Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol B2 szinten+nyelvvizsgáná...

Angol B2 szinten+nyelvvizsgánál mennyire fontos tudni, mind a 12 féle igeidőt?

Figyelt kérdés

Ugyebár, van jelen, múlt jövő.

Mindegyiknek van 4 verziója, azaz összesen 12.

Van, sima, folyamatos, befejezett és folyamatos-befejezett.



Tapasztalataim szerint, a folyamatos-befejezettet akár múlt, akár jövő, akár jelenről van szó, nagyon ritkán használják.

Amerikai filmekben, nem is hallottam még.



2020. máj. 31. 20:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
En most emelteztem angolbol, 80% lett, tehat nyelvvizsgat is kaptam. Hasznalni persze nem muszaj egyiket sem, igy az nem feltuno ha beszedben kihagyod, de vannak tipikus igeidok es mondatok amit csak egyutt hasznalandok, ezeket erdemes tudni, irasbelin sokat fordul igy elo pl. passziv mondat (tudom,ez nem igeido, de eleg sok koze van hozza) vagy fuggobeszed. Erintolegesen szerintem tudd mindegyiket, mert feladatoknal szeretik hasznalgatni oket, es probara tenni a diakot hogy tudja e alkalmazni. 😄
2020. máj. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%
Én úgy mentem nyelvvizsgázni, hogy az igeidőket át sem néztem. Azt a 3-4et tudtam, amit a levélben variáltam. Én olyan nyelvvizsgára mentem ahol nincs nyelvtani teszt, szóval abba sem kellett. Simán 60 fölé írtam, szóval szerintem nem szükséges. Azt a párat, amit a levélben szoktál használni tudjad és ennyi elég szerintem.
2020. máj. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Dehogy kell, a nyelvvizsga nem az igeidőkről szól! Ők se használnak annyit!
2020. jún. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Nehézséget okoz 12-féle akármi elkülönítése?
2020. jún. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy mentem nyelvvizsgára, hogy a tanárral előtte átvettük mind a 12 igeidőt, de gyakorlatban én is csak a leggyakoribb 5-6-ot alkalmaztam. Így is meglett a nyelvvizsgám (Origón voltam).

Szóval nem csak a saját, hanem az ismerőseim példájából kiindulva, nem kell mindet tudni, hogy meglegyen a nyelvvizsga, mert már kevés vizsgán van nyelvtani teszt, ahol erre direktbe rákérdeznének.

2020. jún. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem kell tudni mindet, csak a fontosabbakat.

nekem 78 %-os lett összességében, és a nagy lehúzó a magnóhallgatás volt (50% lett).


Oxford Angol Nyelvtani magyarázatok gyakorlatokkal c. könyvet használtam + mellé Languagecert felkészítő könyvet + kreatív angolt (de abban nagyon sok a hiba)


Minden nyelvvizsgából megoldottam 1-2 feladatsort, és rangsoroltam nekem melyik lenne a legjobb. Csak egynyelvű jöhetett szóba (fordítási hibákért nem akartam pontot veszíteni)


Pannon nyelvvizsgát tettem (mert LC-ről csak rossz véleményt hallottam, itt is csak rosszakat írtak), elsőre sikerült.


A két részt külön csináltam, először írásbeli, utána szóbeli.

2020. jún. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!