Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyikkel járnék jobban?

Melyikkel járnék jobban?

Figyelt kérdés

A nyáron szeretnék komolyabban elkezdeni tanulni olyan nyelveket, amiket már tanultam eddig is de szünetekkel, nem folyamatosan. Az egyik a német, a másik az olasz. Eddig vagy egyedül tanultam vagy magántanárral (a németet, az olaszt nem) vagy az egyetemen.


Arra gondoltam, hogy lehet jó lenne magántanárral tanulni és nem egyedül.

Melyikkel járnék jobban: heti két óra ugyanabból a nyelvből (vagy a német vagy az olasz) vagy heti 1 olasz és heti 1 német?

Olyan szempontból jobb lenne heti 1 nyelvből, hogy ha szeptembertől a szorgalmi időszak miatt nincs idő heti 2 órára, akkor a heti 1be egy nyelv belefér, kettő már nem.

De ha meg csak az egyikkel foglalkozok, akkor lehet a másikból nem fejlődök eleget.

Azért érdekelnének vélemények, ti melyik megoldást választanátok?


Nyelvvizsgát is szeretnék szerintem, valamelyikből és később akár vállalnék vele munkát is, ha épp olyan lehetőség adódna de ez még a jövő dolga.



2020. jún. 12. 15:06
 1/2 anonim válasza:
100%
Szerintem válaszd a németet heti 2x.Hasznosabb nyelv, több a munka, és még sorolhatnám. Sztem ha jól akarsz járni a nyelvekkel, akkor a német. Nehezebb, de hasznosabb. Az olasz csak hobbi nyelv
2020. jún. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is azt javaslom, hogy a németre feküdtek rá. Tudom, hogy nem kellemes ezt hallani, mert én is olaszul akartam tanulni. Végül sikerült kompromisszumot kötnöm ( eleinte a szüleimmel aztán magammal) hogy ha megszereztem németből a nyelvvizsgát ( most júniusban sikerült is ) akkor elkezdhetek olaszul tanulni. És valóban az első dolgom a vizsga után egy olasz nyelvkönyv beszerzése volt, de már sokkal nyugodtabban úgymond bűntudat nélkül tanulom az olaszt. Persze te döntesz, de szerintem hasznosabb most elsősorban a nemet.
2020. júl. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!