlenül csak napi 2 óráról van szó.


Már mint 1 évnyi tanulással mondod a B2-es szintet, hogy reális?

2019. dec. 31. 18:58
 12/30 anonim ***** válasza:

Hát régen azt mondták, hogy a középfokhoz kell 2 nyelvtanfolyamos tanév, a heti kétszeri megjelenéssel. Az azért eléggé a napi két óra, mert a heti két megjelenésre otthon rákészülsz ugyanannyit, meg még a hanganyagok, stb...

A mai értelmezésű B2-höz elég kevesebb, mert a színvonalt az emberiség általános elhülyülése miatt lejjebb vitték.

Ez tkp. a C1-re is igaz, az itthoniakra, de arra ma sem mondanak kevesebbet, mint 1 év, meg régen sem mondtak többet.

A C2, mint írják, az meg a intelligens, művelt ember szintje. Az nem úgy megy, talán ebből a definícióból is következik, hogy kilóra bevágom a dolgokat. Gyakorlatilag minden C2 írásbeliben van egy cikk valami folyóiratból, ami vagy divatos téma, mint a globális felmelegedés, a leopárdok szűkülő életterének hatása a szőrzet fekete foltjainak területére, az okostelefon előnyei a gyermeknevelésben, vagy tudásnövelő, mint a tűzhányók lelkivilága, satöbbi. Persze, lehet a C2-t egyszerű tudásszintként is értelmezni, de ami a C2 nyelvvizsgákat illeti, azok ezen felül meg kimondottan burkolt intelligenciavizsgák, a kérdésekre a válasz nem a hatodik mondat, hanem a hatodik mondatban közölt információ összevetése a második mondatban közölt gondolattal... Mert ugye most, amit a C2-ről gyakorlatilag tudunk, az a C2 vizsgaközpontok feladatainak a szintje.

2019. dec. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
0%
2 év alatt simán meg LEHET a felsőfok. Abba gondoljon bele mindenki, aki itt sír, hogy a nyelviskolák intenzív nyelvanfolyamon (tehát 5x4 óra) 8-10 hónap alatt, kb 1000 óra környékén ígérik a C1-es szintet német esetén pl. TELC, DSD, Goethe vizsgáknál. Amennyiben nem tudod letenni a vizsgát még a tanfolyam árát is vissza fizetik. Persze ehez jó sulit kell választani. Tehát 2 év alatt lehetséges, de sok erőfeszítés kell hozzá. És sok olyan embert ismerek, de akár megnézhetitek egy egy suli face oldalát, ahol 0-ról B2-re 4 hónap alatt eljutottak a diákok. Meg persze ismerek olyat is, aki ugyanígy lehetetlennek tartja, mert hogy ő neki 1 év kellett a B1-hez tanfolyammal. A C2-vel igazából az a probléma, hogy nincs meg a közeg. Hiába tanulod tanulod, a német közeg hiányában az igazi anyanyelvi szint nehezen (vagy talán nem is) elsajátítható.
2019. dec. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

Nem az idő számit hanem a hogyan.

Ha napi 2 órát nyelvtani feladatokat oldasz meg, abból nem lesz nyelvtudás. Ha nyelvtani szabályokat magolsz, ha szótárfüzetből szavakat magolsz abból nem lesz nyelvtudás 10 év alatt sem.

De ha jó technikákat használsz akkor hamar lehet eredményeket elérnjli.

2020. jan. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

Neked valami egészen hajmeresztő elképzeléseid vannak a nyelvtanulás világáról. :D Már itt ez a " aki itt sír"... nem sír itt senki. A többiek is, mint én is, nyilván tapasztalatból (értsd: a nyelviskolák sok száz pácienses tapasztalataiból merítve) beszélnek.

Aztán itt van ez a "Ha napi 2 órát nyelvtani feladatokat oldasz meg"... Hát, felvilágosítanálak, sosem volt ilyen a nyelvtanulás, hogy ne lenne nyelvhasználati egységre (tudod, szó, mondat, bekezdés, oldal, olvasmány, leírás, novella, regény... hasonlóak :D ) alapozva. Ez nem a telefonkönyv bemagolása... :D

"A C2-vel igazából az a probléma, hogy nincs meg a közeg. Hiába tanulod tanulod, a német közeg hiányában az igazi anyanyelvi szint nehezen (vagy talán nem is) elsajátítható."

Én vagy kéttucat C2-vel rendelkező angolost ismerek, akiknek nagy része a C1 előtti-feletti időszakban nem járt kint, oszt mégis jól vették az akadályokat.


Én azt furázom, hogy ilyen folyékonyan tudsz írni, ha már a világról semmi tapasztalatod nincs. Viszont egy pozitívum van a hozzászólásodban, belinkelem ezt a kérdést azoknak, akik olyan nyelviskolát kerestek, ahol pénzvisszafizetési garancia van. Gondolom, egyenként privátban nem okoz problémát az intézmények adatainak közlése. Mert eddig az ilyen irányú érdeklődésre mindenki minden kérdés alatt azt válaszolta, hogy ilyen nincs. Remélem, ez az egy tényleges tudáson alapult, nem vaktában pöfögésen, mint a többi mondatod.

2020. jan. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

A nyelvtani feladatok oldogatását úgy értettem, ha mellette nem csinál mást. Mert sokan sajnos tényleg úgy állnak neki a tanulásnak (mivelhogy az iskolákban így tanítanak), hogy vesz egy nyelkönyvet és elkezdi kitöltögetni, a szavakat meg szótárfüzetbe kiírni.

És csak azt látja h nem tud összerakni egy mondatot szóban, nem érti a hallott szöveget, nem tud elolvasni szótár nélkül egy cikket.

Ezért fontosabb az időnél az, hogy hogyan tanul valaki.

2020. jan. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

Az én nyelvtanulási stratégiám nagyon alaposan kidolgozott.


Csak 2 hónapot töltöttem azzal, hogy összeszedjek minden információt a nyelvtanulásról (pl. Benny Lewis könyvek elolvasása, 5 év 5 nyelv blog olvasása), aztán utána az interneten az összes elérhető angol tananyagot összeszedtem, rengeteg PDF-et, rengeteg hanganyagot, meg mindent. Aztán utána megnéztem, hogy melyik az ami használható (és jó minőségű), illetve melyik könyvek ajánlottak, és azokat hagytam meg. Bár amik megmaradtak, amiket hasznosnak és jónak találtam, így is olyan mennyiségű anyag, hogy kéne 3 év nagyon intenzív tanulás mire a végükre érnék...

2020. jan. 1. 16:53
 18/30 anonim ***** válasza:
76%
És ezidő alatt már meg lenne 3 igeidő és a leggyakoribb 2000 szó...
2020. jan. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

Ki mondta, hogy nem tanultam közben a nyelvet? Akkoriban a Rosetta Stone-al szórakoztam, majd rájöttem, hogy nem sokat ér, legalábbis nekem nem vált be.

A 3. szintnél hagytam abba valahol.

2020. jan. 1. 17:35
 20/30 anonim ***** válasza:

Kerdezo, nagyon onfeju vagy, idopocsekolas lenne magyarazni vagy a kerdesedre valaszolni.

Meg angol nyelvteruleten sem Ernest el a C2 szintet 2 ev alatt, mivel nem 10 evesen aluli vagy.

Jelentkezz majd 2 ev mulva a C2 tudssoddal es majd elbeszelgethetsz itt velunk.

2020. jan. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!