Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek mi éri meg jobban?

Szerintetek mi éri meg jobban?

Figyelt kérdés
Orvosira szeretnék menni továbbtanulni,de a kémia és biosz tudásom is elég hiányos. És emiatt nem tudom, hogy megéri e németből felsőfokú nyelvvizsgát tennem, mert lehet sok időt elvenne. Nem tudom pontok tekintetében megéri e, illetve hogy orvosin figyelembe veszik e.

2020. febr. 3. 23:31
 1/5 timortin ***** válasza:
79%

Mivel nem nagyon kapsz választ, megpróbálkozom pár saját (kívülről érkező) véleménysorral:

- Egyfelöl "pénznek nincs szaga" mintájára felvételi pontnak sincs szaga. Amelyikből legkönnyebben jön össze a felvételhez szükséges pont arra érdemes lehet optimalizálni.

- Másfelöl nemcsak bejutni nehéz, hanem elvégezni is az orvosit. Márpedig ott durva mennyiségű és minőség anyagot öntenek a hallgatókra, azaz nem árt 'erősítened' az említett témákba, hogy megerősödve legyél hallgató és könnyebben tudd abszolválni az ottani kihívásokat.

- A tárgyalt két adottság/képesség 'nyelv' kontra biosz+kémia eléggé különböző. Neked kell tudnod melyiknek tanulásában vagy gyorsabb/hatékonyabb a célbajutáshoz, ezt innen kívülről a hozzászólók kevéssé tudhatják megítélni.

Símán lehet, hogy pont neked egy felsőfokú nyelvvizsga könnyebb, mint esetleg nehéz biosz-tesztet maximális pontra megírni (a kiélezett versenyben).

2020. febr. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

Hosszú távon nyilván a biosz-kémia tárgyakra kellene hangsúlyt fektetned, mert ezek a fontosabban a későbbiekben.

Viszont nyelvvizsga szükséges a diplomához, és egyetemen már nem igazán lesz időd nyelvvizsgazgatni járni, hidd el. A legjobb lenne, ha már nyelvvizsgával hagynad el a gimit és erős biosz-kémia eredményekkel

2020. febr. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem éri meg a német felsőfokú. Ahhoz, hogy diplomát kaphass közép angol nyelvvizsgára van szükséged (a német nem jó, sem semmi más, csak az angol. Jelenleg... De nem hiszem, hogy változik). Szóval gyúrj a bioszra és kémiára.

Amúgy én egyetem alatt csináltam meg az angolt, jól időzítettem, az egyik félévemben tökre belefért.

2020. febr. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 timortin ***** válasza:
100%

"Nyelvvizsgá(k)ért legfeljebb 40 többletpontot kaphat"

[link]

2020. febr. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 timortin ***** válasza:
100%

Az előbbi a pécsi volt ez meg a SOTE:


[link]


- Így tehát az orvostudományi szakokra jelentkezők továbbra is automatikusan maximális többletpontot szereznek a két emelt érettségivel, és sem nyelvvizsga/sporteredmény/hátrányos helyzet stb. miatt nem jár egyéb többletpont számukra.

- Ez bizonyos szempontból pozitív, hiszen így nem fordulhat elő az, hogy pl. aki nagyon jó nyelvekből, és több nyelvvizsgája is van, ellenben az orvosi szempontjából sokkal fontosabb biológia és kémia tudása/eredményei picit gyengébbek, az „kiütne” a versenyből egy biológiából és kémiából több pontot szerző, ám csak egyetlen (vagy 0) nyelvvizsgával rendelkező jelentkezőt.

- Másrészről hátránya is van, hiszen így továbbra is marad a versengés a jelenlegi körülmények közt. Vagyis, ha az elmúlt évek tendenciái folytatódnak, akkor akár tovább is nőhetnek a ponthatárok, így egyre jobb és jobb emelt biológia és kémia (vagy fizika) érettségi eredményre lesz szükség az orvosira való bejutáshoz.


Ez is egy érdekes friss beszélgetés:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..

2020. febr. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!