Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha 26 éves koromra angolul...

Ha 26 éves koromra angolul sem tudtam megtanulni normálisan akkor teljesen felesleges belekezdenem a német nyelvbe?

Figyelt kérdés
Most diplomáztam, van egy középfokú angol nyelvvizsgám (az is a legkönnyebb fajtából mert a diplomához kellett), de soha nem tudtam normálisan angolul beszélni. Feliratos filmet gyakorlatilag egyáltalán nem értek meg. Ha angol szöveget olvasok, akkor kb. minden 4.-5. szót ki kell szótározni folyamatosan. A szókincsemet képtelen vagyok fejleszteni, mert mindig elfelejtem amit tanulok, nyelviskolában is jártam már, de nem jutottam vele előre és elképzelésem sincs, hogy milyen stratégiával fejlesszem az angolom. Viszont arra gondoltam, hogyha ennyire nem megy akkor megpróbálom legalább a németet, hátha valami csoda folytán az jobban menne főleg, hogy hosszú távú célként szerepel, hogy Ausztriában dolgozzak átjárva a határról (a jövőben ott szeretnék házat venni). Ráadásul az informatika területén - ami a végzettségem - is elég sok esetben kérik a németet (pl.: ITSH). Kérdésem: van-e értelme elkezdenem németül, hogy legalább eljussak egy erős alapfokig vagy tényleg hanyagoljam inkább és az angolt erőltessem amennyire még csak tudom?

2020. jan. 31. 23:10
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

"német autodidakta tanulás": Duolingot próbáld meg.

Angolról tanítja a németet. Ha megy, akkor menj tovább: nyelviskola/magántanár.

2020. febr. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Mindenképpen próbáld meg, lehet, hogy az angol nem megy, de a németre meg simán rááll az agyad:) Késő meg pláne nincs ahhoz, hogy elkezdd
2020. febr. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Az angollal én is mindig szenvedtem, nekem is gagyi nyelvvizsgám van belőle, ami a diplomához kellett, de az aktív nyelvtudásom kb 0. Aztán elkezdtem a németet, amit nagyon szerettem és nagyon könnyen is ment. 2 év után letettem a Goethe C1 vizsgát és a mai napig a német nyelvtudásomból élek. Angolul azóta is csak makogok, holott elsős koromban kezdtem tanulni.
2020. febr. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Informatikai teruleten az angol fontosabb, nemet nelkul meg lehet lenni.

En a helyedben az angolt fejlesztenem eloszor valami hasznalhato szintre, utana kezdenem csak a nemetet. Youtube-on egy csomo informatikai temarol szolo video van (mar felteve, hogy erdekel), ha azokat hallas utan megerted, azzal szakmailag es a nyelvtudasodat tekintve is fejlodsz. Audiobookok szinten jok, nekem mindketto segitett.

2020. febr. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim válasza:
Youtuberól tanulok németül, német nyelvű videókból, amit szót nem ismerek, azt kiszótárazom és mellé német nyelvű mesekönyveket, regényeket olvasok...Felesleges a tanár, mikor youtubeon egy csomó oktatóvideó van. Mindjárt megpróbálok linkelni párat, amikből én tanultam.
2020. febr. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
#15: Ezt a szótározást amúgy hogy kell elképzelni? Fogsz egy osztott lapos füzetet és mint általánosban végigírsz egy német-magyar szópárt egy egész oldalon? Vagy online szókártyákra írod és azokat megadott időszakonként ismétled? Nekem a szótanulással volt mindig is gondom, mert mindent elfelejtek.
2020. febr. 3. 23:17
 18/24 anonim válasza:
Nem, letöltöttem egy offline szótárt a telefonomra, vagy internetes szótárt használok. Nem szoktam magolni, hanem német nyelvű mesekönyveket olvasok. Akkor megnézem a szót amit nem ismerek, ezenkívül nem tanulok szavakat.
2020. febr. 4. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:
2020. febr. 4. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:
Ha mondatokban látnád a szavakat, lehet jobban megmaradna, sőt, biztos vagyok benne.
2020. febr. 4. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!