Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet tanuljam a...

Melyik nyelvet tanuljam a három közül?

Figyelt kérdés

Szlovák, cseh vagy lengyel?

Melyik könnyebb?

Kb. B2-es szintre szeretnék eljutni.



2020. márc. 29. 23:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Csehet

A szlovák és a cseh nagyon hasonló habár vannak különbségek. Én szlovákiai magyarként beszélek szlovákul a cseh 80% át megértem a lengyelnek pedig úgy a 30% át. Oroszból is értek jópár dolgot.

De a cseh igazából valamilyen szinten a szlovák felett áll. Annak idején Csehszlovákiában is inkább a cseh volt az ami dominált ezért is az összes szlovák teljes mértékben érti a csehet viszont a csehek a szlovákkal nem igazán foglalkoztak soha.

A csehek mentalutása sokkal jobb kedvesebbek nyitotabbak mint a szlovák társaik az ország is fejlettebb.

Ha viszont a turizmusban szeretnél Magyarországon dolgozni akkor lehet a lengyelel többre mész.

A nyelvek nehézségei közt nincs nagy különbség egyformán nehezek.

2020. márc. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 buszter ***** válasza:
12 éve élek Lengyelországban. Tanár nélkül a környezetemből tanultam meg lengyelül. A szlovakokkal tudok beszélgetni a csehekkel csak kicsit. Bar a lengyelek forditva mondjak. Az oroszbol semmit nem ertek, de az ukranbol kb kitalalom miről van szó. Szerintem lengyel nyelv nem nagyon nehéz, csak mondjuk nehezebb egy angolhoz képest.... Van lengyel oktato anyagom Emailben at tudom küldeni ha kered irj privatban egy emailt, szívesen elküldöm. Bele olvasol és eldöntöd magad :) Lengyelország nagyobb szerintem többen is beszelik a lengyelt..... Most jut eszembe én epp a B2 es vizsgamra keszulok. Helyesírás és nyelvtan NEHÉZ :)
2020. márc. 30. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
94%
Azt tanuld, amelyik a legjobban tetszik. Te hiába tanulsz egy nyelvet, amire azt mondják sokat ér, ha nem szereted, akkor csak szenvedsz vele.
2020. márc. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én jelenleg szlovákul tanulok. Szép nyelv, javasolni tudom, viszont rengeteg ragozás van benne, főleg a főneveknél kegyetlen. Elég nehéz nyelv, hasonlít a csehre, úgyhogy szerintem mindegy melyiket tanulok meg. Amennyire tudom a cseh nehezebb, mert ott még egy eset van. A lengyelről nem tudok nyilatkozni
2020. ápr. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!