Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Euroexam B2 angol vizsgához...

Euroexam B2 angol vizsgához hol találhatok témákat?

Figyelt kérdés
Szeretnék készülni a vizsga szóbeli részére, viszont nem tudom, hogy mégis milyen témában lehetnek kérdések. Igen, olvastam, ezek nem előre beállított tételek, de evvel nem igazán tudok mit kezdeni. Hogyan készüljek, ha nem tudom mire számítsak, legalább nagyjából?

2020. júl. 7. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Vannak B2-es vizsgára szókincsfejlesztő könyvek, pl a Speak simply-t tudom ajánlani. Az összes B2 vizsgán nagyjából ugyanazok a témák fordulnak elő.
2020. júl. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem ezek a kérdések voltak tavaly:

1. Fontos-e a művészet tanítása az iskolákban? Miért?

2. A modern vagy a hagyományos művészetet részesítem előnyben? Miért?

Igazából nem annyira a témákon van a hangsúly, hanem, hogy véleményed legyen és meg tudd indokolni tömören, választékosan. Én ezeket a válaszokat adtam, és sikerült a vizsgám (mondjuk az írásbelinek hála, mert a magnó botrány volt):

1. Yes, because it improves our mind.

2. I prefer traditional art to modern art, because modern art is difficult to understand.

2020. júl. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, tehát rövid, 1 mondatos és tömör válaszok elegendőek?
2020. júl. 18. 00:35
 4/7 anonim ***** válasza:
42%

Én c1-en voltam Euroexamon, de hasonló a b2 is: nem, a rövid tömör válaszok nem jók, mert az a cél, hogy a két vizsgázó között kialakuljon kommunikáció. Azt nézik, hogy meg tudod-e értetni magad mással, illetve te megérted-e őt. A honlapjukon egyébként le van írva a vizsga menete, a valós vizsga pontosan olyan.


Van kifejezetten euroexamos gyakorlókönyv is, ha beszerzed, (megveszed, kölcsönkéred, könyvtárból veszed ki) sokat tud segíteni.

2020. júl. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%

#4-nek: Szerintem nem a discussion részről szólt a kérdés, hanem a "kérdésekről", de reagálva a felvetésedre: discussion résznél a szóbeli partnerem sokkal többet szövegelt nálam, sokszor bele is kavarodott a se füle, se farka szövegébe és kevesebb %-ot kapott, mint én a rövid, de vélemény+indoklásos válaszaimra. 76%-os lett a speaking részem.

A tanárom tanácsa volt volt, aki 50 óra alatt készített fel a B2-re.


Discussion témám: What are the advantages of online education? De itt a 4. válaszoló én vagyok, leírtam mindent részletesen:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelv..

2020. júl. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

4#

kedves 5. köszönöm az észrevételt, természetesen nem arra buzdítok, hogy össze-vissza hadováljon. ha félreértettem a kérdést, bocsánat. konkrét kérdésre természetesen elég a rövid velős válasz. arra akartam felhívni a fiyelmet, hogy ha csak rövid, bekészített válaszai vannak valakinek, az lehet kevés, ha szűkszavúbb a partere. és nem csak az önkifejezés számít, kifejezettem értékelik, ha segítesz a másiknak.

2020. júl. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2020. júl. 22. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!