Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet válasszam?

Melyik nyelvet válasszam?

Figyelt kérdés

német

olasz

francia

orosz


Melyik ezek közül a legkönnyebb?

Jelenleg angolt tanulok és ez mellé kellene 2. nyelvnek.

Igazából semmit nem tudok ezekről a nyelvekről ugyhogy nem tudom melyik tetszene.

Eredetileg spanyolt szerettem volna mert tetszik a hangzása és szép nyelvnek tartom ,de róla se tudok konkrétan semmit.


2020. ápr. 7. 11:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezek közül az olasz a legkönnyebb, Európában talán a német a leghasznosabb, vilagviszonylatban meg a francia. Egyébként szerintem az angol után a francia könnyebb mint a német.
2020. ápr. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Orosz hasznos lenne, de nehéz. Javaslom a németet. Angol és német nylvtudással pedig még hollandul is könnyen megtanulhatsz.
2020. ápr. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
En azt hallottam hogy a francia nagyon nehéz és macerás a nyelvtana. Talán a francia ami még szimpatikusabb de továbbra se tudok sok mindent erről a nyelvről.
2020. ápr. 7. 12:22
 4/8 anonim ***** válasza:

Akkor esetleg akár utána is nézhetnél.

[link]

[link]

[link]

[link]


Azt talán tudod (?), hogy az oroszok cirill betűket használnak, tehát új abc-t kell megtanulni hozzá.

2020. ápr. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A legkönnyebb az olasz. Némettel Európában angol mellett remekül ellhetsz,mindent meg fogsz érteni. Európát gazdaságilag Németország uralja,rengeteg céggel más országokban,köztük itthon is. Arról nem is beszélve,hogy itt van a szomszédban Ausztria,Németország és Svájc.

Franciául akkor éri meg tanulni,ha Franciaország vagy Kanada a cél. Nyilván nem csak ebben a két esetben,de szerintem a francia ráér később. Szép,nehéz nyelv,a diplomácia nyelve,de hasznosságát tekintve a német után marad jóval.

Orosz nehéz nyelv,nem mindenki tud oroszul,így számodra ez nyerő lehet a későbbiekben,pláne,hogy Oroszország egy nagyhatalom.

Amit én javaslok:németet válaszd,azzal mész a legtöbbre. Sokan nem szeretik,pláne,akik angol után kezdték,mert van egy rossz hírem,az angol után minden nyelv nehezebb,csak az emberek hozzá vannak szokva,hogy az angol könnyű,az a világnyelv,aztán a többség fel is adja,hogy más nyelvet tanuljon.

Egyébként én még a spanyolt ajánlom,angol-spanyol kettőssel Amerika is nyitva áll.

Nyilván ismerkedj meg mindegyikkel,azt válaszd ami neked szimpatikus,én most a hasznát tekintve írtam le a véleményemet,miszerint a nyerő választás a német lenne 2.nyelvként.

2020. ápr. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Spanyolt szeretnék de sajnos ilyen választási lehetőség nincs.


A nemettel az a bajom hogy szerintemnagyon csúnya egy nyelv. nemvagyok kibékülve a kiejtésükkel.

2020. ápr. 7. 18:44
 7/8 anonim ***** válasza:
Európában a német a leghasznosabb. Főleg egy magyarnak. Országunk legfőbb külkereskedelmi partnere Németország. Utána Olaszország, tehát az olasz is hasznos nyelv. A spanyolt ugyan többen beszélik a világban, de kik? Nem a mennyiség, hanem a minőség számít. Olaszország, Németország, Ausztria, Svájc külön - külön is többet ér, mint Spanyolország és Dél - Amerika együttvéve. Brazília már más tészta, de ott portugálul beszélnek, nem spanyolul. A francia inkább a nyugat - és dél - európai országban fontos, valamint Kanadában és Afrikában.
2020. ápr. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja az oroszt lehagytam. Én tanultam, de mivel semmire nem tudtam használni, elfelejtettem. És ezzel nem vagyok egyedül. Egyébként messze ez a leglogikusabb nyelv a felsoroltak közül.
2020. ápr. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!