Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet válasszam?

Melyik nyelvet válasszam?

Figyelt kérdés

NÉMETet tanultam nagyon sok évig. A nyelvtannal (elmélettel) nem volt komoly gondom, de lusta voltam, és mivel névelőket, vonzatokat sosem tanultam meg, hiába a nyelvtan-tudás, ha nem tudtam alkalmazni. Van belőle egy alapfokú C nyelvvizsgám, mert az kellett a diplomához anno.


ANGOLt pár évig tanultam. Nem szerettem kifejezetten, mert sosem tudtam rajta megszólalni. Zavar, hogy a beszédhez nincsenek általános szabályok, hogy mikor mit hogy mondunk, így lényegében "félek" beszélni, nehogy hülyeséget mondjak.

Minimálisan emlékszem alapokra.


Angolt 20, németet 15 éve tanultam utoljára. Azóta nem használom. Vagyis az angol nyelvhasználatom kimerül abban, hogy a neten böngészek, vásárolgatok, olvasgatok, akkor azért nagyjából értem, mi van. Német pedig igazából ennyi sem, bár külföldi utazások során bármennyire is igyekeznék angolul megszólalni, mindig a német jut először eszembe, szóval lehetőség szerint németül kommunikálok.


A helyzet az, hogy 2 éven belül kellene egy középfokú nyelvvizsga (B2 most a neve?). Nem tudom, melyik nyelvbe érdemesebb belefetetni az energiát? Melyikből könnyebb a középfok megszerzése?


2019. márc. 22. 09:10
 1/9 anonim ***** válasza:
8%
Szerintem mindenképpen a németet, bár mint írtad abból már van egy c1-es nyelvizsgad tehát akkor nem értem hogy miért kell neked egy b2-es. Leget én értettem félre ami írtál.
2019. márc. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Alapfokú C nyelvvizsgám van belőle. Akkoriban még így hívták. Rigó utcai alap komplex (szóbeli+írásbeli).

Ez gondolom most B1 lenne?

2019. márc. 22. 09:31
 3/9 anonim ***** válasza:

angol a legelterjedtebb, így ha különösebb terved nincs a nyelvvel, én azt választanám.


németet akkor választanám ha német nyelvterületre költöznék, vagy ezzel a nyelvvel dolgoznék a jövőben.

2019. márc. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
a terv pusztán a diplomamentés.
2019. márc. 22. 09:58
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Az angol könnyebb nyelv, hisz nincs benne névelőragozás, melléknévragozás, igeragozás. Azon kívül az angol általában hasznosabb is, mrt sokkal több ember beszéli. De ha neked nagyon németre áll rá az agyad, vagy azt tervezed, hogy hosszabb időre német nyelvterületre mész, akkor a német javasolt.
2019. márc. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
az alapfokú az A2. mikor volt az elég diplomára? most minimum B2 kell (komplex, természetesen)
2019. márc. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
mint látod, 15 éve tanultam utoljára a nyelvet, tehát akkor. és akkor még az A-B-C az írásbeli-szóbeli-komplex jelölése volt (mondjuk első kettő lehet, hogy fordítva)
2019. márc. 22. 12:59
 8/9 anonim ***** válasza:
Angol
2019. márc. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
74%
német nyelvtanár vagyok, így mondom, hogy angolból :) sőt bármiből:) ha máshoz van affinitásod akkor abból :)
2019. márc. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!