Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 3-4 hónap alatt fel tudom...

3-4 hónap alatt fel tudom húzni magam A2-ről B2-re? Többi lent!

Figyelt kérdés
3 éve tanulok komolyabban angolt, most vagyok A2 szinten és mivel, ugye nem mehetek sehova ezért nyelvtanulásra fordítanám az időt, ami napi akár 5 órát is jelenthet. Most kb. 1000-1500 szót ismerek. Szeretném gyarapítani a szókincsem, ehhez adhatnátok ötleteket, linkeket. Suliban az átlagom, 4,8, azaz jó vagyok angolból. A nyelvtanom: 6-7 igeidőt ismerek. Ha valaki tudja, hogy milyen elvárások vannak a B2 nyelvtanon, akkor azt is leírhatná vagy adhatna linket. Hallott szöveget, csak sorozatokból tudom mondani, amit angolul nézek, azokat értem, de persze a kép sokat segít, beszélgetőpartnerem van, aki egyben segít, leellenőrizni a tanulásom, de alapvetően egyedül tanulok. A motivációmmal nincs baj és nem is lesz, vagy ha igen, megoldom, nem azt szeretném, hogy azt mondjátok, hogy alábbhagy a motivációm. A válaszokat előre is köszi+ ha tudtok valami online nyelvkönyvet, ami letölthető, akkor kérlek mondjátok, köszi :)

2020. ápr. 7. 16:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Fel.
2020. ápr. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
English grammar in Use, klózsiteokon biztos megtalálod. könnyített olvasmányok. írj sok fogalmazást, ha kell hozzá egy szó, kinézed a szótárból, és teljesen biztos hogy megjegyzed. vannak kifejezés szótárak. nem tudom hogy monjdák, de az a lényeg hogy rengeteg mondat van benne, különböző nyelvtanokkal, pl ideadnád a kenyeret? nagyon kedves köszönöm, ilyesmi, csak nyilván nehezebbek is. keress rá a neten.
2020. ápr. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
kalóz-site. beszédnél, az tud segíteni, ha olyan szövegeket olvasol, amikben nem kell sokat szótárazni. ha veszel egy nyelvtant, alkoss vele rengeteg mondatot, még ennyi jutott eszembe.
2020. ápr. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]


Ez egy nagyon jó oldal szókincsbővítéshez. napi pár perc, de sokat segít.

2020. ápr. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ECL nyelvvizsga könyv! Mindent végigvesz. Én végül TELCre mentem, de semmilyen hátrány nem ért azért mert az előbb említett könyvből készültem fel. Mindent leír, magyaráz stb. De A2 után azért egy B1 könyv szerencsésebb lenne de lehet, hogy a helyedbe így is belevagnék a könyvbe mert sok gyakorló feladat van benne pl az igeidokhoz is. Azt a sulis átlagot meg eláshatod ha három év után A2 szinten vagy és 6-7 igeidot ismersz 😆 nem tudom akkor mit tanultatok vagy mit kérdeztek vissza tőletek, nem lehetett valami erős...És akkor most tulajdonképpen a nyelvtanod kimerül a hat hét igeidoben?!
2020. ápr. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az English for Everyone önálló tanulásra van
2020. ápr. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!