Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tényleg könnyebb a kínai mint...

Tényleg könnyebb a kínai mint a japán?

Figyelt kérdés

Az egyiket szeretném elkezdeni a kettő közül. De fej fej mellett. Nem tudok dönteni.


Viszont a japánban jelen lévő sok olvasat megrémít.

Tényleg egyszerűbb a kínai emiatt?



2020. márc. 12. 01:47
 1/4 anonim ***** válasza:
38%
Igen, az. De nem az olvasat miatt, hanem a nyelv és az írás egyszerűsége miatt. Japánban vagy háromféle írás létezik, kínában csak egy és relatív könnyű megtanulni is, mert szögletesek a formái.
2020. márc. 12. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%

Szia! A japán kiejtés szerintem egy magyar anyanyelvi beszélőnek sokkal de sokkal könyebb, és a mai napig sokat szenvedek néhány kínai hang képzésével, pedig 2 éve kinn élek. A tónus is nehéz, de abba bele lehet jönni, nekem az utánzásos módszer jött be legjobban.

Nagyon sok magyar van aki gyönyörűen, azt hinném nativ beszélőkent beszel japánul, míg a kínainál egyszerűen látod hogy sinologusok vagy diplomaták megszólalnak és érthetetlen amit beszélnek. Szóval nekem az a benyomásom hogy a japán számunkra könyebb.


Az írás miatt ne aggódj, le kell ülni és meg kell tanulni.

2020. márc. 12. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem a kínai nehezebb nyelv összességében.
2020. márc. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
49%
Nekem van egy volt évfolyamtársam, aki japánul és kínaiul is megtanult ayanyelvi szinten.(ebből él ma is) Már anno én is feltettem neki ezt a kérdést, akkor azt felelte, hogy a kínai neki sokkal nehezebben ment.
2020. márc. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!