Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha valamit megváltoztatnál a...

Ha valamit megváltoztatnál a latin nyelv oktatásának módszertanában, mi lenne az?

Figyelt kérdés

2020. jan. 14. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne csak az ókori latint tanítsák, hanem adjanak nagyobb betekintést a nyelv történetébe.

El kellene térni attól, hogy csak szövegeket fordítunk, meg nyelvtanozunk. A mai latintanítás nem törekszik arra, hogy a tanulók valóban megértsék azt, amit olvasnak, fordítás nélkül, mivel mindig kielemeztetéssel kell fordítani. Közelíteni kell a modern nyelvek tanításához.

A tanulóknak segíteni kellene, hogy felvegyék a kapcsolatot azokkal, akik aktívan használják a nyelvet. Nem, nemcsak papok vannak benne. Mutatni kell internetes fórumokat, hírportálokat, és további webcímeket, ahol nemzetközi élő nyelvként használják. Igen, léteznek ilyenek.

2020. jan. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
Én csak jogi egyetem első évében tanultam kötelezően, semmikor máskor. Amit megváltoztatnék rajta, hogy ezt eltörölném teljesen. Színtiszta bohóckodás volt az egész, bár a tanárunk szimpatikus ember volt nagyon, meg értett is hozzá, de ő is belátta addigra már, hogy ilyen körülmények között lehetetlen csodát művelni. Úgyhogy a zh-k és a vizsga követelményét is ennek megfelelő, nagyjából dedós szintre lőtte be, hogy mindenki átmehessen. Ami tényleg minimálisan szükséges, például a kiejtés, vagy a nyelv története röviden, azt más tantárgyak keretében is lehetne oktatni, emiatt felesleges külön kurzust fenntartani. Bocsi, de én csak ilyen szempontból tudok hozzászólni a kérdéshez.
2020. jan. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, ezek a gimnáziumi élményeim.
2020. jan. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Mutatni kell internetes fórumokat, hírportálokat, és további webcímeket, ahol nemzetközi élő nyelvként használják. Igen, léteznek ilyenek."

Mutatsz párat?

2020. jan. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"például a kiejtés"

Én úgy tudom, a latinnal az a helyzet, hogy nem tudjuk, hogy hogyan ejtették ki.

2020. jan. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Salve!

Itt találhatsz néhányat:

[link]

illetve:

[link]

[link]

[link]

Tolle, lege atque scribe!

2020. jan. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Meg ha a Grex Latine Loquentium e-mailes csoportra feliratkozol, ott nagyon magas színvonalú latin nyelven cserélnek eszmét a tagok szinte bármiről, bár ha nem vagy aktív, akkor év végén törlik a regisztrációdat.


Régebben még ott volt a Colloquia Latina/Nuntii Latini finn felületek, de azok megszűntek már.


Itt van még egy hírportál, viszonylag színvonalas latinnal:


[link]

2020. jan. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!