Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet a leggyorsabban...

Hogyan lehet a leggyorsabban és leghatékonyabban fejleszteni a szókincset angolból, hogy meg is maradjon?

Figyelt kérdés

Sajnos elég gyér a szókincsem és hiába próbáltam eddig akárhányszor belefogni, hogy fejlesszem gyakorlatilag mindent elfelejtettem amit tanultam. Az Ankidroid androidos alkalmazásban van egy 4000 Essential English Words nevű interaktív szókártyacsomag (képként prezentálja és magát a szót ill. egy példamondatot is mond hozzá kiejtve). Ezekből naponta 30-50-et tanultam nyáron úgy, hogy ismétlést is biztosít a program (beállítod, hogy mennyire okoz nehézséget a szó és aszerint dobja ki pár nap vagy csupán pár hónap után). De ezzel se mentem semmire. Azok az elvontabb szavak, amelyeket meg is jegyeztem valami nagy baromság miatt esetleg spontán maradt meg. Pl. az unconscious, mert általánosban mindig fonetikusan röhögve ismételtem annyira poén kimondani :D vagy a demand, mert sokat játszottam a Total War játékokkal és mindig kellett használni a diplomácia felületen, amikor ajánlatot tettem és valamit kértem cserébe. Szóval célirányosan nem tudok angol szavakat megtanulni csak vagy megmaradnak vagy nem. Ahogy előbb is utaltam rá, már játékokkal is próbáltam, de most már 26 vagyok és azok a szavak sem maradnak meg a fejemben úgy mind anno 12-16 évesen.


Mit tudnátok javasolni szókincs fejlesztésre, ami eredményes, gyors és meg is marad?



2020. jan. 13. 17:40
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Nem humorizálok, a szótár füzet lejárt lemez, egyszerűen vannak sokkal jobb módszerek.
2020. jan. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!