Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha 26 éves koromra angolul...

Ha 26 éves koromra angolul sem tudtam megtanulni normálisan akkor teljesen felesleges belekezdenem a német nyelvbe?

Figyelt kérdés
Most diplomáztam, van egy középfokú angol nyelvvizsgám (az is a legkönnyebb fajtából mert a diplomához kellett), de soha nem tudtam normálisan angolul beszélni. Feliratos filmet gyakorlatilag egyáltalán nem értek meg. Ha angol szöveget olvasok, akkor kb. minden 4.-5. szót ki kell szótározni folyamatosan. A szókincsemet képtelen vagyok fejleszteni, mert mindig elfelejtem amit tanulok, nyelviskolában is jártam már, de nem jutottam vele előre és elképzelésem sincs, hogy milyen stratégiával fejlesszem az angolom. Viszont arra gondoltam, hogyha ennyire nem megy akkor megpróbálom legalább a németet, hátha valami csoda folytán az jobban menne főleg, hogy hosszú távú célként szerepel, hogy Ausztriában dolgozzak átjárva a határról (a jövőben ott szeretnék házat venni). Ráadásul az informatika területén - ami a végzettségem - is elég sok esetben kérik a németet (pl.: ITSH). Kérdésem: van-e értelme elkezdenem németül, hogy legalább eljussak egy erős alapfokig vagy tényleg hanyagoljam inkább és az angolt erőltessem amennyire még csak tudom?

2020. jan. 31. 23:10
1 2 3
 21/24 anonim válasza:
Most olvasom, hogy szoktál szöveget olvasni. Elősször nekem is ki kellett minden 4.szót szótárazni...de akkor próbáld meg tényleg a németet, lehet a német szavak nem tűnnek olyan idegennek és jobban ragadnak. Elképzelni sem tudom mi lehet, diplomádra készülsz, tehát értelmes ember vagy, lehet csak ehhez a nyelvhez nincs érzéked.
2020. febr. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Jaa, szótározás=lefordítás. Hát olvasás közben természetesen én is utána nézek a jelentéseknek csak sajnos a legtöbbször mindig elfelejtem hiába próbálom jól memorizálni, csak a nagyon egyedi "megfogható" szavak maradnak meg pl. suggest és társai.
2020. febr. 4. 10:35
 23/24 anonim válasza:
A németnek sztem könnyebben megjegyezhető szavai vannak, esetleg próbáld meg azt. Gratulálok a diplomádhoz!
2020. febr. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

"a szókincs/nyelvtan/beszéd szentháromságot hogyan lehet összehangolni, hogy egyenletesen fejlődjek"


Hem "szentháromság", hanem inkább "hétszentség" lenne az, amivel haladni is tudnál. Ha az iskolában csak erre a háromra hívták fel a figyelmed, akkor nem is csoda, hogy nem tanultatok semmit. Kimaradt egy pár dolog.


• írás

• olvasás

• hallott szövegértés

• beszéd


Olyan online tananyagot keress, ami abszolút kezdőknek lett gyártva, és van hozzá hanganyag is. Abból meg kell kapjad egyenletesen elosztva (tanterv) a szintnek megfelelő szókincset, nyelvtant, és a többit is. A tananyagot az különbözteti meg az online elérhető random válogatástól, hogy szisztematikus, és a következő lecke mindig épít az előzőleg már megtanultakra; miközben újat tanít, a régit mindig ismételteti, gyakoroltatja. Ezt a következetességet elveszíted, ha a saját orrod után haladva véletlenszerűen válogatsz az elérhető ingyenes anyagok között. Természetesen úgy is lehet tanulni, csak kevésbé hatékonyan. Egy kisgyereknek van rá 6-8 éve, hogy elsajátítsa és gyakorolja az anyanyelvét, és további évtizede van rá, hogy felnőtt dolgokról társalogjon.


Nem ördögtől való a tananyag, sem pedig a nyelvtanár. Általános iskolában is van tananyag és tanár, de igen kevés osztálytárs motivált, ami oda vezet, hogy lemaradnak, és az anyagban nem lehet haladni heti 2×45 percben. Van olyan gimnázium, ahol a végzős osztály még mindig a kezdő alapfokon jár, pedig már négy éve gyúrják, sőt, előtte már általános iskolában elvileg alapoztak.


Ha magad ösztönzöd, haladni fogsz.

2020. febr. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!