Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen könyveket tudtok...

Milyen könyveket tudtok ajánlani angol tanulásra?

Figyelt kérdés
Jelenleg a piros (első) headway könyvből es munkafüzetből tanulok. Előröl kezdtem a tanulást, mert nem tudom felmérni a jelenlegi tudásomat. Viszont ennek a könyvnek nincs megoldókulcsa, és a felépítése sem tetszik. Az anyagrészek unalmasak, főleg a szövegértés. Ezekből kifolyólag lemondtam ennek lapozásáról, úgyhogy szeretnék segítséget kéeni, milyen könyvből tanuljak ahhoz, hogy kegkésőbb télen letehessem a b2 nyelvvizsgát. Solutions, exam excellence, Szalai Nóri könyveken gondolkozom, melyik legyen. Főleg az utóbbi érdekel, viszont annyi anyag van fenn, így nem tudom eldönteni, hogy melyik a számomra leghasznosabb. Tudnátok ebben segíteni? Vagy bármi lehetőséget ezen kívül szívesen fogadok.

2020. máj. 23. 12:13
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
"Na, pontosítsuk. Mondjál egy feladatot, aminek a megoldására kivi vagy. Unit, Task, azonosító akármi, hogy egyértelmű legyen, meg az egy mondatos szöveg. Oszt megnézem, a nálam levő jó választ ad-e arra."
2020. máj. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
#2, mire gondolsz ezzel? "Van nyelvtan, szókincs, kifejezés, stb... része.' Én csak hármat ismerek, az Essential, az English és az Advanced, ami Grammar in Use, de azokban szókincs, kifejezés és satöbbi nincsen...
2020. máj. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Megnézem ezeket a lehetőségeket is akkor.

(Angol tanár nem játszik, mert most érettségiztem le, egyetemre készülök. Németes voltam gimiben, ezért a 3 jöttment angoltanárom nem sokat tett a tudás megszerzéséért. Lehet, ez is oka annak, hogy ki nem állhatom a headway könyveket)

2020. máj. 23. 22:42
 14/21 anonim ***** válasza:

#12


Nyelvtan:

Essential Grammar in Use (A1-A2)

English Grammar in Use (B1-B2)

Advanced Grammar in Use (C1-C2)


Szókincs:

English Collocations in Use

English Idioms in Use

English Phrasel Verbs in Use

English Pronunciation is Use

Academic Vocabulary in Use

(ezek mind vannak intermediate és advanced szinten is, legalábbis advanced szinten biztosan)

2020. máj. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

#14, igen, de ezt írtad: "A "Grammar in Use" sorozatot ajánlom."

Akkor azt kellett volna írnod, hogy: A ...in Use sorozatot ajánlom.

2020. máj. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
És ezeket meg lehet nyelvkönyves boltban vásárolni? Mit vegyek először? #14-től kérdezem. Kicsit elvesztem.
2020. máj. 24. 12:38
 17/21 anonim ***** válasza:

#15 Elnézést, de gondolom ettől az apró hibától is érthető maradt.


#16 nyelvkonyvbolt.hu-n meg lehet rendelni, de a körúton a Rákóczi térnél van az üzletük, én oda szoktam járni.

2020. máj. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Vidéken esetleg van üzletük? Főleg somogy megye Siófok vagy Kaposvár érdekelne. Ha nincs, akkor mindenképp rendelem.
2020. máj. 24. 16:43
 19/21 anonim ***** válasza:
Úgy tudon, hogy nincs, de én már rendeltem tőlük, megbízhatóak és gyorsan ideért.
2020. máj. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor ezzel a megoldással élek
2020. máj. 24. 17:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!