Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet éri meg tanulni?

Melyik nyelvet éri meg tanulni?

Figyelt kérdés

Angolul 8 éve tanulok.

Az a helyzet hogy hobbiból tanulnék még egy nyelvet.

Az Orosz és a Spanyol/Olasz nyelvek közül tanulnék egyet.


A kérdéseim:

-melyik nyelv éri meg legjobban? (legyen már haszna is annak amit megtanulok)

-milyen nyelvkönyvet érdemes venni hozzá?



(Illetve ha az orosz akkor a cirill betűket mennyire nehéz megtanulni?)



2020. júl. 2. 16:39
A kérdező szavazást indított:
Spanyol
Orosz
Olasz
Egyéb (kommentbe leirom)
44 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem a 2. nyelvem az orosz lesz.
2020. júl. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És elmondanád hogy miért azt választottad?
2020. júl. 2. 16:48
 3/10 anonim ***** válasza:
Mert angolul tudok, e mellé szeretnék egy olyan nyelvet ami még sok helyen hasznos lehet. Szláv nyelveken elég sok országban beszélnek, és a cirill ÁBC-t sem rossz, ha megtanulja az ember. Illetve, ami a legfontosabb, érdekel.
2020. júl. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Magam is az orosz felé hajlok csak ugye spanyolul elég sok országban beszélnek így az is hasznos lehetne.


És mennyire nehéz megtanulni oroszul?

Neked mennyi idő volt a cirill betűket megtanulni?

2020. júl. 2. 16:57
 5/10 anonim ***** válasza:
41%

Az oroszt valamivel piackepesebbnek mondanám, a spanyolt viszont könnyebb megtanulni olyan szintre hogy használható legyen.

Végeredményben szerintem mindegy hogy a kettő közül melyiket választod, mind a kettő hasznos lehet. De inkább az alapján dönts hogy melyiket találsz olyan szórakoztató anyagot ami segít a tanulásban és motivál is (könyvek, filmek, zene, sorozat, youtuber, etc.)


Illetve érdemes még azt bele kalkulálni hogy milyen területen dolgozók/fogsz dolgozni és hogy ott mi a keresettebb

2020. júl. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én az oroszt mondanám, de a spanyol se rossz döntés.

A cirill betűket többé-kevésbé meg lehet tanulni pár nap alatt. Persze ahhoz, hogy teljesen rögzüljön több hét/hónap is kell.

Nyelvkönyvnek én a Шаг за шагом-ot mondanám kezdésként.

2020. júl. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
23%

Németet ajánlom, szerintem hasznos nyelv és annyira nem nehéz.

Könyvnek a Studio 21-et vagy a Kon-Taktot, esetleg a Schritte Internationalt ajánlom.

2020. júl. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Én angolul és németül tanulok, ugye a német Európán belül jobban használatos, mint mondjuk a többi nyelv. Úgymond hobbiból én is elkezdtem nyelvet tanulni. Nekem személy szerint a spanyolra esett a választás. Nagyon szép nyelvnek tartom, és bárki bármit mond legbeszéltebb nyelvek közzé tartozik. Az orosz se rossz elsősorban ott a nyelv hangzása fogott meg leginkább. De úgy vagyok vele hogy inkább a spanyol, hisz későbbiekben majd szeretnék kiutazni, akár kirándulni vagy tanulni. A colores könyvet sokat ajánlják. Emellett a Pons-nek is vannak különböző könyvei. Kertész Juditnak a könyvet is szoktam olvasni, hogy elég jók. De vannak olyan könyvek amiket letudsz tölteni internetről. Szerintem amúgy úgy válassz nyelvet, hogy későbbiekben mennyire lesz számodra hasznos, akár munka terén, vagy utazásban mennyit tud segíteni.
2020. júl. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Németül felső fokon, angolul középfokon tudok, most kezdtem el autodidakta módon oroszt tanulni. Nekem a legtöbben a шаг за шагом könyvet ajánlották, mivel az utasítások, magyarázatok magyarul vannak benne így erre is esett a választásom.


A cirill ábécé nagyon trükkös, mert vannak amik más hangot jelölő latin betűre hajaznak nyomtatott formában, de írásban megint más betűre hajaznak :)

(Például a и egy fordított N, ami 'i'-nek ejtendő legtöbbször, de írott formában leginkább írott u-ra hasonlít) Illetve az is furcsa, hogy egy betű több hangot jelöl: ё 'jo'.


De nem lehetetlen, csak szeringem hagyni kell időt magadnak, és nem két óra alatt megkövetelni magadtól, hogy tudd.


Illetve én a könyv mellé használok egy Drops nevű alkalmazást, a szavakat nagyon jól megtanultam vele és a betűket is sikerül rögzíteni.

2020. júl. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Többen beszélnek a rokonságomban felső fokon oroszul Magyarországon, mégsem tudják semmire sem használni. Dehát ki merre akar orientálódni. Ez a nyelv elsősorban azoknak lehet érdekes, akiknek a volt Szovjetunió tagállamaival van valamilyen dolga. Pl. mongolokkal akar kommunikálni, Üzbegisztánban nyaralni. Oroszokkal, ukránokkal üzletelni (ezt én nem tenném), nekik tolmácsolni. Könnyebben megtanulsz egy újabb zaplatyi nyelvet, pl. szlovák. Bár ilyen téren igen nagy a konkurenciád, akik nálad jobban tudják a nyelvet : határon túli magyarok, lengyel kisebbség, stb. El tudom képzelni, hogy az USA-ban versenyképes lennél, ha egy jó diploma mellé beszélnéd a vetélytársuk nyelvét, az oroszt. Hallottam már ilyenről.


Én jól beszélek spanyolul, nem egyszer hasznát is vettem, de én az USA-ban élek és voltam Dél-Amerikában is párszor. Magyarországon úgy hallottam az olasz több mindenre jó, hiszen az ország egyik legfontosabb külkereskedelmi partnere.

2020. júl. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!