Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Két év alatt mennyire tudnék...

Két év alatt mennyire tudnék jól megtanulni angolul?

Figyelt kérdés

Ha még sohasem tanultam, tehát a 0-ról.

Németből érettségiztem annak idején.


A célom 2 év alatt a C2-es szint elérése, nem tudom hogy ez mennyire reális.


Sok időm lenne tanulni. Munkanapokon átlagosan 2 órát tudnám tanulni, szabadnapokon, tehát hétvégén 4 órákat is belefektetnék a tanulásba.


Ennyi idő alatt, ennyi tanulással egy átlagos képességgel rendelkező személy milyen szintre juthat el 2 év alatt?


Köszönöm.


2019. dec. 31. 15:34
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

“Ha még sohasem tanultam, tehát a 0-ról.

Németből érettségiztem annak idején.”


“Ki mondta, hogy nem tanultam közben a nyelvet?

A 3-ok szintnel hagytam abba valahol”


Most akkor melyik igaz?

2020. jan. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
68%

"Nem egy tul bonyolult nyelv, foleg a nemethez kepest"

Aki mindkettőt ismeri, az azt mondja, ahogy felfelé a német könnyebb lesz, úgy az angol nehezebb.

2020. jan. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

"0-ról indulok" = még A1-es szinten sem vagyok.

Egyébként is az a 30-40 óra Rosetta Stone szerintem nem sokat ért.

2020. jan. 2. 09:00
 24/30 anonim ***** válasza:

"A célom 2 év alatt a C2-es szint elérése, nem tudom hogy ez mennyire reális."

Semennyire.

2020. jan. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

"az interneten az összes elérhető angol tananyagot összeszedtem"

:DDD

2020. jan. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

Mi a vicces ebben neked?


Először is, azt tudni kell, hogy mielőtt megrendelek bármi könyvet, először letöltöm, ha elérhető online, belenézek, hogy kell -e nekem, majd utána rendelem csak meg.

2020. jan. 2. 09:27
 27/30 anonim ***** válasza:

1. Mi az, hogy tananyag? Bármi lehet tananyag, ami angolul van.

2. Akármilyen véges halmazt próbálsz meghatározni a neten (pl. "tananyag"), egy végtelen halmaz (az internet) részhalmazát próbálod meghatározni vele, vagyis sose lehet az összes letöltésének a végére érni, hiszen folyamatosan töltenek föl továbbiakat a netre világszerte.

2020. jan. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

Nem kell mindent szó szerint érteni, tisztában vagyok vele természetesen.

Olyan értelemben értettem, hogy mindent összeszedtem, hogy ami PDF formájában elérhető és letölthető (amik magyar-angol nyelvű anyagok), azokat tényleg beszereztem, ha nem is az összeset, akkor nagy részüket igen.

2020. jan. 2. 10:38
 29/30 anonim ***** válasza:
47%

Instant tanulókártyákat nagyon tudom ajánlani.

A 3000 leggyakoribb szóra épül a Vital csomag.

Persze nem muszáj megvenni, magadnak is összerakhatod, de szerintem az legyen a minta.


Amúgy engem érdekelne, mit találtál te hasznosnak, ha megosztanád velünk.


HelloTalk alkalmazást is ajánlom.

2020. jan. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
33%

Hát, hogyismondjam. Ezt már k* régen kitalálták, hogy bizony végig kell verekedni magát az embernek a technikai dolgokon. Bármelyik jobbfajta kurzus könyvsorozatban megvan az, hogy ha végigmész, semmit sem hagytál ki. :D Lehetne persze bármikor az, hogy életetekben a második lenyónál vagytok angolból, az Is this a chair? szinten, és elhatározzátok, hogy ti márpedig most írtok egy diplomaterv szintű tanulmányt a might segédige használatáról, bár még nem tudjátok, hogy van olyan, hogy might. :D Azért hiába néztek olyan reklámokat, ahol egy Aston Martinban lobogó hajjal vezet a főhős a tengerparton, napfényben fürödve, miközben mellette ruhátlan, ellenkező nemű partnere készséggel tapad külső nemi szerveire, de az a főhős is úgy kezdte, hogy reccsentett egyet a váltóval, mert nem nyomta be eléggé a kuplungot. De aztán már jól benyomta. És aztán már hetvennel is mert hangolni az autórádión. Utána meg már fékezés nélkül ki mert menni száztízzel a lassítósávra, és csak ott kezdett el fékezni. És így tovább. :D


Persze, én is igyekszem mindent begyűjteni, ami hasznos lehet (C2 szinten angolból meg nem olyan ritkán elő is fordul, hogy valaminek az igazolását keresed, és a hat ismert nyelvtanból az egyikben [de csak egyben] benne is van), meg bármilyen témakörből lehet másik szerző, ki jobban elmagyarázta azt, de azért ide munka kell, nem pedig a beszélgetés, hogy: te milyen applikációt töltöttél le utoljára, szivi? És az szép színes? Van hozzá ingyenpasziánsz?

2020. jan. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!