Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha tudsz folyékonyan németül...

Ha tudsz folyékonyan németül te mennyi idô alatt tanultál meg és milyen módszerekkel?

Figyelt kérdés

2020. márc. 22. 18:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Gimi előtt alapítványi 0. évfolyamon, napi 5 nyelvóra iskolában + délután magántanár, így egy tanév alatt közel nulláról meglett a Rigó utcai felsőfokú.
2020. márc. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az első választ nagyon köszönöm de még több választ várnék ha lehet. Ha tudsz folyékonyan németül(vagy mondjuk van felsőfokú nyelvvizsgád) akkor kérlek válaszolj
2020. márc. 24. 08:37
 3/8 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Az angol (a német is idegennyelv, arra is igaz) felsőfokú nyelvvizsgámhoz, munka mellett, én majdnem 2 évig jártam heti 2*2 órát a Katedrába. Csináltam a házileckéket, olvastam és filmet néztem.

Ha nyelviskolába, nyelvtanárhoz jársz, akkor heti 2*2, optimálisan 3*2 órával lehet jól haladni, ami tartósan be is épül, és látványos előrehaladás.

A heti 5*5 óra nagyon intenzív, és fejleszt, de csak akkor marad meg, ha soká tart vagy utána is van viszonylag intenzív használat (pl. kéttannyelvű).

2020. márc. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

jó, mondjuk a rigó utcai nyelvvizsga kb arra jó, hogy olcsó, és megvan papíron a diplomához, amúgy egy vicc.

5.től heti három, majd 11. osztálytól heti 5 órában tanultam németül, 12. végén lett meg a dsdII. felsőfokú nyelvvizsgám, én önmagamat folyékonyan beszélőként nagyjából kilencedik végére írtam volna le. (mondjuk itt játszik a kor is, nyilván egy ötödikes gyerek még lassabb ütemben tanul, mint egy felnőtt, a rutinja sincs meg hozzá)

2020. márc. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2020. márc. 24. 16:34
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én első óta tanulok németet heti 5 órában iskolában, most 16 évesen (10. osztályban) tettem le a Goethe C1-et. Folyékonyan kb. 7 óta beszélem.
2020. ápr. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Gimiben tanultam 4 évig második nyelvként, de nem volt túl hatékony az oktatás. Ennek ellenére érettségiztem belőle és a középfokú nyelvvizsgát is letettem 12.ben. Aztán hosszú évekig nem kellett sehova/semmire. Mikor már a PhD-t kezdtem, akkor derült ki, hogy 2 db C1-es nyelvvizsga fog kelleni a fokozathoz, ezért újra elkezdtem a németet (is). Először heti 2x jártam nyelvsuliba. Mivel sokat felejtettem, B1-es szinttől kezdtem. 1 évig jártam így, először a Cosmopolitan nyelviskolába. Majd amikor már tudtam, hogy milyen nyelvvizsgát szeretnék csinálni (ÖSD), akkor átmentem az Osztrák Intézetbe. Akkor elmentem vizsgázni, de 59%-kal megbuktam. Ezután magántanárhoz kezdtem el járni heti 2x fél éven keresztül. Majd ösztöndíjjal 1 hónapot Ausztriában töltöttem, ahol kimondottan egy C1-es ÖSD nyelvvizsga-felkészítő kurzuson vettem részt. Ezután már simán meglett a C1-es nyelvvizsgám. A szóbeli részre kaptam a legtöbb pontot (96% lett a Sprechen vizsgarész), és tényleg jól is ment. Ausztriában sem volt gondom egyszer sem. Ugyanakkor még ezek után sem tudom azt kijelenti, hogy folyékonyan beszélnék németül. Ilyen hétköznapi szituációkban (vásárlás, városnézés, stb) persze megy minden könnyedén, de ha random kellene valakivel németül beszélgetnem valami specifikusabb témáról akkor tudom, hogy nem menne. Hiába a sok beleölt idő és energia, plusz a külföldön töltött idő, mégsem vagyok azon a szinten, mint amiről papírom van. Igaz, csak a fokozathoz kellett, tehát ezután sem fogom a németet használni semmire, de azért mégis bánt, hogy nem vagyok képes folyékonyan beszélni. Nem tudom, lehet csak nekem nincs nyelvérzékem, vagy lehet, hogy valamit rosszul csinálok, de nekem ilyen szempontból sem a tanfolyam, sem a magántanár, sem a külföldi lét nem segített ebben.
2020. ápr. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Gimiben nyelvtagozaton tanultam 2. nyelvként 4+6+6 órában; különóra, külön vizsgafelkészítés stb. semmi sem volt. 11. végén megcsináltam a középfokú írásbelit, 12. elején a hozzá tartozó szóbelit, és itt vége is lett a storynak. Abszolút nem kellett sokáig semmire, aztán kimentem egy ösztödíjjal Németországba, felfrissítettem, de úgy megutáltam az egészet, hogy soha többé nem veszem elő, az biztos!
2020. máj. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!