Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha megtanulom az angol nyelvta...

Ha megtanulom az angol nyelvtani szabályokat, akkor nincs szükség már összerakott mondatokat megtanulni? Magamtól is össze fogok tudni rakni mondatokat?

Figyelt kérdés

És milyen szabályokat kéne megtanuljak?

Az igeidőket az tudom, hogy azt biztosan meg kell tanuljam!

De vannak olyan szabályok amikkel találkozok szavaknál, de nem tudom mi a szabály neve.


2020. máj. 28. 18:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyilván fogsz tudni. Az általános és a középiskola angol tananyagait.
2020. máj. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy nem tudom mik azok. Eddig fel voltam mentbe angolból, így nem is foglalkozt vele, ami így utólag nagy hiba volt. Most 9.-es vagyok
2020. máj. 29. 00:05
 3/6 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg az angoltanárodat és írd össze, amit mond, aztán szerezz be tankönyveket és pótold be. Ha rendes, akkor segít is valahogy.
2020. máj. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Már ráírtam, de nem segített😂
2020. máj. 29. 21:00
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor maradnak az évfolyam szerinti tankönyvek. Kérd el őket valakitől, aki végig járta az osztályokat.
2020. máj. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Angol nyelvtanra legjobb a Raymond Murlphy-féle Grammar in Use 3 részes sozorat:

1-Essential Grammar in Use

2-English Grammar in Use

3-Advanced Grammar in Use

Ezek teljes képet adnak az angol nyelvtanról, 1.alacsony, 2.közepes és 3. nagy részletességgel. De ezekben csak a nyelvtan van; ha jó akarsz lenni angolból, akkor kell egy Headway sorozat, amiből a szókincset és beszédfordulatokat, (illetve hellyel-közzel a kiejtést) is elsajátítod.

Lapozz bele a Murphy-könyvbe, és meg fogod látni, hogy ez-e az, amit keresel.

A Headway-könyvek hátuljában is van egy Grammar Reference fejezet, az tartalmazza konkrétan a szabályokat, rendszerbe szedve. Ebbe is hasznos lehet belelapozni.ezeket valszeg a suli könyvtárában is felleled. Angoltanárt a többi tanár közül is kereshetsz, ha a sajátod nem segít. Kérdezd meg, hogy a könyvtáros nem angolos-e véletlenül, ő rá szokott érni. :D

De ha tényleg csak a nyelvtant akarod pótolni akkor elég a Murphy-könyvek valamelyike. Akár a középső.

2020. nov. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!