Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tanuljak németet egyedül?

Hogy tanuljak németet egyedül?

Figyelt kérdés

Jövő ilyenkor szeretnék nyelvvizsgázni németből B2 szinten. Utoljára 2 éve tanultam a nyelvet iskolában, tehát nem teljesen idegen tőlem a német, de nagyon rossz tanárom volt, nem fejlődtem valami jól...

Én amire gondoltam:

- beszerezni b1-b2 szintű tankönyvet + munkafüzetet, és azt oldogatni

- sorozatokat/youtube videókat nézni a szókincs és nyelvhasználat elsajátítása miatt


Egyébként a Goethe nyelvvizsgát szeretném letenni.

Miket ajánlotok? Annak lenne értelme, hogy ~1 hónapra kiutazzak Németo.-ba és nyelvviskolába menjek? Van valami olcsón kivitelezhető lehetőség?



2020. máj. 5. 13:10
 1/4 A kérdező kommentje:
vagy érdemes lenne egy pár hónapos itthoni nyelvtanfolyamot elvégezni?
2020. máj. 5. 13:19
 2/4 anonim ***** válasza:
interneten minden infót meg találsz ami kell a német tanuláshoz, ha tudsz már angolul akkor főleg.
2020. máj. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Dávid ***** válasza:
100%

Szerintem jobb, ha könyvtárba mész és A2 szintű könyveket olvasgatod.


Minél egyszerűbb, annál jobb, mert az egyszerű szavakat fogod megjegyezni.


Ajánlom még a német nyelvklubokat, ha pesti vagy. (Magnet német klub keddenként, szentkirályi német nyelvklub szerdánként, polyglot, Eiffel német meetup hétfőnklént)

2020. máj. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én a gutefragét olvasgatom.
2020. máj. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!